Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35533 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

mátfeh írta: Szeretnem tudni hogy jogos e hogy erre hivatkozva kostenloss dolgozzak.

Bocs. Mire hivatkozva? :thinking:
Munkaszerződésedet gondolom átnézted már és semmi nincs benne, hogy fizu felfüggesztés van baleset esetén a rendőrség "mit hoz ki" állapotig?
Szólj csak neki, hogy küldje a zsét vagy mutasson már valamit, hogy mi alapján tartja vissza a fizetésedet. Biztosítása tuti van a cégnek, szóval nem értem az egészet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35534 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Amúgy ilyenkor nincs különösebb jelentősége szóban mi hangzik el. Szerződéssel és egy pontos eseménynaplóval már ügyvédnél kéne, hogy legyél!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35535 Írta: mátfeh
mátfeh válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Igazabol a hat hetes fizetes csusztatasra sincs benne semmi. Sot eroteljes a gyanum hogy latszatt ceges alkalmazasba vagyok...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35536 Írta: mátfeh
mátfeh válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Koszonom. tekintve hogy jelenleg agyhoz vagyok kotve osszeszedem a papirokat es amint tudok felkeresek egyet. Ha csak anyival vagyok elorebb hogy megkapom a visszatartott fizut mar jo vagyok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35537 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Átraktam ide mert ez már rég nem arról szól, hogy mit fizet a biztosító. Elképzelésem nincs mi az, hogy "latszatt ceges alkalmazasba vagy" de most már legalább az biztos, hogy
1. megtaláltuk a neked való topikot (végre) :D
2. valami gubanc van ott, tedd tisztába előbb a dolgokat különben lehetséges, hogy az ügyvéd is néz rád majd mint egy földönkívűlire

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35539 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves Mátfeh!

Először is sajnálom a balesetedet és mielőbbi felépülést kívánok neked!
Gondolom jelenleg betegszabadságon vagy az ágyhozkötöttség miatt, azonban a munkaadód sajnálatos módon élhet a lehetőséggel, hogy a "táppénzt" (Entgeltfortzahlung) megtagadhassa, hivatkozva az alábbi jogszabályra:

ENTGELTFORTZAHLUNGSGESETZ
"§ 3 Anspruch auf Entgeltfortzahlung im Krankheitsfall
(1) Wird ein Arbeitnehmer durch Arbeitsunfähigkeit infolge Krankheit an seiner Arbeitsleistung verhindert, ohne daß ihn ein Verschulden trifft"

A lényeg a "ohne dass ihn ein Verschulden trifft". Vagyis: saját hibáján kívül lett munkaképtelen. Tipikusan ennek a helyzet egy közlekedési balasettel, ahol ugye a körülmények tisztázása előtt nem lehet tudni, ki volt a hibás...A másik topikban olvasott írásaidból arra következtetek, hogy te voltál úgymond a hibás, számolhatsz sajnálatos módon azzal, hogy munkaképtelenséged alatt nem vagy jogosult táppénzre.:( Természetesen keress fel egy jogászt és kérj ki a rendőrségtől jelentéseket, mert csak hivatalos Unfallbericht alapján bármit is jogilag tenni, jogorvoslatot kérni!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!