Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
9 éve 6 hónapja #37908 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

DECOTEXT írta:

Zeitgeist írta: Jó étvágyat a sapkához! Mert amennyiben az Amstgericht leigazolja az Arbeitsamt felé a csödeljárást meglétét abban az esetben ahogy a Mozgatomi is leírta az elsö három havi bért az Arbeitsamt kifizeti!!! Ezt tudom, a saját börömön is tapasztaltam.


Háromhavi támogatást el tudok képzelni, de szerintem ennél is csak töredéke a fizetésnek! El tudom képzelni, hogy ha mégis munkanélküli lesz az illető akkor beszámítják majd ezt is a munkanélküli segélybe!


Azt a sapkaevést én is megnézném.... :-)

Más: a támogatást nem elképzelni kell, hanem mondjuk beütni azt a szót a Google-ba, hogy "Insolvenzgeld".... A találatok között ott van pl. az Arbeitsagentur Merkblattja, amibe ha belenéztél volna, akkor láthattad volna, hogy az bizony megfelel az utolsó (az adott idöszakra elvileg járó, de a munkáltató által már ki nem fizetett) nettó fizunak, söt bizonyos esetekben még egyéb nem havi fix juttatások (pl. Weihnachtsgeld) is beleszámíthatók idöarányosan. Ezek után logikus, hogy az ALG-t beleszámolják az Insolvenzgeldbe (de ugye nem fordítva...), hiszen lehetséges, hogy már kapod az ALG-t, mire az Insolvenzgeld igénylése és a háttérigazolások beszerzése eljut arra a szintre, hogy jogosultá válsz rá, és az ugye logikusan lényesgesen több lesz, mint az ALG.

Az "el tudom képzelni", meg az "azt hiszem", "úgy hallottam", valamint a "Pisti haverjának a rokona is mesélte" kategóriákat mellözzük már, ha egy mód van rá.....föleg, ha egy ilyen konkrét dologról van szó.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37918 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Megvan az iroda,küldtek e-mailt,hogy tényleg ök intézik .lehet,túl korán érdeklödtem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38310 Írta: tutrik
tutrik válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sziasztok !

Egy hónapja érkeztem ki Németországba. Már az első fizetésem alkalmával gondokba ütköztem. Jelenleg Anlagenmechaniker H/S ként dolgozom , ez is a szakmám. Meló van dögivel , de pénz nincs. Ami már a legelején kiderült, hogy a magyar főnököm nagyon nem bír. Ennek a fő oka az , hogy nagyonis megy a német és a fővállalkozóval is tudom tartani a kapcsolatot. 5-en vagyunk a magyar főnökkel együtt. A többieknek "rendesen" fizetett eddig minden hónapban. De őket is rendesen átverte az óraszámokkal ,sőt az egyik társamtól annyi órát vesz le mindig , hogy a 3. kategóriába eső adózónájával is ua. zsét kap , mint az egyesbe lévő azonos óraszámot ledolgozó másik 2 társunk. Illetve ő bérli a lakást , fizet is "mindent" ... A mindent azért raktam idézőjelbe , mert például a fél éve itt dolgozók nevére semmilyen számla nem jött ,de tegnap előtt megkaptam az ARD ZDF tv-s számlát az ÉN NEVEM-re kiküldve.
1. nem jelentettem be magam náluk
2. ő elvileg nem jelenthet engem be
Illetve vannak még gondjaim..... pl a mai napig nincs AOK-s kártyám , sőt az egyik 6 hónapja dolgozó , természetesen németül nem beszélő kollégánál egyáltalán nincs a másik pedig 3 hete kapta meg.
Visszatérve a bérem ki nem fizetésére azt a választ kaptam, hogy azért nincs ,mert nem mutattam be neki a Technikusi bizonyítványom és ő ezmiatt rengeteg büntetést kell , hogy fizessen , ha ellenőrzik az építkezésen. Nos ezt én egy kicsit furcsállottam és utánajártam a dolgoknak. Beszéltem a német fővállalkozóval , ő azt mondta , hogy semmi ilyesmit nem kérhet és ennek semmi köze nem lehet a béremhez ,amit a német főnök minden hónap legelején rendszeresen és pontosan elutal a mi főnökünknek. Beszéltem a német kollégákkal is akik egytől - egyik azt javasolták, hogy Hétfőn szépen slattyogjak be az első Arbeitsgerichtéhez és kezdjem el felgöngyölíteni az ügyet.
Arról már nem is akarok beszélni, hogy mindenki kp-ben kapja a fizetését. Pedig mindannyiunknak van számlaszáma, munkaszerződése , bejelentett címe, Sozialversicherungausweis..... és mégis....

Remélem valaki tud nekem segíteni ebben az ügyben ,mert minnél mélyebbre merülök a magyar alvállalkozó dolgaiban annál több dolog kerül felszínre. + Már nagyon tele van a begye mindenkinek vele, magyar társaknak és a német cégnek és dolgozóinak is.


Válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38312 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Üdv a klubban Tutrik !

Ismerös világ... Élböl azt mondanám, hogy azonnal mondj fel neki és ha ilyen jó a kapcsolatod a némettel, akkor próbáld rávenni, hogy vegyen át direktben...
DE ! Ha a pénzedhez akarsz jutni (akár így, akár úgy) írj neki egy ajánlott levelet, amiben hagysz neki néhány nap határidöt a pénzed kifizetésére és a többi dolog (tételesen felsorolni) elintézésére. Akár a kezébe is adhatod, ha hajlandó az átvételt nyugtázni, amit persze erösen kétlek... A bírósági ügy megindításához ugyanis kellenek bizonyos formai dolgok, addig max. meghallgatnak és ugyanezt fogják javasolni, de az ügy el sem indul. (Az Arbeitsgericht nem egyfajta rendörség, hogy pusztán egy bejelentésre kirongyol a helyszínre és jól ellátja a gaz vállalkozó baját... :-( ) Ha a határidöre nem reagál, akkor már megpróbálkozhatsz az Arbeitsgericht-nél (elvileg kellene még egy második/utolsó felszólítás is hivatalosan), de készülj fel arra, hogy vagy nagyon tudsz tényleg németül és akkor az elsö fokon nem muszáj még ügyyvéd, tehát akár magadat is védhetnéd (nem tanácsolom - a jogi nyelv nem piskóta és sokszor minden szónak komoly jelentösége van), vagy fogadsz egy ügyvédet. Egy elsö konzultáció általában ingyenes, mondj el neki mindent, vidd az összes létezö papírodat, majd hallgass meg még kettöt. (Az ügyvéd is a piacról él, tehát azt nem fogod tölük hallani, hogy "ez reménytelen kedves uram, bele se vágjon...") Csak akkor indulj neki, ha bombabiztos vagy magadban és ne felejtsd azt sem, hogy az elsö tárgyalás a "békéltetö" tárgyalás, a bíró arra fog törekedni, hogy megegyezzetek, akár "félúton" is, de ilyenkor az ügyvédi költség a te nyakadban marad. És annyi tuti lesz, hogy a "kivert" fizudból nem sok marad.... Ha nem tudtok megegyezni, akkor a helyzet még rosszabb, készülj fel akár egy-két év huzavonára (attól függ, hogy milyen ügyes az ö ügyvédje és milyen a bíró hozzáállása).
Gondolom nincs jogvédelmi biztosításod, most kötni ehhez az ügyhöz már késö, mert általában csak min. három hónap "Karenzzeit" után kezdödö ügyekre kapsz "védettséget". A jövöre nézve viszont legyen tanulság, hogy ez a biztosítás "kötelezö".
Még egy: ha a magyar céged nem rendelkezik itt bejelentett önálló kirendeltséggel, leányvállalattal, stb., és/vagy nem az szerepel a szerzödésedben, hogy az itteni munkaügyi törvények érvényesek rá, akkor felejtsd el az itteni bíróságot, ugyanis akkor az otthoni magyar bíróság az illetékes.
Dióhéjban ennyi, kérdezz nyugodtan.... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, tutrik

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38313 Írta: tutrik
tutrik válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Az alvállalkozó magyar állampolgár , de német székhelyü a cég , azaz csak a tulaj magyar minden más német jog szerint működik. Felszólítás már 10.-én megtörtént , ekkor lett volna ugyanis a fizetés, mivel ez nem történt meg rákérdeztem , hogy mi az ok. Amint elmondta mentem is a német főnökhöz , aki tulajdonképpen felajánlotta, hogy a téli leállás után (23. án kezdődik és 7. az első melónap) átvenné a 4 főt és az alvállalkozót kitenné. Igen ám, de ha ezt most meglépem ,akkor kb bukom megint a decemberben már lemelózott óráimat. De holnap mindenképpen fürdetni fogom az iparost , mert ebben a szakmában a havi kereset nem 600 euró..... Csak attól félek , hogy elkap a hév és akkor nem csak a melóját bukja az emberünk hanem pár fogát is. Mert akárhogy is nézem , így karácsony előtt ez nagyon brutális mélyütés. Felmondani a német cég miatt nem akarok ,mert tényleg számítanak a melómra és meg is vannak elégedve a mi csoportunkkal , ezért is volt róla szó múlt héten , hogy átvennének minket Januártól.Így ezt a hetet még le kellene dolgoznom a magyar emberkén keresztül. De meglátom, hogy mit is mondanak holnap a munkaügyi bíróságon. Nem tudom , hogy van -e értelme polgári pert is a nyakába rakni, ugyanis feleségem még nem kereső (egyetemista) és én finanszírozom a nem éppen olcsó tandíját , illetve mivel ő pikkelysömörös és asztmás is a gyógyszerei sem 20 forintosak. Ha azokat nem veszem meg , főleg a mostani kelekótya időben ,akkor ismét kijön ,ami újabb költségekbe ver. A tandíj esetleges nem befizetése meg had ne mondjam mennyi gonddal jár. Emelett számlák, lakás, biztosítás, stb fizetését is a keresetemből oldom meg. Van félretett pénzem ,de ettől még simán akasztható szerintem egy polgári ügy is a nyakába.
Illetve még egy kérdés. Perehető -e odahaza is vagy csak itt németben vagy esetleg mindkét helyen ?


Válaszokat előre is köszönöm , illetve az előzőért nagy köszönet :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38314 Írta: tutrik
tutrik válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Illetve még egy dolog elmaradt. Itt neki nincs mit egyezkednie. A főmufti (német tulaj) kifizette , tehát megkapta a pénzt. Én jogosan kérem a fizetésem, mivel nem feketén melóztam és az óraszámom amit az alvállalkozó is leadott a német cég felé is könyvelve van. Egy biztos ebből csak ő jöhet ki rosszul, 3 tanum van az ő munkássága ellen. + A német cég tulajának a könyvelése , hogy feléjük 200 órára adja le a teljesített munkaidőt , mi meg 170-175 órára kapunk fizetést. Ez élből ADÓCSALÁS , amiért szépen kipakolják az országból és bezárhatja a boltot, de nem csak itt, hanem otthon is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!