Autóvásárlás Németországban

Több
8 éve 9 hónapja #39556 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

ertem En az uj auto szelét, de......a szalon ajtoban mar bukovari van par ezer euro ertekben ami evente hatvanyozottan nö a Nemet viszonyokat figyelembe veve ugy öt hat eves koraig. Aztan majd beall arra az öt -tizezer euro kozti kategoriara.
Az uj autora mindig csovalom a fejem, föleg ha hitelre veszi az ember. Ki van tüzve a kabathajtokara hogy 2,99% a kamat :)
Aztan az ertekcsökkenessel mi van? Azt hova szamoljatok? En szemely szerint ,ha mar "uj"-ban gondolkodtok ,inkabb neznek egy valamit a Jahreswagen kategoriabol. Ott is lehet hitelre vasarolni...ha mar annyira muszaj...es az elsö ugrasszerü ertekvesztest szepen kikerülitek. Ja hogy hasznalt? Haat...a legtöbb ember felesege sem volt szüz a hazassag elött es ha szerencsed van vele jol bevallt, de pont ugy mellefoghatsz egy szüzlannyal ;)

Igaz ez az autokra is!

Decotexnek meg igaza van a Micsubucsakkal......tenyleg a futottak meg kategoria
PSA oldalág...meg a fene tudja mifele tözsdei csoport penzes zacskoja. Akkor mar inkabb a Toyota vagy a Honda.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mikulino

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 9 hónapja - 8 éve 9 hónapja #39560 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Kedves Mikulino!
Hát a török ügy az kínos! Ezért mondom mindig, hogy csakis szakkereskedőtől, tehát egy hivatalos tipusképviseletnél kell autót venni! Itt a használtkocsi garanciát is sokkal komolyabban veszik. Én speciel KFZ magyarázatával nem értek egyet. Mi szinte mindig új kocsit vettük. (Majdnem!) A mostani kicsi (KIA) volt 3 éves, de hét éves garancia volt rajta, s még mindig garanciális. A nagyobb a toyota, meg 5 évvel van véve. (Igaz ennél külön költség hozzá s a 3-ról 5-re de megéri!) Persze, hogy van amortizáció, de soha nincs műhelyben egy ilyen kocsi! Amortizáció a régi kocsinál is van, s abba állandóan kellenek a cuccok....
200 ezer km körül meg csere. Addig semmi. Ez szerintem jobb, mint a használt kocsi szívás, mint 3. vagy 4. tulaj! Minket 25 év alatt csak 1x hagyott ott egy kocsi. Egy passát ami 6,5 éves volt és a visszaúton ide, beállt a motorja. Soha többet ilyen romot!

A próbaidős dologt nem értem. Hogy, hogy még mindig próbaidős vagy ha már év elején is az voltál? Cserélgeted a munkahelyeket?

Az sem túl nyerő, ha a "párod" csak élettársad és minijobos. Ilyen opcióknál valóban Gergő tanácsa a legjobb. Várj még az ilyen
nagyobb invesztícióval, mert a bankok itt sem türelmesek utólag!

Ha bemész és kérsz halasztást, pl. "anyagi okokból" az nem gond, ilyenbe belemennek, de ha nem fizetsz csak úgy, az gondot okoz!

Nekem eleve furcsa, hogy már az elején ilyen gondolatokkal fogsz hozzá, hogy "mi van ha 2-3 hónapig nem fizetek"......! :-(

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39562 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

.........."Nekem eleve furcsa, hogy már az elején ilyen gondolatokkal fogsz hozzá, hogy "mi van ha 2-3 hónapig nem fizetek"......! :-( .........."

Pont ezert mondom a Jahreswagent, attol hogy van benne 10-15 ezer kilometer meg nem esik szet. De esetleg sulyos Euro ezrekkel lehet olcsobb. Ez az arelönyös hirdeteses becsalogatas meg.....mindegy. Csak legyinteni tudok ra. Anno mikor megjelent a Peugeot 206 a szalonok kinalgattak alaphangon ha jol emlekszem 1.990900.- Ft ert. Ami egy akcios ar volt .Az eredeti valahol 2.290.900.- körül volt meghirdetve. Namost valamely szakujsagiro utanna jart hogy a kis Flitzer gyarkapuban kilepö ara megint ha jol emlekszem...olyan 650.000.- Ft ertek volt ahol mar a gyar nemi nyereseget is realizalt. A fennmarado különbsegböl röhögve lehet arelönyt hirdetgetni. (2,3 millaval szemben a 0,65 gyartasi ar)
Egy szo mint szaz. Elöre tervezni, atszamolni, biztonsagi savot kiepiteni mielött beleugrunk egy ujauto törtenetbe.
Megjegyzem Nemetorszag leggazdagabbnak kikialtott videken lakom. Vettem egy BMW-t. Oan jooo nagyot. .....mert szeretem (nem kerek kommentart...en a BMW-t szeretem. PONT ) a szomszedaim...akik haztulajok...en csak berlö vagyok, igen furan meregetnek. A környekre jellemzö a 8-10-15 eves autopark. Siman eljarnak vele szegyenkezes nelkül.
Atgondolando!
Igaz vannak uj es nagyteljesitmenyü autok is szepszammal, de ott mondjuk a tulaj napnta több szaz kilometert utazgat.
Aztan vagyunk mi Magyarok...Romanok...Oroszok...Lengyelek...stb kelet. Mi meg rohangaszunk az uj autokkal meg a nagy autokkal :) Hungarikum? Keletikum?
Gyökerek nelkül vagyon nelkül az elsö hogy veszek egy uj vagy nagy verdat....mer mitszonakotthun?
En is ide tartozom sajnos...hoztam otthonrol ;)
Uj auto = fix munkahely mindenkinek a csaladban, tartalek a szamlan, biztositas minden ellen.....stb
tovabbra is : JAHRESWAGEN ha mar muszaj. Majd ha meg lesz az öt ev ittlet es minden meggyökerezett akkor ajanlom a szüzlanyt :D

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39563 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Kedves Decotext! Köszönöm a válaszodat! Igen, sajna megjártam a törökkel, el is kerülöm őket nagyívben azóta.
Engem kb egy év alatt 4-szer hagyott cserben (tavaly júliusban vettem a PUG-ot, a gyújtáselosztó, generátor, toronycsapágyak, és most utoljára a kinyomócsapágy lett ganz kaputt....Szóval itt lett elegem ebből, hogy állandóan szerelőhöz jártam vele.Itt is, és Otthon is!
Ebben az évben igen, munkahelyet váltottam, mert több mint 300 km-re kerültem el, és annyira nem volt jó a cég, hogy ez miatt költözzünk, és itthagyjunk mindent. Plusz, a feleségemet sem akartam itthon egyedül hagyni, elég volt 5 hónapig eljátszani ezt. Tehát ezért vagyok ujra próbaidős, és ezért problémás a hitelkérelem.A visszafizetéssel nem hiszem, hogy gond lenne, mert hosszutávra vettek fel (targoncavizsga, talán még deutschekurs is) ezeket állja a cég. De mint írtam, még nem vettem itt fel hitelt, és ez miatt tartok kicsit, de belevágnék. Csak a buktatókat nem tudom hol vannak ilyen esetekben, illetve annyira nem beszélek jól németül, hogy mindent értelmezzek , főleg az apró betűs részeket a vertragban. De majd megkérek valakit, aki penge, hogy jöjjön el velünk.
A párom, feleségem, csak minijobos.
Holnap beszélünk tovább a kereskedővel (Freising), és meglátjuk mit telehet tenni. A saját bankomnál februárban nem engedélyezték a hitelt, szerintem most is ez lenne!Aber, eine frage kostet nichts! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 9 hónapja #39565 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Kedves KFZ! Valamelyest egyetértek Veled, de nem mindenben! A Jahreswagenben igen. Csak ha megnézzük, pl a Lancernél a jahreswagen (ott a szalon parkolójában)kb 1000 euroval olcsóbb, ami 2 éves gép. Tehát nekem annyit megér az az 1000 euro, hogy én tapasztaljam ki először az autó minden csinyját, bínyját. Az igaz, hogy 1-2 éves korára, ha van benne 10-15000 km, az nem rossz.
Azzal, hogy mit szólnak otthon......nekem egy megbízható autó kell nem pedig egy sch......e klupp! Elég volt egyszer.....azt sem tudom eltudok e vele menni a kereskedésbe bemutatni.Az hogy otthon mit mondanak..........nekem is vannak olyan ismerőseim aki egyből azt mondják, hogy "Jól megy németeknek", de ez engem nem izgat.Én nem vagányságból szeretnék új autót, hanem mert hosszu távra szeretnék még itt tervezni, és ehhez kell egy megbízható gép.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kfz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hónapja #39868 Írta: gersza
gersza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok,
Elöre is elnézést a nem tökéletes ékezetes írásért, sajnos a német céges Laptop/billentyüzet nem tiszteli a Magyar helyesírás szabályait. :)
Végigolvastam az elözö 40 oldalt, sokmindent meg is tudtam az autóvásárlással kapcsolatban, azonban van bennem pár kérdés, amire konkret/részletes választ nem kaptam ( vagy lehet, hogy csak átsiklottam felette, ez esetben elnézést ) :
Korábbi kommentekben olvastam olyat, hogy az autó jelenlegi rendszáma az aktuális tulajdonoshoz van kötve, nem a jármühöz, tehát azt Ö le fogja venni eladáskor. Valamint ennek az ellentettjét is, miszerint a vásárlás után az autón levö rendszámmal mentek haza ( németországon belül ), és utána kértek sajátot..
Legegyszerübbnek azt érzem, ha leirom a konkret szituációt.
Tehát, Németországban, német bejelentett lakcímmel, munkahellyel rendelkezem, és szeretnék vásárolni egy autót német rendszámost, a jelenlegi Magyar rendszámos helyett. Meg is van a kiszemelt példány, magánszemély hírdeti, azonban kettönk között cirka 350km távolság van, azt gondolom, hogy Ö nem fog elautózni ide 350-et, meg utána hazautazni szintén ennyit, hanem én fogok, hiszen én szeretném megvenni.
Tehát ha megegyezek az eladoval, akkor készpénz átadás / online biztositás kötés, eddig világos, azonban onnan hogyan tovább?
- Ha a rendszám az Ö tulajdona, akkor Ö ott leveszi ( gondolom ), anélkül pedig nem lehet vele közlekedni.
- Zulassungstellére a lakóhelyem szerintibe kell menjek igényelni új rendszámot, tehát arra sincs mód, hogy az autó jelenlegi városában igényeljek új rendszámot, jól értelmezem?
- Igényeljek ideiglenes rendszámot ( mondjuk 5 naposat ), amíg az autót elhozom, illetve megjárom a helyi Zulassungstellét?

Ha valaki végigjárt már hasonló procedúrát, szívesen fogadom a tapasztalatokat, illetve bármilyen tanácsot / véleményt. Elöre is köszönöm válaszotokat.

Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!