Német állampolgárság előnyei

Több
12 éve 1 hónapja #16975 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

jót röhögtem a tudományos levezetéseken a svájci sapka és francia kulcs tekintetében :lol:

de azért jó volna azt tudni hogy a bizonyító papírokat késöbb is beadhatja-e a "német ember lánya" vagy ha már kitelepülésekor nem tette akkor késöbb már nem is lehet ???

ja és nem mellékesen a 7#,9%-os leszármazásom mellett 6 éve van németjuhász kutyám és egy rottveilerem is :lol: (bár őket ha menni kell szerintem nem tudom kivinni :( )

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16980 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Elunva az elmúlt hetek találgatásait, megkérdeztem a nagykövetséget.

Íme a válasz:
"származás alapján állampolgárságot kérelmezni nem lehet, származás alapján kivándorlási kérelmet lehetett benyújtani, de 1993-ban ezt megszigoritották és a mai napon már erre sincs lehtöség.
EU-s állampolgárok Németországban kérhetnek tartótkodasi engedélyt, amennyiben igazolni tudják, hogy miböl élnek"

Hát akkor ennyi.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16984 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

8 év tartozkodás után megkaphatod a német utlevelet ha a priuszod nem tul hosszu.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mzperixx
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #27123 Írta: mzperixx
mzperixx válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Elvileg van rá lehetőség, származás alapján kivándorlási kérelmet benyújtani (ennek pozitív elbírálása rövid időn belül a német állampolgárság megszerzéséhez is vezet), de ennek a lehetőségnek már nincs gyakorlati jelentősége. A kérelem elbírálásánál a volt Szovjetúnió utódállamait leszámítva a származás, a nyelvtudás és a német nemzetiséggel való azonosuláson túl szükség van arra is, hogy a kérelmező bizonyítsa, származása miatt hátrányok érik. Mivel Magyarországra nem jellemző, hogy valakit német származása miatt hátrányok érnek, a kivándorlás származási alapon gyakorlatilag megszűnt.
www.bva.bund.de/cln_047/nn_538526/DE/Auf...-node.html__nnn=true

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27136 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Christopher írta: Elunva az elmúlt hetek találgatásait, megkérdeztem a nagykövetséget.

Íme a válasz:
"származás alapján állampolgárságot kérelmezni nem lehet, származás alapján kivándorlási kérelmet lehetett benyújtani, de 1993-ban ezt megszigoritották és a mai napon már erre sincs lehtöség.
EU-s állampolgárok Németországban kérhetnek tartótkodasi engedélyt, amennyiben igazolni tudják, hogy miböl élnek"Hát akkor ennyi.

Ez persze etetés! A fiam is kettős állampolgár, és ha minimum 5 évet itt tartózkodsz, beadhatod Te is a kettős állampolgárságra a kérvényt! Milyen furcsa is a helzet! Nekünk megajánlották, de nem kellett, csak a fiam vette fel! Mi továbbra is (lányom és a nejem is) csak magyarok maradtunk. Sem előnye, sem hátránya. Nincs választó jogom! Na bumm, otthon van, de ott sem választok, mert az egyik kutya, a másik eb!

Soha nem tudtam megérteni azokat akik így görcsölnek
egy papírárt! Én magyarnak születtem, az is maradok!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27141 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Etetés.
Miért is?

Egyébként ki görcsöl a papíron?
Akkor érdekelt a kérdés, mivel mindkét szülői ágon svábok volnék és tudni akartam milyen lehetőségeim vannak ezzel kapcsolatban és vár-e még a Vaterland.:-)
Ennyi.
De itt élek azóta is.
Úgyhogy a "magyarkodást" nyugodtan hagyd csak ránk.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: markle

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!