Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Több
9 éve 6 hónapja #37848 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

mozgatomi!

Csödbe ment "Zeitarbeitsfirma" esetében lehetöséged van az adott munkaügyi központban ( Arbeitsagentur) a fizetésed kikérésére! Valoszínüelg a levélben ez is le van írva. Szóval az, hogy semmit sem tehetsz baromság!

Menj el az illetékes Arbeitsamt-hoz és ott kérd a csöd esetén /Insolvenz/ járó segítséget!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mozgatomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 6 hónapja #37864 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Csödbe ment "Zeitarbeitsfirma" esetében lehetöséged van


Ebbe igaza van a kartarsnak, hogy amit sokan irnak az egy "baromsag."
Lehetöseged van. De ez meg nem love.
Kerhetsz segitseget is, ez sem vitatott.
De, hogy kapsz é, az mas zenekar.
De mar a Gergö leadta a lehetösegeket, amivel lephetsz.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37895 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Zeitgeist írta: Csödbe ment "Zeitarbeitsfirma" esetében lehetöséged van az adott munkaügyi központban ( Arbeitsagentur) a fizetésed kikérésére! Valoszínüelg a levélben ez is le van írva. Szóval az, hogy semmit sem tehetsz baromság!Menj el az illetékes Arbeitsamt-hoz és ott kérd a csöd esetén /Insolvenz/ járó segítséget!


Kedves Zeitgeist!
Én nyilvánosan elmajszolom a schweizi sapkámat A frankfurti repülőtéren ha egy csődbement cég elmaradt fizetéseit az Arbeitsagentur kifizeti!
Miből is tenné? Ez egy ugyan olyan vállalkozás mint a Kamienbauer vagy a Flisenleger.... Ezek csak munkaerőt közvetítetenek, s nem csempét! Képzeld el mi lenne ha minden csőd után (Pl. Nokia) fizetniük kellene milliókat.....
:hyper:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37900 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

sziasztok!
én ebben a cipöben járok, 3 havi bért tényleg kifizet az Arbeitsamt,ehhez 3 db insolvenzgeld-es papírt kell kitölteni. a trükk,hogy a csödeljárást intézö ügyvédi irodának is ki kell egy pár sort tölteni+aláírás+bélyegzö. én a cég által megjelölt irodátol kaptam egy másik ügyvédi iroda címét azzal,hogy csütörtöktöl lehet öket hívni. na, én írtam délelött egy e-mailt,jött is rá a válasz,hogy ök ezt a céget nem is ismerik. most itt tart az ügy.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #37901 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Decotext!

Jó étvágyat a sapkához! Mert amennyiben az Amstgericht leigazolja az Arbeitsamt felé a csödeljárást meglétét abban az esetben ahogy a Mozgatomi is leírta az elsö három havi bért az Arbeitsamt kifizeti!!! Ezt tudom, a saját börömön is tapasztaltam.

Mozgatomi!

Ellenörizd mégegyszer az ügyedi irodát és azonnal hívd az elsö levélben kapott Anwaltskanzlei-t (ügyvédi iroda), hogy a megadott ügyvédi irodánál nem is hallottak róla. Ez lehet csak egyszerü adminisztratív hiba! Wilkommen in Deutschland.
Viszont egy fontos tény: kezdj el azonnal másik állást keresni, mert a három hónap hamar letelik és ha már fél éve az adott cégnél vagy van legalább 4 hét felmondási idöd! És ha csak egyszerüen elmész, akkor még a neked járó pénzt se kapod meg!( még ha "és"-sel nem is kezdünk mondatot)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mozgatomi, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #37907 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ha nem fizetik ki a munkavállalót

Zeitgeist írta: Jó étvágyat a sapkához! Mert amennyiben az Amstgericht leigazolja az Arbeitsamt felé a csödeljárást meglétét abban az esetben ahogy a Mozgatomi is leírta az elsö három havi bért az Arbeitsamt kifizeti!!! Ezt tudom, a saját börömön is tapasztaltam.


Háromhavi támogatást el tudok képzelni, de szerintem ennél is csak töredéke a fizetésnek! El tudom képzelni, hogy ha mégis munkanélküli lesz az illető akkor beszámítják majd ezt is a munkanélküli segélybe!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!