Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24890 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia! Akkor sem tudok semmit tenni,ha Német szerzőse volt a páromnak? Teljesen hivatalosan dolgozott kint.Nem értem, hogy a Magyarokkal azt tesznek amit akarnak? Olybá néz ki a dolog,mintha beszélő szerszámok lennének.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24891 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Nézd, írtam mit lehet tenni! Miért kell megint rázendíteni a "nem tudok semmit tenni" nótára? Elolvastad egyáltalán amit írtam? Az utolsó két mondatod meg végképp vézlázító! Igen, azt tesznek amit jónak látnak ha nem beszélsz németül! Igen, amíg nem beszélsz németül, mi más lennél mint valami furcsa nyelven és néhány német szóval "makogó szerszám"?
Mit beszélgettél a munkaadóddal erről? Miért vontak többet? Mit mondtak a túlórára pl.? Zeitkonto? Vagy tévednék? Tessék lekommunikálni velük! Ha sunyizás van akkor meg azonnal áttérni az írott kommunikációra!
Végül csak ismételni tudom magam, ha megéri és van esély akkor bíróságra kell rángatni őket!!!
Német szerződésed, átutalás van, nem? Nem is értem igazán a problémát, kivéve ha nem valami palimadarat kerestek aki puszira, fillérekért vagy csupán szimpátiából egyszerűen megoldja a problémás ügyeiteket helyettetek! De ugye nem erről van szó? Akkor meg lépjetek, papírokkal irány egy ügyvéd ha a munkaadóval nem juttok dűlőre!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24895 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Én halottam valami szakszervezetről,de nem tudom, hogy kell Németül rákeresni.

A gugggggli használata nem csak a nyeltudáson múlik. Bocs. :evil:
Magyarul keresve:

Mervai Péter az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének Németországi Vállalkozási Tagozatának (ÉVOSZ-IWTD) titkára:
"Mennyire jellemző az, hogy külföldi munkavállalók, elsősorban magyarokra gondolok, belépnek vagy beléphetnek német szakszervezetekbe és ilyen módon nő az esélye annak, hogy a kollektív szerződés hatálya alá tartoznak. Mennyire nemzetköziek a német szakszervezetek?
A német szakszervezetbe bárki beléphet. De ha nem lép be és jogsegély szolgálatra tart igényt a munkavállaló, azt is megteheti."

Egyéb:
SZAKSZERVEZET
SZAKSZERVEZET IRODÁK
Bejelenthető a munkaügyi főfelügyelőségeken is, a területileg illetékes Munkaügyi Központhoz kell fordulni. A www. arbeitsagentur. de honlapon megtalálod őket.
Sajnos akár az egyik megoldás, akár a másik, németül kell ügyintézni.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24901 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia Miki! Nem hiszed el, hogy mennyit kerestem má,A Googlon,már jobban ismerem Németországot,mint a párom, holott ő van kint.Nagyon köszönöm a felvilágosítást,legalább kaptam egy támpontot .Attól függetlenül,nem hiszem, hogy bármit is tudok intézni.Német ősökkel rendelkezem,de németül nem nagyon tudok.Párommal kiment egy Magyar gyerek,de nem sokat lehet rábízni,annak ahogy esik úgy puffan.De nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást. Zsuzsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24907 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Nos, az idézetem szerint keresve, guggli:
Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ)
ÉVOSZ Titkárság: H-1013 Budapest, Döbrentei tér 1.
Németországi Vállalkozási Tagozat (IWTD): D-50677 Köln, Sachsenring 38.
Kapcsolatfelvétel
ÉVOSZ Titkárság: H-1013 Budapest, Döbrentei tér 1.
Németországi Vállalkozási Tagozat (IWTD): D-50677 Köln, Sachsenring 38.

A németországi vállalkozási tagozat vezetője Mervai Péter úr, tőle is idéztem.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Magyarországi:
ÉVOSZ

Sok sikert.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24915 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

abc írta: Szia! Akkor sem tudok semmit tenni,ha Német szerzőse volt a páromnak? Teljesen hivatalosan dolgozott kint.Nem értem, hogy a Magyarokkal azt tesznek amit akarnak? Olybá néz ki a dolog,mintha beszélő szerszámok lennének.

Azert mert teged "serelem" ert miert gondolod, hogy a magyarokkal ugy zusammen mindent megtehetnek?:)
(A jogsegelyt akkor fogod tudni igenybe venni, ha beszelsz nemetul. Senkit nem erdekel, hogy neked nemet oseid vannak. Nem jar elonnyel, senkit nem erdekel. Nekem is vannak nemet es osztrak oseim is. Senkit nem erdekelt. Az volt az erdekes mit teszek le az asztalra)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!