Ha nem fizetik ki a munkavállalót

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 napja - 10 éve 9 hónapja #30896 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

prosperus írta: Ezert jo az a qurva Familienrechtsschutz.Ha nem fizetne a munkaltato a honap közepeig, elmennek egy Advocathoz aki a berfizetesre felszolitana a munkaltatot.
:

Én nem tudom hány ezerszer kell még leirnunk, hogy mielött lakást bérel, munkátvállal
és az elsö sört megissza Németországban, elöbb jogvédelmi biztosítást kell kötni!

X Béla belép Németországba Passaunál, az elsö útja valamelyik biztositó legyen ahol jogvédelmi biztositást köt. Utána lehet sört rendelni......mert ha a sörben véltelenül egy cserebogár van, akkor már lehet követelni
a kártéritést!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 napja #30901 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Én elvből meg sem közelítenék olyan Német céget ahol magyarok a górék. Elég sok szemetet kifújt a szél kis hazánkból.....

Ne rugdossal Stefan ,mert visszarugok egy jobbos Yoko-Tobi-Geri-vel :wait:
A masik, hogy most tagadjam le, hogy magyar vagyok, holott Budapesten születtem,
de nemet vagyok es ahhoz az orszaghoz fingomnyi közöm sincsen?
En mar ezerszer anno felhivtam mindenki figyelmet (nem figyeltel), hogy ne
altalanosits. :wait: Van szemet magyar, van szemet nemet, van szemet......
na most soroljam fel a vilag összes orszagait? De vannak igenis tisztesseges
munkaltatok, vannak tisztesseges munkavallalok es sorolhatnam.

Elég sok szemetet kifújt a szél kis hazánkból.....

Amikor mi dobbantottunk szel csend volt :hyper:
De ez mar politika :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 napja #30904 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

prosperus írta: Ne rugdossal Stefan ,mert visszarugok egy jobbos Yoko-Tobi-Geri-vel :wait:
A masik, hogy most tagadjam le, hogy magyar vagyok, holott Budapesten születtem,
de nemet vagyok es ahhoz az orszaghoz fingomnyi közöm sincsen?


Huhh...majd hárítok egy te-nagashi-uke-vel :chuckle:

Mae culpa , mea maxima culpa mein Onkel!

Kihagytam a régen kimenteket...tehát a manapság kitelepült szerencselovagokról volt szó!
Aki régen kint van még a hagyományos normál erkölcsökkel rendelkezik...nagyrészt....Az előző beírásom a liberálisok által kitenyésztett új "magyar" fajról szólt.
Tehát a tanácsom helyesen:
- ha olyan melóhelyet találsz melyben a górék mondjuk 5 éven belül lettek "vállalkozók" német honban lehetőleg kerüld el B)

(így okés Onkel Thomas?)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 20 órája #30910 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Mae culpa , mea maxima culpa mein Onkel!
Tehát a tanácsom helyesen:
- ha olyan melóhelyet találsz melyben a górék mondjuk 5 éven belül lettek "vállalkozók" német honban lehetőleg kerüld el . (így okés Onkel Thomas?)

Mea Culpa Maxima Culpa, akzeptalva.
Menj le a rozsak teri templomba a Sissy szobor möge es mondjal el
10 miatyankot :wait:
De a perselyhez most kivetelesen ne nyuljal :chuckle: :chuckle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #30953 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

prosperus írta: Menj le a rozsak teri templomba a Sissy szobor möge es mondjal el
10 miatyankot :wait:
De a perselyhez most kivetelesen ne nyuljal :chuckle: :chuckle:


Honnan a fenéből tudtad, hogy oda szoktam járni? :chuckle:
Szegény Sissy-t legutóbb valaki toalettnek használta...(alá volt aknázva) ;)
De ez a persely dolog ez övön aluli volt....(legközelebb nem felezek veled!) :evil: :laugh:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • krisztike708
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #32511 Írta: krisztike708
krisztike708 válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Sziasztok!Nekem a következő a problémám!2013 január 2-án kezdtem dolgozni egy Németországi cégnél.A szerződésem határozott 1 éves időtartamra szól,6 hónapos próbaidővel. Május közepén egy német nyelvű tájékoztató levéből értesültünk arról,hogy június 1-vel új munkáltató lép az előző helyében. Május 21.én egy szóbeli tájékoztatón (nem hívtak magyar tolmácsot) a cégnél abban a pillanatban 7en dolgoztunk magyarok. Sajnos nem sok mindent értettünk. A tájékoztató levelet lefordítattuk magyar nyelvre,amelyben az áll,hogy új szerződést kapunk és új próbaidő. Június 1-vel valóban megtörtént a váltás. Az új munkáltató tolmács segítségével tájékoztatott arról,hogy mostantól 2részletben kapjuk meg a fizetésünket. Minden hónap végén 500 euró és 15.-vel a fent maradó összeget elszámolják. Az első átutalást június 27.én (500euró) kaptuk meg,a második részt július 15.én (282euró). Munkaszerződést a mai napig nem kaptunk. Az előző cégnél 880-900 euró volt a teljes hónap. Heti 4napos munkarendben dolgozunk. A darabszámtól függően (marhavágóhíd) 6-9óra naponta. Én január óta egyáltalán nem voltam sem szabadságon sem betegállományban. 2013.07.15én dolgoztam. 16.án reggel szédüléssel,fejfájással nem mentem be dolgozni,mivel minden szerdán szabadnaposak vagyunk, szerda délután a cégtől hívtak,hogy csütörtökön megyek-e dolgozni. Elmondtam,hogy nem érzem jól magam,orvoshoz megyek (1 alkalommal a munkahelyemen lettem rosszul,ám nem engedtek haza,ledolgoztam a napomat) és azt is mondtam,hogy valószínűleg nem szeretnék a továbbiakban ennél a cégnél dolgozni. Megfenyegettek,hogy amennyiben ebben a 2napban nem megyek be dolgozni (csütörtök,péntek),abban az esetben ügyvédhez fordulnak a papírommal. Kértem,hogy akkor adják ki a január óta járó szabadságomat és ezt tekintsék felmondási időnek.(10,5 nap szabadság). Csütörtökön reggel elmentem az orvoshoz ínhüvely gyulladást és magas vérnyomást diagnosztizált. Azonnal táppénzre vett július 26ig. A táppénzes papírt póstán azonnal elküldtem a munkaadónak. Idő közben a kollégák tájékoztattak arról,hogy bent a munkahelyen a munkaadó (tolmácson keresztül) üzenetet küldött nekem,miszerint van egy privát tartozásom Németországban,amit már a bankszámlámról letíltottak és ő evvel visszaélve a rendőrséggel fenyegetőzik,valamint a kapcsolataival.Kérlek hogy segitsetek hová forduljak,mert félek hogy nem fog kifizetni,és hogy köthetek e még jogi biztosítást?Mert jelen pillanatban még nem mondtak fel nekem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!