Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
11 éve 7 hónapja #25049 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Firma írta: ok, ertem mostamar.....talatam egy jo kis linket: rsw.beck.de/rsw/upload/DStR/SenFin_Berli...hnvereinbarungen.pdf
nagyon jol leirja es elmagyarazza.

Eleg bonyolult a berkönyvelesi resze....jo kis szakemberek kellenek hozza...

Altalaban komplett team-ek dolgoznak ezeken:) Meg en is min. 1-2 hetet/ev es altalaban nem latom at ami a papirokon van. A vegen kihozzak, hogy en nem fizetek tobbet, a nettom meg megjott, szal minden rendben:) A reszleteket meg mar meg sem probalom megerteni..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: cuper77

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25360 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sziasztok!
Azért írok a nektek ,mert Németországban élek a családommal és szeptember 30-tól elbocsájtottak a munkahelyemről.Érvényes munkaszerződéssel dolgoztam az építő
iparban mint alkalmazott .Három hónappal az előtt hogy kirúgtak volna lecsökkentették
az órabéremet 13-ról 11.50-re.(mondván rosszul végeztem a munkámat) természetesen
levélben közölték hogy az egyik építkezése x,y hibákat vétettem és ezért enye-benye.Elfogadtam mondván aki dolgozik hibázik ,most mit tehetek,azt viszont nem értettem hogy a bauhelfer munkakör ilyesmit is elbír .Aztán eljött a fizetés napja és azt kellet tapasztalnom hogy nem egyezik a fizetésem és az általam vezetett órák aránya.(nem számolták el az óráimat ,kevesebb órát írtak mint amit ledolgoztunk(tam).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25361 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Amikor a főnökömtől elkértem a fizetési papíromat úgy tett mintha meg sem hallaná.(természetesen hónapról hónapra nem adták oda a papírjaimat :Abrechnung der Brutto/Netto -Bezüge.) Amikor megkaptam végre a "papírjaimat" Szeptember volt, ekkorra sikerült előbányászni a júniusi,júliusi,augusztusit .Természetesen nem stimmeltek az órák.
Írtam a fönökömnek egy e-mailt hogy tisztázzuk valahogyan ezt a helyzetet mert így nem lehet dolgozni,tervezni,élni.Ő behívatott az irodába és közölte velem hogy minden rendben van az órák stimmelnek (persze az amit ők írtak az a helyes.) Ha ez nekem nem felel meg akkor mondjak fől .Kezembe nyomták a felmodásomat és kérték hogy írjam alá.Én hazamentem arra hivatkoztam hogy át szeretném olvasni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25363 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Hazamentem és egy Német barátommal átolvastuk ezt a felmondó levelet .A barátom azt tanácsolta hogy azonnal menjek betegszabira ,így is tettem elmentem a háziorvoshoz
aki természetesen rögtön kiírt 2 hétre ,és teljesen egyetértett velem abban hogy ,hozzá
mentem ebben a helyzetben. A főnökömnek jeleztem hogy megbetegedtem és hogy később tudunk majd beszélni a problémáinkról.Erre ő azt válaszolta hogy semmi gond
Kivagyok rúgva.A kirúgási papíromat bedobták a postaládámba. A problémám most jelenleg az hogy a szeptember havi béremet nem fizették még ki (amit okt 15-ig ki kellet volna .) Ha tud valaki valami okosat mondani ,kérjem írja meg .)Jogi biztositásom nincs,de köthetek ha erre lenne szükség. Előre is köszönöm a segítségetek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25364 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

norbertmiklos írta: Azért írok a nektek , mert Németországban élek a családommal és szeptember 30-tól elbocsájtottak a munkahelyemről. Érvényes munkaszerződéssel dolgoztam az építő
iparban mint alkalmazott . Három hónappal az előtt hogy kirúgtak volna lecsökkentették
az órabéremet 13-ról 11.50-re.(mondván rosszul végeztem a munkámat) természetesen
levélben közölték hogy az egyik építkezése x,y hibákat vétettem és ezért enye-benye.Elfogadtam mondván aki dolgozik hibázik , most mit tehetek,azt viszont nem értettem hogy a bauhelfer munkakör ilyesmit is elbír .Aztán eljött a fizetés napja és azt kellet tapasztalnom hogy nem egyezik a fizetésem és az általam vezetett órák aránya.(nem számolták el az óráimat ,kevesebb órát írtak mint amit ledolgoztunk(tam).

Mivel ez a munkahely a részedre már úgysem lesz jövedelemforrás, ajánlom, hogy fordulj az ügyvédedhez. Vedd igénybe a jogi biztosításod. A munkahelynek fizetnie kell a ledolgozott órákat (vagy mint nálunk, lecsúsztathatod > "Zeitkonto") és nekik kell bizonyitaniuk, hogy valóban trehány munkát végeztél e vagy sem! Addig is időt nyersz, s nézhetsz más munka után! Sajnos nem közölted, hogy mióta dolgoztál a cégnél és hogy már lejárt e a próbaidőd? Ha ugyanis még próbaidős voltál, akkor bele se kezdj a kekeckedébe, mert nincs esélyed, ugyanis a próbaidő alatt indoklás nélkül is kitehetnek bármikor!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: norbertmiklos

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25365 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

norbertmiklos írta: Jogi biztositásom nincs,de köthetek ha erre lenne szükség. Előre is köszönöm a segítségetek

Erre bizony már nem! Csak a megkötés utáni dolgokra érvényes nem visszamenőleg!
:sick:

Ez egy az egész ecet!
Keress egy másik munkhelyet!
Ahol hibát lehetett elkövetni ott el is követted.
1./ Nincs jogi biztositásod.
2./ Már az első elszámolási papirodat azonnal követelned kellett volna.(E nélkül egy kapavágás sem a továbbiakban.)
3./ Az órák elszámolásánál azonnal reklamálnod kellett volna, s nem 2-3 sőt 4 hóna után!
4./ Táppézre mentél. (Ezzel gyakorlatilag harakirit csináltál.)


Tudom, hogy keményen hangzik, de így semmi esélyed.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!