Autóvásárlás Németországban

Több
10 éve 1 hónapja #35594 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Amúgy ez a kocsivásárlás olyan dolog, hogy mindenkinek be kell járnia egy utat. Tipust, gyártót nem is mondok mert mindenki esküszik valamire.
Én is új autó párti vagyok de max. 2-3 éves (max. 1, leinformálható tulaj) és kevesebb mint 20K kilométerben. Garanciával, szervízkönyvvel. Ha erre nincs pénzem inkább gyaloglok, bringázok, robogózok, telekocsizok és tömegközlekedek. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35595 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

gábkis1 írta: A kia meg nem tudom ha veszek egy 5 évest használtan arra még akkor 2 év gyártói gari van?


Bizony bizony! Itt irjásba is adják nem csak igérik! Persze szervizelni kell a kocsit, hogy ne vesszen el a garancia. Tehát ha használtat veszel azonnal a füzetét ellenőrizni, hogy szakmühelyben volt e szervizelve! Ha idegen műhely csinálja akkor fuccs! Lehet viszont szerződéses KIA "Vertretung".

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35597 Írta: gábkis1
gábkis1 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

ok azért nem hinném hogy csak ez a megoldás létezik hisz akkor nem adnának el szinte egy használtautót se a kereskedők

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35598 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

gábkis1 írta: ok köszönöm a válaszokat de azért egy 160 ezret futót taxi nem lehet annyira rossz állapotban szerintem főleg mivel ha taxi volt akkor csak oda kellet figyelni az állapotára is.


Én szinte 100%-ba ki merem neked jelenteni, hogy az a km állás egy mahina! Ha meg fiatal a taxi és valóban csak ennyit futott, akkor az nem olcsó hidd el! Ha ez olcsó akkor nem ennyit futott. Mindegy valami nem stimmel! Lehet, hogy karambolos és eszi a gumit.....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35600 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

gábkis1 írta: ok azért nem hinném hogy csak ez a megoldás létezik hisz akkor nem adnának el szinte egy használtautót se a kereskedők

Dehogy. A taxi is egy megoldás! :laugh: Attól 1000x jobb verzió egy megkímélt 6-7 éves vasat megvenni amitől megint 1000x jobb egy 2 éves, 15 ezret futott gépet venni ettől pedig már csak az jobb 1000x amikor beülsz egy vadi új gépbe. ;)
Én csak a taxi ellen vagyok de nagyon (taxiztam megosztva valakivel a kocsit) oda is figyeltünk rá de így is egy "roncs" volt 2 év és cca. 200K után!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hete #35898 Írta: gyömát
gyömát válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szép reggelt, egy gyors kérdés.....
Használt autó vásárlásakor, ha magán eladótól vásárolok, kijelenthetem én is az autót a Zulassungstelle -nél? Nálam van az adásvételi, kicsi zöld és a nagy zöld papír B)
Mert ugye a kocsi átírásakor érvényteleníttettni kell a régi rendszámot. Vagy ezt csak a régi tulajdonos tudja csak megtenni? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!