Német állampolgárság előnyei

Több
9 éve 5 hónapja #38191 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves vbela64!

A lányaim még csak 3,5 illetve 2 évesek, tehát még nem iskolakötelesek. Viszont információim szerint a gyermekek 16 éves korig könnyített formában vehetik fel szüleikkel az állampolgárságot, ami azt jelenti, hogy nyelvi tesztet egyáltan nem, vagy egyszerűsített feltételek között, illetve nem szükséges biztosítási jogviszony felmutatása sem. A kérelmezés is szülői képviselethez kötött.

A nyelvtudás igazolásához elegendő 4 év német nyelvű iskola sikeres látogatása, felnőtteknél!

Bővebb információk:

www.bundesregierung.de/Content/DE/Publik...blob=publicationFile
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, vbela64

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38200 Írta: dánbar
dánbar válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Jelenleg villamosmérnök hallgató vagyok. Elektro-technikusi szakmám van. Párommal szeretnénk szerencsét próbálni Németországban. Párom egyetemi szinten végzett csecsemő-és kisgyermeknevelő.
Állampolgárság megszerzése, ha lehetséges és sikerül is, az jelent-e valami pluszt?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38202 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

dánbar írta: Jelenleg villamosmérnök hallgató vagyok. Elektro-technikusi szakmám van. Párommal szeretnénk szerencsét próbálni Németországban. Párom egyetemi szinten végzett csecsemő-és kisgyermeknevelő.
Állampolgárság megszerzése, ha lehetséges és sikerül is, az jelent-e valami pluszt?

Meg tanulsz, itt sem vagy, de mar a "bevandorlas" utolso lepesevel foglalkozol. Szerintem ez a te esetedben eleg marginalis kerdes, de EUn belul nagyjabol mindenkinek az. Fokuszalj arra elobb, hogy kezedben legyen a mernoki diplomad es kint legyetek.
Ha ehhez info kell, akkor pedig a relevans topic olvasgatasa utan kerdezz, lehetoleg ne olyat amire 100 oldal esszet kellene irni.
(Nem mellesleg villamosmernokot nem nagyon keresnek errefele. :) Itt adott poziciora, adott szaktudassal es tapasztalattal keresnek (szak)mernokoket. Amihez esetleg pont vmifele specializalodott villamosmernok vegzettseg kell:) Talald ki a specialitasod ami erdekel, mert csak ugy altalanossagban nem lesz jo. Ennek megfeleloen a fizuk is nagyon erosen szornak. Nem mellesleg tanulj angolul is, mert nagy esellyel villanymernokkent a nemet keves lesz..)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, nagyberci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38203 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

dánbar írta: Jelenleg villamosmérnök hallgató vagyok. Elektro-technikusi szakmám van. Párommal szeretnénk szerencsét próbálni Németországban. Párom egyetemi szinten végzett csecsemő-és kisgyermeknevelő.
Állampolgárság megszerzése, ha lehetséges és sikerül is, az jelent-e valami pluszt?


Az állampolgárságot néhány év itt tartózkodás után, egy integrációs tanfolyam után kérvényezhetitek, s rendszerint mint EU polgár meg is kaphatjátok! Már lehet itt is kettősállampogárságot kapni. (Úgy emlékszem 5 év kell minimum.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38391 Írta: bezsu09
bezsu09 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok. Tud e valaki abban segíteni,hogy a sváb származásom hogy tudom bizonyítani visszamenőlegesen az ősökről? Űrlapot hol kell beszerezni? Németországban el fogadják még ezt?
Szükséges csatolni hozzá az igazoló okmányokat, mint születési-, házassági-, halotti anyakönyv?
Ezek szerint elegendő a német eredetű családnév, mint igazolás?
Bocsánat, ha kissé furcsa a kérdés, de csak most kezdett foglalkoztatni a lehetőség.
Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38394 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves Bezsu!

Ezt a lehetőséget már nem lehet igénybe venni, csak a Staatsangehörigkeitsgesetz szerinti variációk jöhetnek szóba. Az én sváb származásomat is csak annyira vették figyelembe, hogy örültek neki, mikor részletesen írtam dédnagyanyám által megszerettetett német nyelvről.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, bezsu09

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!