Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
11 éve 2 hónapja #29150 Írta: tosakir
tosakir válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves Decotext!
Nagyon szepen köszönöm,hogy valaszoltal!Hogyhogy nincs ügyvedre penzünk?!Azert mert csorok vagyunk,bocsass meg a kifejezesert,de az egyik elsejet a masikkal nagyon nehezen tudjuk összekötni,nemhogy ügyvedet fogadni.Pontosan egy eve vagyunk kinn es eppen kezdtünk zöld agra vergödni.A Ratenschutzversicherungrol hallottam,es meg is fogom kötni,eddig azt is csupan azert nem tettem meg mert minden masra kellett a penz.,de ez most nekünk utolag ugyis null komma nix,ugyebar. 5 honapig dolgozott a parom,TELJESEN HIVATALOSAN,minden papirunk megvan,mint irtam meg el is küldte a fönök a januari Abrechnungot, elküldte a Lohnseuerabzugbescheinigungot ezt meg januarban kertük hogy megcsinaljam az adobevallast a paromnak.Minden kontoauszugon szeptembertöl ottvan a fizetes Lohn,Gehalt cimszo alatt.Persze,hogy volt-van adoszama.Mint irtam napokig szo sem volt arrol,hogy a parom hibazott,csak a szabatkozas ment, idöhuzas pontosan ahogy irtad,majd ekkor majd akkor fizet.Ugyvoltunk vele jolvan,kirugta,az elet megy tovabb keresünk masik munkat,de azt almomban sem hittem hogy majd nem fizet,es majd meg a parom lesz a hibas.NEM HIBAS,tudom,tudjuk,es pontosan ha azon az epületen akkor hibazott is volna ,talan aznap megemliti a fönök,hogy valami nem stimmel,es felvesznek egy jegyzökönyvet,megvitatjak,összevesznek,mittudom en.Ez a "hibazas" is csak most került szoba,szerintem taktika,hogy megfelemlitsen minket,pontosan azert hogy ugy erezzük meg majd minket hurcolnak meg,ha öt feljelentjük.Nincs ott semmi hiba,es semmi bizonyitek sincs,es maga a fönök is dolgozott tehat Ö is rakta a csempet nem csak a parom.
Ma delutan felhivtam az Ulmi Arbeitsgerichtet,nagyon segitökeszek voltak,csütörtökön megyünk a parirokkal amink van.Kell plussz ügyvedet fogadnunk?En megvoltam gyözödve,hogy hivatalbol megteszi a feljelentest a Munkaügyi Hivatal.Tovabbi valaszodat elöre is nagyon szepen köszönöm,sokat segitesz!Üdvözlettel:Ritus

"Kiforditva mindenki rozsaszin"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29155 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

tosakir írta: Nagyon szepen köszönöm,hogy valaszoltal!Hogyhogy nincs ügyvedre penzünk?!Azert mert csorok vagyunk,bocsass meg a kifejezesert,de az egyik elsejet a masikkal nagyon nehezen tudjuk összekötni,nemhogy ügyvedet fogadni.....A Ratenschutzversicherungrol hallottam,es meg is fogom kötni,eddig azt is csupan azert nem tettem meg mert minden masra kellett a penz.....,


Bocs' de ez nem kerül sokba, s ilyen esetnél rengeteget hozhatott volna. Pontosan évi 166,74€, ami 13,895 euró/hó, (Ez kevesebb mint napi 50 cent!). Ha van egy bizonyos nagyságú önrészed. Nem hiszem, hogy ezt nem lehetett volna erre félrerakni! Tény, hogy utólag nem ér semmit ez az ismeret! Én azért mégis ügyvédhez fordulnék a helyetekben. Ha biztosak vagytok az igazatokban, akkor nyertek. ha nyertek, akkor a vesztes fizet, az az a munkaadó! Persze mérlegelni kell azt is, hogy mekkora összegröl van szó, mert egy havi bérért a barikádokra menni nem nagyon éri meg! Lehet, hogy ezt a békát le kell nyelnetek! Nézd pozitivan, mint tanulópénzt és kössetek azonnal egy jogvédelmi biztositást >> LINK

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #29176 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sza Tosakir, megprobalok frappansan valaszolni a kerdeseidre.

februar 14.-en amikor reggel bement a munkahelyere a fönöke eletett egy szerzödest miszerint nem tudja az eddigi 10euros Stundenlohnt fizetni egyezzenek meg 9euroban,mert ha igy nem jo mar van is jelentkezö aki szivesen dolgozik ennyiert.Pluszz:irja ala azt is,hogy sajat felelössegere dolgozik,tehat ha valamilyen balasete törtenik, a fönök nem fizet.Ezt se ertettem igazabol mire akart kilyukadni,hiszen

1) 9,- Euro brutto vagy netto?
2) az, hogy a ferjed szar munkat vegzett azt ugy ahogy a deco irta, jegyzökönyvezni kellett
volna es nem utolag, hanem az atvetelkor. A gond ott lesz, hogy keres a Jakab egy
masik Fliesenleger ceget aki arra a Mängelbeseitigungra le tesz az asztalra egy szamlat
ami joval magasabb lesz mint amivel a Chef a ferjednek tartozik.
Tehat meg a ferjed fog a Chefnek tartozni es tedd össze a kezed, hogy ezt ne
itelje meg a birosag, mert akkor fizethettek.
3) a nagy gond ott lesz (deco) ,hogy a munkaltatonak lesz egy raffinalt ügyvedje,
ti pedig ezt nem tudjatok finanzierozni :whew:
4) baleset biztositas? minden munkaltato aki a Handwerk vonalon dolgoztat
munkavallalokat köteles egy " Durch den Beitrag der Mitgliedsunternehmen werden die Aufgaben der gesetzlichen Unfallversicherung VBG finanziert: Arbeitssicherheit und Gesundheitsschutz, Rehabilitation und Entschädigung." a Beiträgeket
fizetni!!!!!! Amennyiben ilyen biztositassal nem rendelkezik a Jakab kemenyen seggbe
lesz rugva. Tehat emiatt ne fajjon a fejed.
5) Meg az is vitatott, hogy miert is akarta lerakni az oraberet 10,- Eurorol 9,- Eurora?
Nem volt vagy a tempoval vagy a minöseggel megelegedve?
Ha a birosagon megjelenik meg 2 szakival a Volt fönök,akik ott dolgoztak együtt
a ferjeddel es tanusitjak, hogy ferjed ugy minösegileg mint Accord nem volt a csucson,
akkor kemenyen harcolnotok kell.
Vannak ilyen getzi emberek es nem is keves.
Nalunk es mas seriös cegnel ez ugy müködik, ha nem hozod azt a teljesitmenyt
amit a többi kollega, veheted a vandorbotot, mert egy kollega sem hajlando neked a
tökvakarasert a penzed megkeresni.
Itt csak te panaszkodtal, de meg kellene a fönököt is hallgatni.
De ezert ott lesz az illetekes biro.
Nem lesz könnyü, föleg hogy ervelni sem tudsz, mert nem beszeled a nyelvet :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29178 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

prosperus írta: a nagy gond ott lesz (deco) ,hogy a munkaltatonak lesz egy raffinalt ügyvedje,ti pedig ezt nem tudjatok finanzierozni Meg az is vitatott, hogy miert is akarta lerakni az oraberet 10,- Eurorol 9,- Eurora?Nem volt vagy a tempoval vagy a minöseggel megelegedve?Ha a birosagon megjelenik meg 2 szakival a Volt fönök,akik ott dolgoztak együtt a ferjeddel es tanusitjak, hogy ferjed ugy minösegileg mint Accord nem volt a csucson,akkor kemenyen harcolnotok kell.Vannak ilyen getzi emberek es nem is keves.Nalunk es mas seriös cegnel ez ugy müködik, ha nem hozod azt a teljesitmenytamit a többi kollega, veheted a vandorbotot, mert egy kollega sem hajlando neked atökvakarasert a penzed megkeresni.Itt csak te panaszkodtal, de meg kellene a fönököt is hallgatni.De ezert ott lesz az illetekes biro.Nem lesz könnyü, föleg hogy ervelni sem tudsz, mert nem beszeled a nyelvet

Pontosan ezek miatt írtam neki a válaszomban, a pont 2-ben, hogy az esélyük semmi, pláne nem jogi védelem nélkül! Sem pénzzel sem idővel nem tudják az igazukat bizonyítani! Azt is meg kell mondanom, hogy itt csak az egyik oladalt hallottuk, így nehéz megitélni a dolgot! A munkaadó hozzáállását is ismerni kéne, s direktben, nem közvetve, ugyanis én még nem találoztam olyan munkaadóval amelyik "igy keresztbe tett volna jól dolgozó munkaerőnek"! Ebben nem is lenne sok logika!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29183 Írta: tosakir
tosakir válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia prosperus!
Köszönöm neked is a segitsegedet,valaszodat!Kedves töletek,hogy idöt,energiat nem kimelve ennyit faradoztok mas ügyes bajos dolgainak boncolgatasaval.Na,de a joember;vagy a sajat hibajabol vagy a masikebol tanul!Ujonc vagyok itt a forumon,es atböngeszven a tartalmat; bizony nagyon sok hasznos informaciot osztatok meg a segitsegre szorulo emberekkel:clap: Megprobalom reszletesebben felvazolni az esemenyeket,elöttem vannak a papirok,melyekkel holnap megyünk az Arbeitsgerichthez.Le is fenykepeztem megprobalom fajlban csatolni ha sikerül,de eleg csiga a netem,meg telefonrol at kell töltenem a szamitogepre,es ehhez "Mekk Elek" vagyok.
1) 10 euro volt a brutto oraber,szeptembertöl-decemberig,ezek a berelszamolo papiron is feketen feheren rajta vannak,es decembertöl 12 euro bruttot kapott,ugyanis a munkaszerzödesben is pontosan az allt,hogy 3 honap probaidö utan "minösegi "munka függvenyeben emeli az orabert.Ez meg is törtent,decembertöl 12 euro volt a Stundenlohn.
Amikor februar 14.-.en- bement melozni,mar elö volt keszitve a masnapra febr.15-re datumozott Kündigung,es a duma,hogy sokba kerül a parom,mert a török eljön 9euroert dolgozni neki.Es egy több oldalas paksameta,amit irjon ala HA maradni akar dolgozni,miszerint baleset eseten semmilyen felelösseget NEM vallal erte.Semmit nem irt ala,fogta a felmondasi papirt es hazajött.Nem tudom mire akart kilyukadni,ha törvenyileg köteles mint maganvallalkozo az altalad emlitett "Unfallversicherung VBG" jarulekot fizetni akkor mit akart kijatszani az allamot?adot csalni?penzt hagyni a zsebeben? Szerintem ott lesz a kutya elasva,hogy eddig erre senki sem ment ra.Ez egy csaladi vallakozas,apuka, fia, plusz felveszünk ausländer segedmunkasokat,ha bejön egy nagyobb melo.Most mar kezd derengeni a dolog.A paromon kivül volt neki egy szloven segedmunkasa,meg egy roman,akik kb annyit tudtak beszelni hogy gar nichts,es neha egy nemet srac sajat firmajan keresztül besegitett nekik (pl. 500 negyzetmeter parkettazasnal).
A fönök szerb!De mar itt született Nemetorszagban.A parom vajdasagi magyar,beszeli a szerbet,igy kommunikaltak.Igy talaltuk a munkat is,hogy egy Ulmi ismerösünk ajanlotta a parkettas firmat hiszen tudta hogy a fönök szerb,es nem lesz gond a nemet nyelv,ha szükseg van munkasra.
En ugy veszem ki a nagy talbol,hogy a fönök meg apuka felvettek a nagyobb munkakat es ilyen szerencsetlenekkel mint a parom elvegeztettek a piszkos munkat.Aztan ha jön egy olcsobb,butabb delikvens ezt lapatra teszzük amazt felvesszük.
Tempo,Minöseg:Minden egyes munkanal ott volt a fönök is,es termesztesen ment a "Gas Geben" ,egy Wohnung felujitasanal az egyik oldalrol furjak a falat a villanyszerelök, a fürdöszobat pedig csepmezi a parom,kerülgetik egymast mint utban az ördög,közben a gazdi asszony is mar költözne be.Egy laktanyat teljesen felujitottak,ablakok,ajtok,csereje,parketta.Februar 14.-ieg semmilyen parom altal okozott hibarol nem volt szo.Mint ahogy tegnap mar megirtam az idöhuzas ment,ö mar atutalta a penzt,par nap mulva azt mondta valamit elcseszett a könyvelö,aztan elutazott,az utolso telefonalaskor varrta a parom nyakaba azt hogy azert nem fizet mert hibazott. A laktanyas melonal volt olyan nap, hogy 4kor elment meloba es egesz heten 8utan ert haza.Penteken közölte a gazdi,hogy szombaton is jönni KELL mert idöre at kell adni a melot.Ment.
Igen ez a Mi törtenetünk,es persze az eremnek ket oldala van,ebben is igazatok van! A munkaado hozza allasarol meg annyit, hogy az utolso telefonhivasnal burkoltan megjegyezte, hogy ha nagyon ugral a parom egypar pofonnak lesz a gazdaja. Hogy mi a logika,az szerintem egyszerü:masok szerencsetlensegen penzt keresni es a tavalyi plazmatevet egy nagyobbra cserelni,en,mi meg adjunk a szarnak egy pofont mert penteken halvany lila dunctom sincs hogy miböl fizetem ki a szamlainkat.Feljelentest teszünk,mert igazunk van.Ha ügyved bevonasara kerülne sor akkor meg majd szerzünk penzt valahogy mert nem hagyom bemocskolni magunkat. Es szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek akikkel ezt megjatszotta.
p.s. : ott hol a logika hogy elküldte postan a januari berelszamolast,de nem utalta at a kontora?
Prosperus:Ich spreche Deutsch,aber Ich kannn nicht mein Mann vor dem Gericht vertreten,weil Ich bin kein Anwalt nur ein sterbliche Mensch.Aber meine unstrebliche Seele weisst eines:Wer hat hart gearbeitet,der hat Anspuch auf seinen Lohn!!!

"Kiforditva mindenki rozsaszin"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29185 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

tosakir írta: Kündigung,es a duma,hogy sokba kerül a parom,mert a török eljön 9euroert dolgozni neki.
Ez jogos! A munkaeröpiacon is van konkurencia is! Kérdés az természetesen, hogy az az olcsóbb is tudja e azt csinálni, amit a férjed csinált! Ha igen, az pech!

****
A fönök szerb!De mar itt született Nemetorszagban. A parom vajdasagi magyar, beszeli a szerbet,igy kommunikaltak.Igy talaltuk a munkat is,hogy egy Ulmi ismerösünk ajanlotta a parkettas firmat hiszen tudta hogy a fönök szerb, es nem lesz gond a nemet nyelv, ha szükseg van munkasra.
Ez azért sok mindne másra is választ ad....!




***
A munkaado hozza allasarol meg annyit, hogy az utolso telefonhivasnal burkoltan megjegyezte, hogy ha nagyon ugral a parom egypar pofonnak lesz a gazdaja.
Mint itt feljebb irtam! Ez sok mindenre választ ad! Mivel simlis igy simán felettem volna a beszélgetést magnóra, s aztán feljelentettem volna a fenyegetésért. Nem csak mérgezett táp jön Szerbijából, beteg emberek is!

***
Hogy mi a logika,az szerintem egyszerü:masok szerencsetlensegen penzt keresni es a tavalyi plazmatevet egy nagyobbra cserelni,en,mi meg adjunk a szarnak egy pofont mert penteken halvany lila dunctom sincs hogy miböl fizetem ki a szamlainkat.

Bocs' de ez igy azért nem egészen korrekt! Mások hülyeségén keres, nem mások nyomorán!! Nem tudhatja egy munkaadó, hogy milyen anyagi helyzetben vagy, de azt igen, hogy lesz mindig marha akit ki lehet használni! A munkaadó nem felel a számláidért!


p.s. : ott hol a logika hogy elküldte postan a januari berelszamolast, de nem utalta at a kontora?
Nagyon is logokus. Kivár. Mint már többször irtam nekik van idejük! Egyáltalán nem sürgös nekik. Aztán ha netán egy ügyvéd ir nekik, akkor majd utal valamennyit, ezzel "mutatva a jóindulatát" s a helyzeteteket rontva! Mert, bizony "ö utalna , de hát a károk meg a javitások....."! Ez egy elöre kitervezett pókerparty csak nektek eleve rossz kártyát osztottak!!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!