Autóvásárlás Németországban

  • Leonidas
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja #36129 Írta: Leonidas
Leonidas válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok!

Mi is autóvásárlás (használt) előtt állunk a párommal, és szeretnénk a miénket beszámíttatni!
Igyekeztem végigolvasni a lényegesebb infókat, de egyszerre egy kicsit sok volt, ezért az volna a kérdésem, ha én nem tudom otthoni biztosítótól igazolni a balesetmentesen levezetett éveimet, mivel szinte csak céges autókat vezettem, akkor ha jól értettem én is kezdőnek számítok, és a legmagasabb biztosítási kategóriába tartoznék! Így van ez, vagy valamit nyom a latba azért, hogy 20 éve tekerek lassan?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36130 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia Leonidas, igen így van, igazolás kellene, de ebben az esetben ugye nem kapsz. A 20 éves jogsi viszont már önmagában jogosíthat kedvezményesebb osztályba való besorolásra. Ez a gyakorlatban az SF1/2-t, azaz 125%-os tarifát jelent a legtöbb biztosítónál, de persze ez a biztosító cég függvényében változhat, tehát érdemes konkrétan rákérdezni több helyen, vagy az itt is megtalálható linken összehasonlítani a biztosítók ajánlatait.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Leonidas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36133 Írta: zolném
zolném válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Itt találsz egy kalkulátort, amivel kiszámolhatod hogy mennyi az annyi.:
Online kalkulátor

Lernen lernen lernen. (Lenin der Sechst)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Leonidas
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja #36134 Írta: Leonidas
Leonidas válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Szia Gejza!

Köszi az infót körbenézek,hol a kedvezőbb!
Egyébként már csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e különbség a dízel és a benzines autók alkatrész árai között, ugyanis van 1 jó barátom, aki azt tanácsolta, hogy ha évi 10.000 km felett megyek, akkor megéri dízelt venni, Másik meg le akart beszélni róla, mondván, hogy ha valamit javíttatni kell a dízeles kocsinál, sokkal drágább lesz, ugyanazon típusnál! Tud valaki érdemben segíteni, mert ehhez nem nagyon konyítok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36153 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Leonidas írta: Szia Gejza!

Köszi az infót körbenézek,hol a kedvezőbb!
Egyébként már csak arra lennék kíváncsi, hogy van-e különbség a dízel és a benzines autók alkatrész árai között, ugyanis van 1 jó barátom, aki azt tanácsolta, hogy ha évi 10.000 km felett megyek, akkor megéri dízelt venni, Másik meg le akart beszélni róla, mondván, hogy ha valamit javíttatni kell a dízeles kocsinál, sokkal drágább lesz, ugyanazon típusnál! Tud valaki érdemben segíteni, mert ehhez nem nagyon konyítok!


Ceges auto ugyben. En ugyanebben a cipoben jartam. Kb. 10 ev Mo.-i ceges auto vezetes es 2 ev Nemetorszag ceges auto (kikuldetes alatt). Utana kaptam fix pozit, de cegauto nelkul. Szoval vettunk:)
Ez egy nagy multiceg, mint cegkedvezmeny egy biztosito alkusz cegtol (belsos) lehetett amugy is kerni kedvezmenyes biztositasi ajanlatokat. Felvetettem a cegauto temat, azt mondtak semmi gond, kerjek igazolasokat a cegektol a balesetmentes vezetesrol. A 2 ev Németország az konnyu volt, van ra form. A magyar cegnel meg megkertem a flottakezelot, hogy irjanak 2 sort egy ceges papirra egy pecsettel angolul:). (valos balesetmentes eveim voltak a magyar cegnel is, csak form nem volt)
Es ezt itt elfogadtak, egybol kaptam 9 ev kedvezmenyt. a maradek plusz 2 evenek mar nem mentem utana, mert az egy masik cegnel vol Mo.-on bonyis lett volna.
A tortenetet azert irtam le reszletesen, mert ez egy nagy multi ceg igazolasa volt egy "sajat" alkusz fele, de vegul a biztosito (HDI) elfogadta gond nelkul. Nem tudom milyen utcarol bemenni egy alkusz ceghez, de probald meg.

Dizel - benzines ugyben en is sokat gondolkodtam, nem ertek az autokhoz. Az ado kulonbseg a benzines javara kb evi 100-150EUR, ellenben a disel kb. 20cent/l-el olcsobb es kevesebbet fogyaszt. A javitas meg passz. Szerintem egy agyon turbozott benzinesnel ugyanakkora szivas egy motorproblema mint egy diselnel. Iden mi se megyunk 10, max 15e km-nel tobbet, de azt 80%ban hosszu tavon autopalyan. Egy Mo.-i ut 4ekm lesz most kb. Igy mi dizelt vettunk. Nem csak a km. szamit, hanem a hasznalat is. Autopalyan van 2l/100km fogyasztas kulonbseg, az mondjuk 10ekm-nel olyan 300-400EUR olcsobb, de 150EUR tobblet adoval szamolva a nyereseg 150-250EUR 10ekm-en. Egy hasonlo koru auto (3-4eves), kozepkategoria, a dizel dragabb kb. 2e EUR-al vasarlasnal. Lehet matekozni:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Leonidas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37696 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Üdv,

annyit tennék hozzá, hogy itt Bayernben nem kell adásvételi, (kivéve, ha nem No-i papírjai vannak), csak a "nagy zöld és kis zöld :) ", EVB, vagy más igazolás a biztosítótól, hogy van rá biztosítás.
Itt eddigi tapasztalatom szerint, SOHA nem adják oda az autót, hogy nincs kijelentve. Hem vállalják (érthetően) annak a kockázatát, hogy az ő biztosításuk terhére okozz valami kárt). Pl.: megvolt az EVB-, volt régi rendszámom, kifizettem az autót, és nem engedték elhozni azzal a rendszámmal, amivel még nem volt bejelentve az autó!

Már negyedik autót veszem a nevemre :), elég gyakorlatom van.
Amit még megjegyeznék, hogy mindig a konkrét esetben kell mérlegelni.
Végre vettem egy olyan autót, amit fentartás nélkül szeretek, élvezet vezetni. Volvo S60, 2,4 D5, 120 Kw.
Ha kereskedésben veszem, meg sem akarom becsülni mennyi lett volna, igy önrész nélkül, havi 79 euro.
Hihetetlenül kényelmes, gazdaságos, erős. Kissebb karcolásoktól eltekintve hibátlan.

Ha újonan veszem, az első két évi értékvesztés több lett volna mint a vételár.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!