Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
10 éve 9 hónapja #32512 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

krisztike708 írta: és azt is mondtam,hogy valószínűleg nem szeretnék a továbbiakban ennél a cégnél dolgozni.

Ez nem volt valami okos lépés. Jogi biztosítást köthetsz de nem hiszem, hogy erre az ügyre használni is tudod majd. Amúgy eddig egy dolog van papíron az, hogy beteg vagy. A többi csak duma.
Ha rám hallgatsz, mától másik melót keresel, visszamész dolgozni amikor meggyógyultál majd 2-3 hét elteltével felmondasz (írásban), felmondási időt még ledolgozod és ha szerencséd van a felmondási idő után egyből tudsz kezdeni máshol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • krisztike708
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32513 Írta: krisztike708
krisztike708 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Hát köszönöm a választ!A helyzet az hogy már aug 1-től lenne munka.Én már ide nem akarok visszamenni,hiszen mint irtam ,szerződést sem kaptam.És mi van a szabadsággal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32514 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

krisztike708 írta: Sziasztok!Nekem a következő a problémám!2013 január 2-án kezdtem dolgozni egy Németországi cégnél.A szerződésem határozott 1 éves időtartamra szól,6 hónapos próbaidővel. Május közepén egy német nyelvű tájékoztató levéből értesültünk arról,hogy június 1-vel új munkáltató lép az előző helyében. Május 21.én egy szóbeli tájékoztatón (nem hívtak magyar tolmácsot) a cégnél abban a pillanatban 7en dolgoztunk magyarok. Sajnos nem sok mindent értettünk.

Miért hivott volna a munkaadó tolmácsot? Ti tudtátok viszont hogy bajok lehetnek a nyelvértéssel, miért nem Ti hivtatok olyat aki tud németül? Ez nem a munkaadó kötelessége csak akkor ha nem németnyelvü az információ!

krisztike708 írta: A tájékoztató levelet lefordítattuk magyar nyelvre,amelyben az áll,hogy új szerződést kapunk és új próbaidő. Június 1-vel valóban megtörtént a váltás. Az új munkáltató tolmács segítségével tájékoztatott arról,hogy mostantól 2részletben kapjuk meg a fizetésünket. Minden hónap végén 500 euró és 15.-vel a fent maradó összeget elszámolják. Az első átutalást június 27.én (500euró) kaptuk meg,a második részt július 15.én (282euró). Munkaszerződést a mai napig nem kaptunk.

Azonnal le kell állni a munkával!


krisztike708 írta: Az előző cégnél 880-900 euró volt a teljes hónap.

Ez tök mindegy! Az az elözö cég volt, egy másik tulajdonossal!

krisztike708 írta: Heti 4napos munkarendben dolgozunk. A darabszámtól függően (marhavágóhíd) 6-9óra naponta. Én január óta egyáltalán nem voltam sem szabadságon sem betegállományban. 2013.07.15én dolgoztam. 16.án reggel szédüléssel,fejfájással nem mentem be dolgozni,mivel minden szerdán szabadnaposak vagyunk, szerda délután a cégtől hívtak,hogy csütörtökön megyek-e dolgozni. Elmondtam,hogy nem érzem jól magam,orvoshoz megyek (1 alkalommal a munkahelyemen lettem rosszul,ám nem engedtek haza,ledolgoztam a napomat) és azt is mondtam,hogy valószínűleg nem szeretnék a továbbiakban ennél a cégnél dolgozni. Megfenyegettek,hogy amennyiben ebben a 2napban nem megyek be dolgozni (csütörtök,péntek),abban az esetben ügyvédhez fordulnak a papírommal. Kértem,hogy akkor adják ki a január óta járó szabadságomat és ezt tekintsék felmondási időnek.(10,5 nap szabadság). Csütörtökön reggel elmentem az orvoshoz ínhüvely gyulladást és magas vérnyomást diagnosztizált. Azonnal táppénzre vett július 26ig. A táppénzes papírt póstán azonnal elküldtem a munkaadónak. Idő közben a kollégák tájékoztattak arról,hogy bent a munkahelyen a munkaadó (tolmácson keresztül) üzenetet küldött nekem,miszerint van egy privát tartozásom Németországban,amit már a bankszámlámról letíltottak és ő evvel visszaélve a rendőrséggel fenyegetőzik,valamint a kapcsolataival.Kérlek hogy segitsetek hová forduljak,mert félek hogy nem fog kifizetni,és hogy köthetek e még jogi biztosítást?Mert jelen pillanatban még nem mondtak fel nekem.

Semmi esélyed. A jogi biztositás soha nem érvényes visszamenöleg, csakis a megkötés napjától használható az eseményekre! Elvileg július 2.-án lejárt a próbaidöd igy az egy éves szerzödésed érvényes, de szerintem jobb ha új munkahelyet keresel!
Ha meg jó a munkád és elégedett vagy, menj be, kérj tölük bocsánatot és ajénld fel, hogy ledolgozod a hianyzó idöt! Talán megtartanak! Németországbanban a munkavállaló van a munkahelyért s nem forditva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33606 Írta: bigzo01
bigzo01 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Voltam a hivatalba azt mondták menjek haza Magyarországra még egy cimet sem adtak ahol lehet dolgozni 3 gyerekem van itt járnak iskolába ovodába 7hónapig fizettem a Német államnak az adót szeretnék itt maradni de a volt fönököm kijelentette hogy sem nekem sem a feleségemnek nem fog fizetni okt.2án mit leht ilyenkor csinálni a gyerekeim iskolája Magyarországon már megszünt nem tudom mit csináljakl

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33861 Írta: Pinceróka
Pinceróka válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sziasztok! Sajnos már megint itt vagyok és újabb kérdésem volna.-Sikeresen feljelentettem a németországi munkáltatómat, mert soha nem sikerült neki időben és teljesen kifizetnie a havi béremet.Ezt természetesen az aktuális német szerveknél tettem.Az ügyvéd szerint igen jó eséllyel futok a pénzem után,de erről majd később ha már lezajlottak a dolgok.(le fogom írni ide a fórumozóknak, mert valószínűleg sok meg nem válaszolt kérdésben lesz segítségetekre) -Kérdésem a következő:Az ilyen típusú munkaügyi pereknél ha a bíróság a munkavállaló javára dönt,Ki az aki fizet neki?-(A) A szakszervezet, és ők később behajtják a munkáltatótól.vagy (B)A munkáltatót kötelezik rá.Viszont ha neki nincs elegendő pénze vagy ingósága, akkor az életem végéig várhatok rá. Előre is köszönöm a segítséget! Sziasztok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33865 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Jó, hogy megint vagy és érdekes dolgokat vázolAz ügyhöz sajnos nem tufok érdemben hozzászólni, pedig érdekelnének a munkajogi perek (is). A tippem viszont: a munkáltatót kötelezik elsősorban, ha nem tud fizetni, (innen lehet, hogy hülyeséget írok), akkor igényelhetsz állami/szakszervezeti segítséget és az állam később behajtja a munkáltatón. Családjogi pernél tudok ilyen precedensről, persze az magánjog, természetes személyekkel, szociális vonatkozással...
Mindenesetre sok sikert kívánok, számodra eredményes kimenetellel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!