Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
11 éve 6 hónapja #25366 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

2011.06.15 óta dolgoztam ott. Egészen 2012.09.30-ig. Már réges rég letelt a próbaidőm. Amúgy azt lehet csinálni, hogy indoklás, és értesítés nélkül csökkentik az órabéremet? Mert a főnököm ezt is megcsinálta. Onnan tudtam meg, amikor megkaptam a bérpapíromat. Persze azt is csak 2-3 hónapos csúszásokkal. Állítólag a túlórákat ő félreteszi, és akkor fizeti ki, ha nincs munka stb. De a bérpapíron észrevettem, hogy a saját Urlaub-omat használta el. Én ebben az évben csak 10 napot vettem ki ( 3 gyerkőcöm van). Nem tudom hol van ez a félretett pénz, és hol van, mert a bérpapíron sehol sem látok erre utaló jelet. A bérpapíron még levont a reggelimre ( sokszor szállodában aludtunk, mert messze dolgoztunk a lakóhelyemtől, és a szállodában adtak reggelit). és levont valami An- Anteil Winterbauml. Ezt nem tudom micsoda pontosan. Már folyamatban van a munkanélküli segélyem, mindent intéztem. Muszály volt a biztosítás stb. miatt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25368 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Rendben van, elismerem, hibáztam. Persze a bérpapírokat direkt nem adták oda, csak 2- 3 hónap csúszással. Hiába kértem. Sokszor nem voltam otthon, mert lakhelyemtől 500 km-re dolgoztunk. Hétvégén meg a cégnél nincs titkárnő. De jogos az első észrevételnél kellett volna lépnem. Jogi biztosításom igen, sajnos nincsen, csak privát betegbiztosításom az államin kívül. A betegszabi muszály volt, különben nem kaphatnék munkanélküli segélyt. ( ugyanis ha én lépek ki a cégtől, akkor ez van. ) Viszont egyenlőre máshová most nem tudok menni dolgozni. ) De mikor betegszabira mentem, a főnök egyből mérges lett, és kirúgott. Így legalább jár a segély, amíg nincs más. DE most komolyan ezt legálisan megteheti a főnök? Egy cég az alkalmazottakkal? Ez halálosan komoly? Nem fizet ki, ellopja a túlórákat? Ez hihetetlen.....és egyben elszomorító is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25369 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

norbertmiklos írta: 2011.06.15 óta dolgoztam ott. Egészen 2012.09.30-ig. Már réges rég letelt a próbaidőm. Amúgy azt lehet csinálni, hogy indoklás, és értesítés nélkül csökkentik az órabéremet? Mert a főnököm ezt is megcsinálta. Onnan tudtam meg, amikor megkaptam a bérpapíromat. Persze azt is csak 2-3 hónapos csúszásokkal. Állítólag a túlórákat ő félreteszi, és akkor fizeti ki, ha nincs munka stb. De a bérpapíron észrevettem, hogy a saját Urlaub-omat használta el. Én ebben az évben csak 10 napot vettem ki ( 3 gyerkőcöm van). Nem tudom hol van ez a félretett pénz, és hol van, mert a bérpapíron sehol sem látok erre utaló jelet. A bérpapíron még levont a reggelimre ( sokszor szállodában aludtunk, mert messze dolgoztunk a lakóhelyemtől, és a szállodában adtak reggelit). és levont valami An- Anteil Winterbauml. Ezt nem tudom micsoda pontosan. Már folyamatban van a munkanélküli segélyem, mindent intéztem. Muszály volt a biztosítás stb. miatt.

Bocs' de ez az egész nekem kinai! A három gyerköc az magánügy, ezzel nem tudsz sehol érvelni! Lehet, hogy a túlórákat begyüjtötték s a végén elszámolják vagy lecsúsztathatod. Ha folyamatban van a munkanélkülid akkor kérj ott jogi segitséget. Ez talán valamit hozhat! A hotelköltség az renben lehet! Az Anteil Winterbauumlage szokásos dolog az építőiparban! Amolyan rosszidő biztositás, hogy ha nem tudtok dolgozni legyen tartalék! (Hófuvás, eső, fagy, stb) Ez gyakorlatilag biztositja hogy egész évben foglalkoztassanak.

Um die ganzjährige Beschäftigung im Baugewerbe zu fördern, müssen von bestimmten, im Baugewerbe tätigen Unternehmen entsprechende Finanzmittel aufgebracht werden. Bis zum Jahr 2006 nannte man diese Finanzmittel Winterbauumlage. Seit Einführung des Saison-Kurzarbeitergeldes werden sie als Winterbeschäftigungsumlage bezeichnet .


A túlóráka nálunk soha nem fizetik ki hanem egy időszámlán gyüjtik.
Ha kevés vagy nincs munka akkor otthon maradunk és ebből fogy!
Ez törvényes, de benne kell lennie a szerződésedben! Nálunk csak
írásos direktori engedéllyel lehet pénzreváltani, de ilyen még nem volt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25370 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

norbertmiklos írta: DE most komolyan ezt legálisan megteheti a főnök? Egy cég az alkalmazottakkal? Ez halálosan komoly? Nem fizet ki, ellopja a túlórákat? Ez hihetetlen.....és egyben elszomorító is.

Nem, ezt nem teheti meg! Kérdés, hogy neked milyen bizonyítékod van arra, hogy azt az X túlórát ledolgoztad valóban?? Pecsételő óra, tanúk akik tanusítanak is, online regisztráció, stb.?? Ki és hol tartották nyilván a munkaidőtöket? S még egy: ha gyenge volt az állítólagos teljesiményed, akkor lehet, hogy X elvégzett munka után csak a norma utáni időt számolták fel s a többi akkor szabaditőd volt, mert lassú voltál!. Nálunk is van hasonló ha egy munkára csak X órát adnak, akkor nerm számolhatok el többet, hiába tartott tovább! Akkor ez pech! Miért nem igyekeztem......

Info: nálunk a cégnél a rendszer eleve jelzi hogy ki mikor lépett be a céghez. A kulcsok kódoltak s másodpercre lehet követni még azt is hol és mikor vagy az épületben. (Az ajtókat csak a kártyával tudod nyitni) Így bármikor kilitázzható a munkehylen töltött idő! Persze ez még nem jelenti azt hogy dolgoztam is.....
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29140 Írta: tosakir
tosakir válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves Forumozok!
A segitsegeteket szeretnem kerni.
Tavaly ota elünk a a parommal Németországban Ulmtol 50 km-re egy kisvarosban.A kezdeti nehezsegek utan a paromnak sikerült Ulmban elhelyezkednie egy maganvallakozonal mint burkolo,mivel nagyon keves a nemettudasa igy örültünk annak ami adodott.Ami a munkat ileti "all-rounder" volt a csempezesen keresztül ,a gipszkartonozasig,ajtok,ablakok beszereleset,parkettazast mindent csinalt.Tavaly szeptemberben kezdett dolgozni minden jol is ment,habar a hajnali 4orai keles,vonatozas,a 10 ora munka nem eppen egy leanyalom volt,de örültünk, hogy van munka.Mult honapban,februar 14.-en amikor reggel bement a munkahelyere a fönöke eletett egy szerzödest miszerint nem tudja az eddigi 10euros Stundenlohnt fizetni egyezzenek meg 9euroban,mert ha igy nem jo mar van is jelentkezö aki szivesen dolgozik ennyiert.Pluszz:irja ala azt is,hogy sajat felelössegere dolgozik,tehat ha valamilyen balasete törtenik, a fönök nem fizet.Ezt se ertettem igazabol mire akart kilyukadni,hiszen fizette a jarulekokat az AOK-nak,ha baleset van akkor fizet a biztosito,nem igy van?Tudta, hogy a parom ugysem irja ala,elö is volt keszitve a februar 15.-ere datumozott Kündigung alairta a fönök es Aufwiedersehen.Ugy valtak el, hogy jövö heten a fizeteset atutalja(az öt honap alatt minden honap 15.-eig a konton volt a fizetes),postan megkapjuk az adobevallashoz a Lohnsteuerabzug Bescheinugungot-mert mar ezert is könyörögtünk hetek ota,es a januari berelszamolo papirt is elküldi.Nos,következö heten valoban megjött a Lohnsteuerabzug,valamint a januari Berelszamolo is(Brutto/Netto Abrechnung Januar) miszerint 1507 euro a netto fizetese januarra.DE:februarra semmi,pedig 14.-eig dolgozott.Mar februar vegen jartunk fizetes sehol.Minden nap hivtuk telefonon.Elöször azt mondta nem tudja milehet Ö atutalta a penzt,par nap mulva szerinte a könyvelö szurt el valamit,aztan nem volt elerhetö napokig,ma pedig azt mondta, hogy nem fizeti ki mert a parom hibajabol :wait: ujra kellett csempezni egy epületet es emiatt neki hatalmas vesztesege van! Erdekes az 5honap alatt mindig mindent jol le es felrakott.A tovabbiakban Ne zaklassuk mert feljelent minket.Ma delutan felhivtam az Ulmi Munkaügyi birosagot,feljelentest tehetünk de csak szemelyesen,vigyünk minden paksametat amink van bizonyitek gyanant.Teljesen ki vagyunk borulva,az en fizetesem eppen hogy lefedi a költsegeinket.Meddig huzodhat egy ilyen ügy?Egyaltalan van remeny arra,hogy megkapja a penzet a parom?Ügyvedre nincs penzünk,a feljelentest hivatalbol megteszi a munkaügyi birosag?Minden segitseget,tanacsot elöre is köszönök Nektek!

"Kiforditva mindenki rozsaszin"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29146 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

tosakir írta: .
1 Meddig huzodhat egy ilyen ügy?
2 Egyaltalan van remeny arra, hogy megkapja a penzet a parom?
3 Ügyvedre nincs penzünk,a feljelentest hivatalbol megteszi a munkaügyi birosag?

Nem tudom mit akarsz hallani! Az igazat vagy vigasztalást?

1 Sokáig, évekig mert a munkaadó ráér mert nem perelsz, csak vársz, hogy más oldja meg helyettetek vagy, hogy csoda történjen!!

2 Nem sok, (gyakorlatilag semmi) azonnal ügyvédhez kell fordulni és perelni!
(Ennél sokszor segít már egy levél az ügyvédtől, mert látja a munkaadó, hogy nem
tud megfélelmiteni s magyarázkodni, s nincs kecmec a részetekről.)

3. Hogy hogy nincs?? Miért nem kötöttetek jogi védelemre biztosítást?
(Pont a 3. pont miatt érvényes a 2. pont! A munkaadó ráér!)


UI: azt meg, hogy a férjed "kárt okozott" neki kell bizonyítania!
Csak úgy nem vonhatja le a pénzt! Erről kell egy értesítő és egy protokoll, hogy X összeg ezért vagy azért nem kerül kifizetésre! IRÁSBAN és értékmegjelöléssel valamint, a javitási jegyzőkönyv is kell a károkozásról!


Semmit nem szabad ELHINNI! Csak irásban mindent! Ez nem olyan egyíszerű mint ahogy azt elhitetik veletek, hacsak (HACSAK!) nem feketén dolgoztatták a férjedet! Ennek pontosan nézzetek utána és hivjátok fel a biztositót és az adóhatóságot. Erre nem leég a cetli amit a kezetekbe nyomtak! Remélem volt adószáma is! Ha feketén dolgozott, akkor viszont ne zajongjatok, mert drága lesz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!