Német állampolgárság előnyei

Több
10 éve 6 hónapja #33944 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

DECO, abban tökéletesen egyetértünk, hogy a teszt egy hülyeség, én csak leírtam, hogy miröl is van szó. Pont ezért lehet ezt megtanulni minimális nyelvtudással is. A sok töröknek is kötelezö a teszt elvileg, de látod hogy megy: a fater beszél valamennyire, ö megcsinálja, az asszony meg már a 10-20-30 év ittélés után a fater jogán szintén beevez. Különben ez nem túl régi dolog. A másik: attól, hogy sokezer török él itt, még messze nem igaz, hogy mind német állampolgár is és sokan meg böven ezelött a "hülyeség" elött megszerezték az állampolgárságot. Különben meg mi a túrót érdekel engem, hogy a többi hogy oldja meg. Ha nekem ez kell hozzá, akkor ennek fekszek neki, nem ? (Különben elárulok egy titkot: most kezdtem intézni, és nekem sem kell megcsinálni. Nem kértem, nem kérdeztem, ök mondták a papírjaim alapján. De ha kellene sem izgatna egy percig sem, látod, ki is próbáltam.)
Azt írod "kényszerítették" az ismeröseidet. Ez azért erös. Ha német állampolgár akar lenni, ez kell hozzá, ha nem akarja, akkor nem lesz az. Kényszerítés alatt én mást értek (pl. ha nem csinálod meg, mehetsz haza, vagy ilyesmi).
Az meg, hogy a szuper(?) focista, meg a nagy koponya tálcán kapja, az mindenhol így megy. Tudod, kapitalista alaptörvény: kereslet-kínálat. Te is, meg én is tudjuk, hogy nélkülünk azért elpöcög a német gazdaság, de mi akartunk ide jönni. Akit meg ök csábítanak ide, annak azért kell valamit prezentálni. Mondjuk a focistánál még egyszerübb a képlet: állampolgárság nélkül nem játszhat a válogatottban, márpedig a foci VB-t meg kell nyerni, különben összedöl a germán "álom"...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33950 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Érdekes ez a teszt, számomra legalábbis az volt. Nem akartam nagy dobra verni, de most vagyok benne. Az Einbürgerungstest és a nyelvvizsga letudva (az utóbbi eredményére még várok), most jön majd a neheze és a Papierkram. Azért kérdezem, mert nem tudom, mennyire van esélyem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34553 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok!

ELnézést, hogy ismét izzítom a témát, de a vizsgák után most elkezdtem inézni az adminisztrációt. Az első akadály, ami felmerült: Versicherungsverlauf a Deutsche Rentenversicherung-tól. Nos találtam ellentmondásos véleményeket és tapasztalatokat ezzel kapcsolatban. Addig még nincs is problémám, hogy az Anrechnung der Ausbildungs- und Erziehungszeiten hiányzik, mert csak ki kell hozzá tölteni a megfelelő formanyomtatványokat és csatolni az igazolásokat. De! Ahhoz, hogy 17 éves korom óta teljes legyen az időszak, kellenének igazolások Magyarországról. Ugye mindannyian tudjuk, hogy ez nem olyan egyszerű. Nos a kérdésem az lenne, elsősorban azokhoz, akik állampolgárságot igényeltek, hogy a gyakorlatban ez működött náluk? Természetesen ez is gondolom ügyintézőként változó, de az én ügyintézőm, mivel nem igazán lehet tapasztalata EU-s igénylésekkel, kicsit érdekes dolgokat kér tőlem...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34554 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Update: Azóta beszéltem a Deutsche Rentenversicherung-gal és a benyomásom: wow, mennyire ügyfélorientáltak.
Hátha tudok ezzel az infóval másnak is segíteni, leírom:
Nos, kell ugye az állampolgársághoz a Versicherungsverlauf. Mivel elvileg a Staatsangehörigkeitsgesetz §10 alapján (Anspruchseinbügerung) kérvényezhetem az állampolgárságot, nem lenne szükség sem nekem, sem férjemnek a Versicherungsverlauf-ra, de a gyakorlat úgy tűnik, azt mutatja, hogy mégis (kb. mintha Ermessenseinbürgerung-ról lenne szó). A Versicherungsverlauf-ot viszonylag egyszerű megigényelni (ellentétben Mo-val, ahol ki kell számolniuk és hónapokig tart(hat)) a kiszámolás), elég felhívni őket és pár napon belül küldik is. Azonban a kutya ott van elásva, hogy a tanulmányi és gyermekneveléssel töltött időket külön kell kérvényezni, wie auch immer... Tehát Antrag auf Anrechnung der Erziehungszeiten bzw. Ausbildungszeiten (Formulare: V0101, V410, V800), illetve Klärung des Versicherungskontos. Mivel nekem otthonra vonatkozólag is vannak időszakaim, amik a nyugdíjbiztosási időknél relevánsak, ezt is ki kell töltenem és igazolnom kell. A legjobb az egészben, hogy elég pl. angol nyelvű jogviszonyról szóló igazolást benyújtani, mert az ügyintéző konkrétan elmondta, hogy "wir sind in einem Englischsprachigen Raum und verfügen über div. Übersetzern" Szóval még a magyar nyelvű igazolásokkal is megelégszenek, és két-három napon belül befoltozzák a hézagokat, ha minden papír náluk van. Nagyon remélem, hogy tényleg így lesz, ámen!

Nekem mindez az állampolgárságnál fontos, de egyéb okok miatt is kellhet másnak, sokszor hangzott is el itt a nyugdíjbiztosításra vonatkozólag kérdés.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34555 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Kedves Athena1985!
Az egyetemi s egyéb tanulmányi időszakodnak nézess utána, mert ennél itt Németországban változás van. Valamit nem számítanak be de nem tudom mi változott. (Úgy emléxem régebben a 10. osztály is beszámított, de már nem.... akár magyar akár német.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35071 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok!
Ismét megpendítem a húrt:):
Leadtuk a lányokkal a kérelmünket és most várunk. Ha minden jól megy, 6-8 hét és kapunk választ.
Szóval ha valakit netán érdekel, szívesen adok infót az eddigi tapasztalatainkról, illetve úgy általában az Einbürgerung-ról itt Bajorországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!