Németországi munkát keresek

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35109 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Decotext ! Köszi amit írtál,sajnos a korommal is tisztában vagyok és a kevés német tudásommal is,de vannak olyan szerencsés emberek akik magyar családnál lehetnek vagy idős embereknél akik még magyarból jöttek ki. Én ilyenre gondoltam. Voltam kint húsiparban is 4 évvel ezelőtt,de az kicsit átverős volt! Tudom h itt Hamburgban is vannak gyárak és dolgoznak magyarok,csak én itt egyedül nem merek elindulni,ezért kellene ismerős,mert a párom reggeltől estig hajón dolgozik és nem tud eljönni velem.
Én meg itt az idegenben egyedül nem merek elindulni főleg h nem tudok perfekt németül.
jó ötlet volna az elköltözés de hát a páromnak már tizen éve jó ez a hely,biztos fizetés ami ma már nagyon számít,ezért miattam nem költöznénk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #35110 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: ,de vannak olyan szerencsés emberek akik magyar családnál lehetnek vagy idős embereknél akik még magyarból jöttek ki. Én ilyenre gondoltam.

Pontosan! Ahogy írtad! Szerencsés.....!
_______________________

Voltam kint húsiparban is 4 évvel ezelőtt,de az kicsit átverős volt! Tudom h itt Hamburgban is vannak gyárak és dolgoznak magyarok,csak én itt egyedül nem merek elindulni,ezért kellene ismerős,mert a párom reggeltől estig hajón dolgozik és nem tud eljönni velem.


Hát pedig neked kell elindulni! Nem fog senki hozzád bekopogni, hogy gyere már dolgozni! Sajnos nem derül ki, hogy a férjed hajógyárban dolgozik, vagy hajon (tengeren), de neki is kell, hogy legyen szabadnapja és szabadsága! Akkor kell csinálni ha egyedül nem megy!
_______________________

Én meg itt az idegenben egyedül nem merek elindulni főleg h nem tudok perfekt németül.

Én jól tudok németül már kb. 40 éve (58 vagyok), de a helyesírásom még mindig csapnivaló pedig irodában dolgozom! Fontos a verbális kapcsolat. Eddig soha senki nem kért tőlem "perfekt" német tudást! Igaz sem gyerekekkel sem idősekkel nem dolgozom!
_______________________

jó ötlet volna az elköltözés de hát a páromnak már tizen éve jó ez a hely,biztos fizetés ami ma már nagyon számít,ezért miattam nem költöznénk.

Ha a férjednek (remélem az, s nem élettársad**) jó helye van és hajón dolgozik, akkor tök mindegy, hogy hol laktok! Nem kell felmondania emiatt! Nekem is van kolegám aki 400 km-re lakik. Bérel egy kis szobát, hétfőtől csütörtökig minden nap 10 órát dolgozik, s csüt. délben megy haza! Sokan ingáznak, s ha neked is volna munkahelyed, akkor böven megérné mert a "kettős háztartás" részben leírható az adóból!

** A betegbiztosítás miatt fontos a házasság!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa66

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35115 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: vannak olyan szerencsés emberek akik magyar családnál lehetnek vagy idős embereknél akik még magyarból jöttek ki. Én ilyenre gondoltam.

Úgy imádom, hogy az egyszerűbb út helyett (megtanuljátok a nyelvet) minden más szóba jöhet, még idegenek "segítsége" is (vagy akár, hogy fizettek érte) amire van olyan "szerencsétek" mint mondjuk egy lottóötösre mert az tuti, hogy ha én keresnék is valakit a családomhoz, hát feladok egy hirdetést és 2-3 nap alatt úgy 1000 jelentkezőből kiválasztom a LEGMEGFELELŐBBET! Engem ennyire érdekelne, hogy akik itt munkáért "kuncsorognak" nyelvtudás nélkül mire gondoltak! Kb. amennyire őket érdekli az az utolsó szempont, :laugh: hogy egy munkaadó mire gondolt! (Ez nem érdekel senkit, igaz?) TANULJÁTOK MEG A NYELVET!!! :angry:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35117 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Igen, szóval a külföldi sikeres álláskeresésnek vannak alapvető szabályai:

- NYELV TUDÁSA:
Ami egyrészt fontos a munkához és ami fontos szempont, hogy ne tudjanak átverni. Tudjátok hány olyan emberrek találkoztam, aki szerződéseket, megállapodásokat, GbR-Vertrag-ot írt alá, amiről lövése sem volt, mit ír alá? Utána lehet arról vitetkozni, hogy "de nem is tudtam". Ignorancia juris non excusat!

- PÉNZ:
Bizony, kell egy anyagi biztonság, mert fizetni kell kauciót, albérletet, enni kell, inni kell, el kell jutni a hatóságokhoz, sőőőt! Ha rám hallgattok, felkerestek szakembereket...ez mind, mind pénz és idő és energia.

- KITARTÁS:
Fontos erény, de csak a fenti feltételek megléte után következik!!! A kitartás alatt azt is értem, hogy kitartás a munkakereséshez, nyelvtanuláshoz, szakma elsajáításához és a német struktúra megtanulásához. Igen, ha valaki itt akar munkát vállalni, élni, gyereket nevelni, iskolába járni, legyen egy alapvető tudása Németországról, az itteni jogokról és kötelezettségekről...

Ha ezek megvannak, akkor sok szerencsét és borítékolom, hogy lesz eredmény!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa66, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35120 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Zsuzsa!
Gondolkoztam, hogy én is írjak-e... aztán úgy döntöttem, hogy igen. :)
Idősgondozást vállaltam, egy évet tanultam előtte németül. szívem szerint még maradtam volna otthon tanulni egy évet, de jönnöm kellett. A vicces az egészben az, hogy én megszerettem ezt a munkát, és tervezem, hogy itt szerzek valami képesítést is.
Viszont :
egy idős ember mellett nem az a nehéz, hogy levest kell főzni, meg bevásárolni, takarítani... hanem a kommunikáció.
Ha felhívnak telefonon, hogy elkészült az új szemüveg, meg kell érteni, válaszolni kell, intézkedni.
Ha valamit nem jól gondol/képzel el a rád bízott idős ember, meg kell tudni indokolni, hogy miért lenne a legjobb a te javaslatod. (ez gyakran még az anyanyelvünkön sem egyszerű, ugye... :) )
Ha nem érkezik meg a futár a gyógyszerrel, szintén neked kell intézkedni,
és szintén neked kell meggyőzni az idős embert, hogy nem te zörögtél a fejénél hajnalban... (idős embereknél gyakran előfordulnak hallucinaciók, stb.) És akkor még csak nem is a demenciás betegekről beszéltünk.
Azonkívül: a szakmában sok a nehéz eset, a könnyű eseteket azoknak adják, akiket már ismernek. Érthető, azért... A legjobb, ha rögtön a jó nyelvtudással indítasz, ha tapasztalatod még nincsen.
Gondolom, te sem bíznád szívesen egy olyan emberre a szüleidet, akit nemhogy nem ismersz, de még beszélni sem tudsz vele.
Nekem is van még mit tanulnom, bőven, nem azért írtam ezeket, mintha olyan angy tudós lennék, bár én kifejezetten élvezem a nyelvtanulást. Most itt Németországban is rendszeresen írom és tanulom az új szavakat. (január eleje óta kb. 400... ) Néha nézegetem a tankönyvet is, de egy csomószor beszélgetek, beszélgetek, amikor csak lehet.

A múltkor mondtam német barátaimnak, hogy majd itt szeretnék új laptopot venni, és kérdeztem egy két dolgot tőlük. Mondták, hogy szívesen eljönnek velem, tolmácsolni majd. Mondtam, hogy köszönöm, angyon kedvesek, de nekem kell kezelni majd a gépet, nekem kell majd szerelőhöz vinni, úgyhogy inkább előre felkészülök, szótárazok, olvasok, és megpróbálom egyedül megoldani.
"Schön! " Volt a válaszuk. :)
de azért valóban jó érzés, hogy tudom, ha baj lenne, számíthatnék rájuk. :)

Úgyhogy én sok és jó tanulást kívánok neked!
És ne zavarjon, ha nem megy elsőre tökéletesen, a nyelvet nem lehet úgy gyakorolni, ha félsz a hibázástól.
Rajtam is jókat szórakozik a néni, akit gondozok, de így jó. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuzsa66, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja #35132 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Decotext! Nem vagyok férjnél,élettársam van,a férjem 5 éve meghalt! Utána kijöttem a húsiparba,mert 3 gyerekem van,és sok volt a gond a férjem ápolása,temetés stb... Aztán haza mentem mert a legkisebb gyermekem érettségizett és nem akartam h elkalodjon,de mint azt te is írtad a korom miaat nehéz munkát találni.
Én nem azt várom h bekopogtasson valaki hanem azért bátorkodtam erre az oldalra is írni h hátha van olyan,aki már itt dolgozik Hamburgba gyárba vagy valahol ahol magyarok is vannak és esetleg segítene abba h merre induljak el. A párom minden nap dolgozik kivéve vasárnap,az a szabadnap. Itt pedig vasárnap minden zárva van!
Tehát nem akartam én semmilyen vita forumot elindítani,csak gondoltam lehet még nekem is szerencsém és van ezen az oldalon olyan aki tud segíteni,akár egy tel.számmal is.A munkától sosem féltem,csak a probléma h kisem próbálják az embert ha meglátják az önéletrajzban h 66-os kiadás.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!