Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24936 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Na figyelj,amit az asztalra lerakott a párom,az napi 12-13h kemény munka.Ha ez nem elég akkor mi az amit letehetsz?Én nem azt mondtam, hogy mert nekem német őseim voltak,bármi nemü,megkülönböztetést várok,csak annyit irtam, hogy a német mentalitás más.Én itt hallom,hogy jönnek haza,és mind azt állítja, hogy gyatrán fizették ki,de ez tömeges állapot.A szerződéseket igérgetik,de meg nem irják,és a végén még a fele munkabért sem fizetik.Szerinted 15 napra,és 12E/h, és napi átlag 10h munkára,tetőszerkezetre,még 500E sem jár.Csak számolni kell.Az előlegre mióta vonnak le kezelési költséget,mint a Bankok?De a bérszámfejtésben a teljes összeg van.Szerinted? Ez gusztustalan. És várják a szakmunkásokat? Mire?Ha jól kiszámítod,a szállásra,meg ugye enni is kell,el is megy,akkor a család?Szegre akasztom őket?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24937 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Én nem akarok előnyt kreálni az ősökböl,csak annyit szerettem volna ebből kihozni,hogy a német mentalitás nem ilyen de lehet,hogy az már régen volt.De csak számolni kell,15napra 12E/h és a napi 10h átlagban megvolt.Ennek a munkabére sehogy nem jöhet ki ,hogy még 500E sem kaptak.Ha leszámitod a szállást,amit ők álltak,meg ugye enni is kell,akkor szerinted a család addig a szögön lóg?Annyi szöget már nem is tudok venni,mert haza nem jut pénz.Ez gusztustalan.És nem piilngelős munka volt,hanem tetőn szerkezetépítés. Nem játszottak. Ezt mahlzeit-nek válaszoltam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24938 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

abc írta: Én itt hallom,hogy jönnek haza,és mind azt állítja, hogy gyatrán fizették ki,de ez tömeges állapot.A szerződéseket igérgetik,de meg nem irják,és a végén még a fele munkabért sem fizetik.Szerinted 15 napra,és 12E/h, és napi átlag 10h munkára,tetőszerkezetre,még 500E sem jár.

Most akkor van szerződés vagy nincs? Gondolom kérdeztétek a munkaadót erről a dologról, mit válaszolt? Nem velünk kéne vitáznod, Mi csak ötletelünk, én pl. tuti biztosra veszem, hogy a túlórák zeitkonton vannak de olyan tömeges állapotról is hallottam már, hogy a hó közben felvett előlegeket egyszerűen elfelejtették :laugh: az emberek de puffogtak amikor megkapták a fizetést, sőt a családdal még el is hitették, hogy kiszúrták 600 euróval a szemüket. Szóval én ilyenről is hallottam, nem1x. :P
Tehát a kérdés mégegyszer: valaki informálódott már (ha igen, milyen választ kapott), hogy pl. mi lett a túlórákkal vagy csak mindenki elővette legérzékenyebb mivoltát és tömegesen megsértődve indulnak haza? :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24941 Írta: Kaomuflage
Kaomuflage válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Minél tovább húzod a dolgot annál kisebb az esélye hogy megkapod a pénzed és a papírjaid. A lehető leghamarabb fordulj ügyvédhez . Van több magyar ügyvéd is aki Németországban praktizál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24950 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

abc írta: Na figyelj,amit az asztalra lerakott a párom,az napi 12-13h kemény munka.Ha ez nem elég akkor mi az amit letehetsz?Én nem azt mondtam, hogy mert nekem német őseim voltak,bármi nemü,megkülönböztetést várok,csak annyit irtam, hogy a német mentalitás más.Én itt hallom,hogy jönnek haza,és mind azt állítja, hogy gyatrán fizették ki,de ez tömeges állapot.A szerződéseket igérgetik,de meg nem irják,és a végén még a fele munkabért sem fizetik.Szerinted 15 napra,és 12E/h, és napi átlag 10h munkára,tetőszerkezetre,még 500E sem jár.Csak számolni kell.Az előlegre mióta vonnak le kezelési költséget,mint a Bankok?De a bérszámfejtésben a teljes összeg van.Szerinted? Ez gusztustalan. És várják a szakmunkásokat? Mire?Ha jól kiszámítod,a szállásra,meg ugye enni is kell,el is megy,akkor a család?Szegre akasztom őket?

Abbol, hogy teged serelem ert kihoztad, hogy "mindent megtehetnek a magyarokkal. Erre reagaltam. Tomeges allapotu ki nem fizetes, naciotol fuggetlenul) ott szokott elofordulni, ahol a munkavallalo nem beszel nemetul, nem tudja mit irt ala, felrerti amit neki mondanak, kiszolgaltatott helyzetben megy ki dolgozni etc.. ALtalaban. Szokott tortenni vallalkozok ki nem fizetese ahogy itt tobbszor olvasni is lehet, de ott is van valahogy mindig nemi gond a Gbr-el, felkeszultseggel etc.
Azok akik felkeszulten jonnek ki, altalaban nem szoktak bebukni. Persze lehetnek kivetelek. Miklos leirta nektek hova forduljatok, keress ugyvedet etc.. HA valoban jogsertes tortent akkor lesz megoldas.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • abc
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24951 Írta: abc
abc válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Tévedsz Gergoo,ha úgy hívnak,most is kint van,nem jött haza,mert ő dolgozni szeretne,és nem utolsósorban pénzt keresni.Ezt ne vedd vitának,én nem szeretek vitázni,és a párom is békés ember.Az előleget sem felejtette el,csak 150E-t lehetett felvenni,és kezelési költséget vontak,de a bérlapon meg a teljes összeg volt feltüntetve.Megsértődve nem vagyok,csak a jogos munkabért követelem,ami jár. Ez lehet, hogy rossz emberi tulajdonságom,de ehhez ragaszkodom.53 évesen meg nem hiszem,hogy azon járna az agya,hogy nekünk hazudjon,és még csak el sem itta,mert teljesen rezisztens az alkoholra,mint mindenki nálunk.Szerződés bizony van,és német,és kérdezték, a Persót,de semmiféle felvilágosítást nem volt hajlandó adni,sőt,még megfenyegette azt is aki a persón keresztül segített kijutni,hogy ne tárgyaljon meg velünk semmit,mert feljelentik.Szerinted?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!