Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
10 éve 2 hónapja #35137 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Szia Mariann (Athena1985),

még egy apróság: az Arbeitsamt akkor fogadja el a bérnemfizetés miatti saját felmondást alapos okkal történö felmondásnak, ha már legalább 3 havi munkabéredet nem fizették ki (emberbarát hozzáállás :hyper: ). Én mindezt nem tudva két hónapnál mondtam föl (szerintem már így is késön), 3 hét Sperrzeit volt a "jutalmam". Az Arbeitsgericht-nél meg több, mint egy éve megy már a perem (a jellemzöen magyar cég ellen), a következö tárgyalás márc. 25.-én lesz.... A bírónö aranyköpése: "nem értem magukat, miért nem pereskednek egymással Magyarországon, miért nem hagynak minket békén a bajukkal..." Erre megjegyeztem, hogy bocs, nem én választottam öket, mivel a törvény írja elö a munkaadó (a magyar cég németországi kirendeltsége) telephelye szerint illetékes bíróságot, erre csipösen még beszólt, hogy ö is ismeri a törvényeket.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 2 hónapja #35138 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Igen, igen,megint ott vagyunk hogy a magyarok nem informalodnak az "irany nemetorszag"
oldalarol.

Denn oftmals entpuppt sich der vermeintlich gute Job als große Enttäuschung. "Uns wurde ein Lohn zwischen tausend und tausendzweihundert Euro versprochen, aber wir haben nur etwa 500 Euro verdient. Wir sind mit großen Hoffnungen gekommen, jetzt gehen wir mit leeren Taschen", sagt Laszlo Olah, der in der Leergutsortierung in Wernigerode arbeitete. Er und seine Kollegen aus Ungarn sind seit Mitte 2013 in der Flaschensortierung der Brauerei Hasseröder beschäftigt gewesen - Akkordarbeit am Fließband. Diesen Vollzeitjob hatten sie über ungarische Stellenanzeigen im Internet gefunden. Der Dienstleister M&G Intercon aus Chemnitz warb Laszlo Olah und vier weitere Ungarn an.
Etwa 25 Angestellte von M&G arbeiten bei Hasseröder, Ostdeutschlands führender Biermarke. Von Hasseröder gibt es nach eigenen Angaben einen Stundenlohn von 15 Euro bei 120 einsortierten Getränkekästen. Doch Hasseröder hat die Leergutsortierung per Werkvertrag an die Dortmunder Vogt-Gruppe vergeben, einen weiteren Dienstleister. Vogt wiederum hat den Auftrag an M&G abgegeben. Laut Arbeitsvertrag bekommen die Ungarn von M&G einen Stundenlohn von 6,50 Euro. Dafür müssen sie es aber schaffen, 180 große Getränkekästen pro Stunde zu sortieren. Gerechnet bedeutet das: Hasseröder bezahlt pro sortierten Kasten 12,5 Cent, M&G pro Kasten nur noch 3,6 Cent – über 70 Prozent weniger Lohn für diese Arbeit.

Ezek a melok mind ismertek!!

Uns wurde ein Lohn zwischen tausend und tausendzweihundert Euro versprochen

Na most mar. Igerve volt a havi fizetes vagy van rola munkaszerzödes is??
Ha csak igerve volt semmi Chance. 2013-ban volt a Mindestlohn Ossilandban (keleten)
7,50 Euro BRUTTO!!! Tehat a 6,50-es nettos oraber Ossilandban meg több is volt, mint
a Mindestlohn.
Az összes reklamalasra vonatkozoan csak annyit. Mindenki tudta, hogy hova megy ,
mit kell csinalni, mennyit fog keresni!! Ne akkor reklamaljon, ha nem tudja elvegezni
azt a munkat amire vallalkozott!
Egy festönek peldaul, ki kell festenie egy 3 szobas lakast 1 nap alatt, amiert kapna
160 Eurot. Ami egyenlö +/- 10 ora = 10,--Euros oraberrel. Ha a Jozsi minden 10
percben bagozik a balkonon, 1 orat reggelizik 1 orat ebedel es 2 napig festeget akkor
az Accord munka 5,--Euros oraberrel aranyos.
Csak ennyi az Accord munkarol amit bevallaltatok! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35201 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Erre megjegyeztem, hogy bocs, nem én választottam öket, mivel a törvény írja elö a munkaadó (a magyar cég németországi kirendeltsége) telephelye szerint illetékes bíróságot, erre csipösen még beszólt, hogy ö is ismeri a törvényeket.

Hogy is van ez?
A törveny az semmit nem ir elö, hogy melyik az illetekes birosag!
Mindenkor a munkaszerzödesben/ megbizasi szerzödesben/ Werkvertragban
rögzittetik, hogy melyik az illetekes birosag egy esetleges per folyaman.
Amennyiben mindket fel alairasaval jova hagyta az illetekes birosag helyszinet
az lesz a peres birosag! :clap:
A masik, ha a vadlo (te vagy ti) gizdaskodtok a biroval , bironövel szemben akkor
felköptetek a magasba es ala alltatok.
Szep lehetsz ott is, itt is de okos nem! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #35206 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

gejza írta: A bírónö aranyköpése: "nem értem magukat, miért nem pereskednek egymással Magyarországon, miért nem hagynak minket békén a bajukkal..." Erre megjegyeztem, hogy bocs, nem én választottam öket, mivel a törvény írja elö a munkaadó (a magyar cég németországi kirendeltsége) telephelye szerint illetékes bíróságot, erre csipösen még beszólt, hogy ö is ismeri a törvényeket.


Hát persze, hogy ismeri! Ő ismeri s valószínű, hogy e nem! Tényleg! Milyen igaza volt a birónőnek! Miért nem mécc haza pereskedni? Itt nem lesz semmilyen eredménye a dolognak! A német bíróság (akár hol is van) nem fog sem a magyar cég ellen, sem melletted állasfoglalni, s azt fogják mondani, hogy ez magyar ügy! Velük volt szerződésed! Volt egyáltalán szerződésed? :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35211 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Kedves barátaim. Nem, nem volt szerzödésem, jogi biztosításom sem, és GbR-tag voltam.... :laugh:
1. Volt szerzödésem, éppen azért ragaszkodtam a magyar cég német kirendeltségével kötött szerzödéshez, hogy az itteni munkaügyi szabványok (biztosítás, adó, nyugdíj, nix borítékos pénz, stb.) szerint alkalmazzanak.
2. A szerzödésben nem volt kikötve az illetékes bíróság, így automatikusan a német munkajog elöírásai lépnek ugye életbe, ami alapján az alperes (a német bejegyzésü kirendeltség) székhelye szerinti bíróság illetékes. Mellesleg ez nekem is jobb, mert Magyarországon még talán az elsö meghallgatáson sem lennénk túl, na meg minden tárgyalásra Miskolcra túrázhatnék Bajorország helyett. (Ja, ha még nem tünt volna fel, itt élek Németországban, tehát de jure ez egy belföldi felek közötti per!!)
3. Rohadtul szerényen és illemtudóan viselkedtem, még piszkált is, hogy a volt cégem emeletes hazugságaira nem válaszolhattam saját szám íze szerint, mert az ügyvédem nem engedte.
4. Visszatérve a német bíróságra: a feljelentés elött állásfoglalást kértem a bajor Munkaügyi Bíróságtól, akik a szerzödés alapján (írásban) egyértelmüen leszögezték, hogy a német bíróság az illetékes, azaz, ha akarnék sem választhatnék mást.
5. Na ezek után jogosan csodálkoztam el a bírónö kijelentésén ???
Uraim, ajánlom magamat.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35532 Írta: mátfeh
mátfeh válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

A balesetet en nem tudtam megallapitani ki okozta de jellenleg azon okon nem kapok fizetest mert hogy varja a fonokom hogy mit hoz ki a rendorseg de en rogton mentobe raktak es vittek is igy en kihallgatva se lettem az irataim is ma kaptam vissza.
Szoval en meg semmit nem tudok de 6 hetes fizetes kesessel arra nem maradt tartalekom hogy mindent fizessek es meg maradjon is szoval sakkoznom kell ez miatt.
Szeretnem tudni hogy jogos e hogy erre hivatkozva kostenloss dolgozzak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!