Német állampolgárság előnyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja #38397 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

bezsu09 írta: Sziasztok. Tud e valaki abban segíteni,hogy a sváb származásom hogy tudom bizonyítani visszamenőlegesen az ősökről? Űrlapot hol kell beszerezni? Németországban el fogadják még ezt?Szükséges csatolni hozzá az igazoló okmányokat, mint születési-, házassági-, halotti anyakönyv?Ezek szerint elegendő a német eredetű családnév, mint igazolás? Bocsánat, ha kissé furcsa a kérdés, de csak most kezdett foglalkoztatni a lehetőség.Köszönöm.


A születési anykönyvi kivonatokkal. Szülőké, s nagyszülőké, dédszülőké, stb.
Minél több van annál jobb! Ahogy hallottam, még csak fordittatni sem kell, mert az itteni hatóság
teszi ezt, egyben a hitelesség ellenőrzésével! (Itt sok olyan orosz van, akiknek volt valamikor
németjuhász kutyájuk....) A német eredetű családnév nem elég, mert pl. bárki felveheti a házastársa
nevét (nő is férfi is) de ezzel még nem lesz genetikai leszármozottja egy németnek sem.
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51, bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38400 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves Athena1985

Köszönöm a válaszod. Esetleg erről a Staatsangehörigkeitsgesetz variációkról tudnál pár sort írni? Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38401 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves Decotext!
Azt meg tudod mondani,hogy ha megvannak a születési anyakönyvi kivonatok,akkor kihez kell itthon vagy kint fordulni ez ügyben?
Milyen előnyök származnak ebből?
Hálás köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja #38405 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

bezsu09 írta: Kedves Decotext!Azt meg tudod mondani,hogy ha megvannak a születési anyakönyvi kivonatok,akkor kihez kell itthon vagy kint fordulni ez ügyben?Milyen előnyök származnak ebből? Hálás köszi


Hát sajnos nem tudok pontosat írni erről, s mielőtt félrevezetnéleg valóban Athena
a legjobb forrás ezen a tereületen IS. Itt azonban sok mindent elovashatsz: LINK .
Nekem személyszerint már régen lehetne német állampolgártságom (is). A családban
mindenki kettős már, csak én nem! Én nem látom ennek az előnyét és nem kell! Idestova
1989-óta vagyunk itt kint, s már régen lehetne német papírom de én nem vagyok német!
Maradok csak magyar. Az egyetlen "hátránya", hogy ha választásoknál én nem választhatok!
Otthon tehetném, de otthon sem teszem, mert nem érdekel. Ha neked fontos ez akkor
még ITT is kaphatsz egy csomó pontos infót.
Ahogy olvasom azonban mindenkinek kell ma már úgy nevezett "Einbürgerungstest" amihez itt vehetsz felkészítő
könyvet. (Minimum 2 részes!) Itt meg ha akarod már most is tesztelheted magad, hogy kb. mennyit tudsz: TESZT

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute, bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja - 9 éve 1 hónapja #38738 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

DECOTEXT írta: Pl. az azonnal megkapja a német állampolgársági papirokat, s nem kell több évig erre várnia!


Na azert ezt remelem;Te sem gondoltad komolyan. A felesegem Nemet, annakidejen leadta az NDK-s allampolgarsagot, felvette a magyart. Annyira nem akarom reszletezni, most huszonhet ev utan ket ev allando nemet tartozkodas utan igenyelhette, a lanyom, szinten. (Ö is nemetben született annak idejen. Nos a ket ev varakozas letelt, kikertük a szükseges okmanyokat, nos ne tudd meg mi mindenre kivancsiak. Ha nem vagy eppen milliomos, jobb ha bele sem kezdesz. Mi mindenesetre ugy döntöttünk, egyenlöra passz. Elvannak Ök magyarkent is itt.
Ne hitegesd itt a jonepet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 1 hónapja #38741 Írta: ivásze
ivásze válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

A német állampolgárság megszerzése korosztályonként változó. A lányom tavaly született, és ha 7 éve kint lennénk, akkor a kettős állampolgárságához semmilyen extra nem kell, csak a német születési anyakönyvi kivonata és igazolás az Einwohneramttól, hogy a szülők legalább 7 éve itt élnek és adóznak, ezt 14 éves koráig bármikor kérheti, vizsgáznia sem kell... A felnőttek esete más, sokkal bonyolultabb, több dolog változtatja például az elvárt kintöltött idő minimumát (tanfolyamok, családi állapot) ... ezekről sajna pontosat nem tudok, a lányom esetét is csak azért, mert 5 hónapot vártunk a magyar útlevelére, és megkérdeztem, mi lenne a lehetőség német papírokra, hátha az gyorsabb...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!