Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
11 éve 2 hónapja #29188 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

DECOTEXT írta: Ez egy elöre kitervezett pókerparty csak nektek eleve rossz kártyát osztottak!

A lapok olyanok amilyenek, "játszani" is tudni kell! A számlákról akkor sem lett volna szabad megfeledkezni amikor bekínálták 9 eurós órabérrel a 10 helyett! A fenyegetésnek telefonon lenne a helye a felvételek között az utolsó munkahelyeken fotózni kellene, dokumentalni, "nyomokat hagyni" mindenhol, majd amikor van uj melo, felmondani! Kicsit másként állna az ügy és gyanítom másként is végződne!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #29259 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Prosperus:Ich spreche Deutsch,aber Ich kannn nicht mein Mann vor dem Gericht vertreten,weil Ich bin kein Anwalt nur ein sterbliche Mensch.Aber meine unstrebliche Seele weisst eines:Wer hat hart gearbeitet,der hat Anspuch auf seinen Lohn!!!

Mit szoljak a leveledre?
Tudom, hogy a kenyszer az nagy ur, de szamtalanszor felhivtam mindenki
figyelmet, hogy kerüljek a YUGO , TÖRÖK, NDK-s, ROMAN, megbizokat.
Azert is irtam Yugot, mert egy kalap ßar, hogy most az Kroat, vagy szerb............
vagy mas tagallami.
Itt annak ugrottatok be, ahogy irod, hogy ferjed ura azt hitte a naiv gyerek,
hogy battya meg beszelem a szerb nyelvet nem lesz szükseg a nemetre es
ha mar beszelem e nyelvet az mar jo pont lesz a Tito gyereknel :angry:
A nagy ßart! :wait:
A Yugo (naja van par magyar is) aki a szemedbe röhög a valladat veregeti
es igy haver ugy haver, ha lehet tegezödjünk, munka utan megiszunk együtt
2 sört, vagy meghivlak egy Csevapcsicsire egyebb, es amikor hatat
forditassz neki hatadban a kes...............
Arra is felhivtam mar mindenki figyelmet, hogy amelyik munkaltato, megbizo
bratyizassal kezdi, es eget földet iger, nem targyilagos mar faul :whew:
Te nem kepviselheted ferjedet az tuti, de kivanok sok sikert es ha minel több
adattal rendelkeztek a yugo gyerekröl es annak lepeseiröl annal nagyobb
a Chancotok ,hogy egy fel eves munkaviszony berevel megvadolni
tudjatok.
Csak okosan es diskreten ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tosakir, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29276 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

prosperus írta: Te nem kepviselheted ferjedet az tuti, de kivanok sok sikert es ha minel többadattal rendelkeztek a yugo gyerekröl es annak lepeseiröl annal nagyobb a Chancotok ,hogy egy fel eves munkaviszony berevel megvadolni tudjatok.

Én úgy olvastam, hogy csak a januári bért nem kapta
meg! Nem biztos így, hogy megéri a frontra menniük!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29281 Írta: tosakir
tosakir válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

A januarit es a februar 14.-ig jaró összeget.Februar 14.-en rugta seggbe a fönök.Csütörtökön úgy szamolta ki a Munkaugyi Bírósagon az ügyintezo,hogy kicsivel több mint 2000eurót (lenne) köteles a Chef fizetni.3 hete van erre,ha nem fizet akkor lesz egy szembesítes a Munkaügyi Bírósagon.Nemtudom,hogy neki erdemes lesz e ketezer euro miatt cirkuszolni.Hacsak,nem akarja valóban a parom nyakaba varrni,hogy Hibazott,ha igy lesz akkor vígan megyunk tönkre! :P En,azert azt gondolom,hogy nem hitte a fönök azt hogy a parom besetal a bírósagra.Eppen a prosperus 'csevapcsicsi' elmelete alapjan.Ha.meg tenyleg pókerozik,meglatjuk mit akar! :unsure: Nekünk ügyvedre nem lesz penzünk,es nem kapunk "kölcsönt"meg "szocpolitag" sem ahogy a Polgar Jenö mondta! :P Mindenesetre,írom majd hogy alakulnak a dolgok.p.s:penteken felhívtam egy helyi Fliesenleger vallalkozót,holnap bemehet próbamunkara,azt mondta a nemet ha jól arbeitol a parom,majd menni fog a sprecheneles is.Tehat megyunk,tovabb,nem varjuk a sültgalambot!

"Kiforditva mindenki rozsaszin"

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

tosakir írta: A januarit es a februar 14.-ig jaró összeget.Februar 14.-en rugta seggbe a fönök.Csütörtökön úgy szamolta ki a Munkaugyi Bírósagon az ügyintezo, hogy kicsivel több mint 2000 eurót (lenne) köteles a Chef fizetni.3 hete van erre, ha nem fizet akkor lesz egy szembesítes a Munkaügyi Bírósagon. Nemtudom, hogy neki erdemes lesz e ketezer euro miatt cirkuszolni. Hacsak, nem akarja valóban a parom nyakaba varrni, hogy Hibazott, ha igy lesz akkor vígan megyunk tönkre!!


Megéri neki és a nyakába fogja varrni! S hidd el, lesznek tanui is, pl. azok akik most 9 euróért dolgoznak neki! Én csak nem értem a számolási rendszereteket! 9 eurós órabér sokkal több mint a semmi. Miért nem fogadta el a "párod" (férjed?) s közben keresehetett volna más munkát?** Most semmi nincs, (szerintem nem is lesz ebböl pénz), a kiadásid viszont egyáltalán nem csökkentek! Amit az ügyintézö kiszámolt, az nem VÉGZÉS és nem kötelez senkit semmire! Én még a "szembesitésben" is kételkedem, mert itélet nélkül csak meghivhatják, de nem köteles elmenni! Apropó, nem volt a férjednek felmondási ideje, szabadsága, stb? Ebbe lehetne kapaszkodni, mert ezt be kell tartania a munkaadónak!

** 9€/óra nem nagy rúgás valóban, de akkor ha elfogadom, munka szigorúan
elöirás szerint és komótosan, de precizen! Amolyan "Zeitlupe" lenne. Mindent
nyugisan, az összes védöeszközt kérni és szigorúan az elöirásokat betartani.
(Hidd el igy nem lehet dolgozni.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29312 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Tosakir!
Segíteni nem tudok, de azért nagyon drukkolok nektek! :clap: Kíváncsian várom a fejleményeket, :thinking: és remélem az igazság most ideát lesz! :woohoo:
Üdv:H

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!