Németországi munkát keresek

Több
10 éve 3 hónapja #35157 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: Kedves Gergoo! Én nem kuncsorgok munkáért csak bocs h megmertem kérdezni ezen a fórumon h nincs-e itt olyan ember aki már itt dolgozik gyárban v konyhán stb....
Ugy gondolom h nagyon sokan elkezdték itt az új életüket és többsége anno nem beszélte a nyelvet,csak itt kint tanulta meg igazán,nem szeretem a nagyképű embereket és főleg az olyat aki elfelejtette h honnan jött

Én meg azokat az embereket nem szeretem akik azt sem tudják hol vannak! :P Sőt, arról sincs halvány karcolásuk sem, hogy hova tartanak! Sőt, arról sincs halvány lilaszinujuk sem, hogy céljaik elérésének érdekében mit kéne tenniük! Sőt, ha van is némi lövésük az esetleges tennivalókról saját céljaik elérésének érdekében akkor azért is igyekeznek a lehető legkevesebbet tenni! Na őket sem szeretem!!!
Amúgy írd meg kérlek mi ez ha nem kuncsorgás?!? :thinking:
Ez munkakeresés lenne? Vagy mi???? :hyper:
Biztos van itt olyan aki gyárban vagy konyhán dolgozik. ÉS?????
Azzal pedig ne foglalkozz szerintem, legalább is ne az legyen a kiindulópont, hogy más milyen nyelvtudással kezdhetett új életet Németországban! Lehet csak szerencséje volt! Esetleg ismerőse, ami úgy tűnik neked nincs! De az is lehetséges, hogy teljesen mindegy, miként kezdte, hamar alkalmazkodott, megtanulta a nyelvet, rólad pl. ez viszont nem mondható el! Szóval, miért is hozod fel őket példaként? Miért???
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35158 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: de amit a Gergoo írt hogy a kuncsorgás meló után,azt tartom durvának. Nem kuncsorgunk csak próbálkozunk egy páran akik szeretnénk dolgozni,ennyi.

Próbálkozzatok csak! Te is és mindenki más aki később olvassa ezt a topikot! Próbálkozzatok! Viszont más, szuper weboldalakon ezzel a módszerrel légyszíves. Biztos van millió ahol még örülnek is a semmitmondó 1-2 soros "bemutatkozásoknak", e-mail címek beírásának és telefonszám megosztásoknak. Ott próbálkozzatok!
Előre is köszönjük ;)
Aki pedig komolyan gondolja! Szedjen fel minimum egy erős A2 nyelvtudást és egy többmilliós munkaerőpiac nyílik meg számára, napok, maximum hetek alatt pedig el is helyezkedhet!
Hozzászólásaikat pedig szivesen látjuk a fórumon szemben a sült galambot várók "hozzászólásaival"! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja #35166 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

De,persze logikus,csak tudod én életem során sok emberen segítettem,mert én ilyen vagyok és ingyen. Az eü-ben sem fogadtam el sosem pénzt,mert tudtam h aki adna annak sincs,éls képzeld idegeneken is sokat segítettem akiket akkor láttam elösször amikor behozták hozzám a röntgenbe! Én tudom h milyen jó az ha valaki elesett és tudok segíteni rajta! A német felfogással meg csak azért nem értek egyet,mert ugyan tudom h megtanulni a nyelvet ahoz tudni kell h ők h gondolkoznak,de attól azt sem szabad elfelejteni,h kik vagyunk!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 3 hónapja #35179 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

de attól azt sem szabad elfelejteni,h kik vagyunk!

Kedves Anna,
Te sem vagy mar uttörö a 48 eves korod letedre, ezert kellene lenned mar elegendö
elettapasztalatodnak! Az, hogy te mindenkinek segitettel nagyon szep, ezt tette
Mutter Teresa is, de öt dijaztak Nobel Dijjal. :clap:
A megjegyzesed meg egyaltalan nem ertem, hogy mi köze van a nyelvtudasnak ahhoz,
hogy tudnia kellene mindenkinek, hogy " azt sem szabad elfelejteni, hogy kik vagyunk!"
Tudod, hogy mennyire bele kakal a nemet, hogy kik vagytok, ha dolgozni akartok?
Az elsö kerdes mindenkor: na hogyan is allunk a nyelvismerettel!
Az, hogy most te Pannoniabol vagy a Don kanyarbol jöttel senkit nem erdekel.
Tegyel le a büszkesegedböl es tanuld a nyelvet, mert a nemet nem fog csak neked
meg magyarul is megtanulni! :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35181 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: De,persze logikus,csak tudod én életem során sok emberen segítettem,mert én ilyen vagyok és ingyen. Az eü-ben sem fogadtam el sosem pénzt,mert tudtam h aki adna annak sincs,éls képzeld idegeneken is sokat segítettem akiket akkor láttam elösször amikor behozták hozzám a röntgenbe! Én tudom h milyen jó az ha valaki elesett és tudok segíteni rajta! A német felfogással meg csak azért nem értek egyet,mert ugyan tudom h megtanulni a nyelvet ahoz tudni kell h ők h gondolkoznak,de attól azt sem szabad elfelejteni,h kik vagyunk!

Kedves Zsuzsa!
Eddig nem nagyon folytam bele a vitátokba, de ez most nálam alaposan kiverte a biztosítékot! Mi 1989-óta élünk itt kint s amit te "de attól azt sem szabad elfelejteni, hogy kik vagyunk" -nak hivsz, az egy reális és racionális életvitel ami Mo.-on mindenkiből (de legalább is sokkaból) hiányzik! Mi itt sokan magyarabbak vagyunk mint Ti otthon, akik csak a politikát tudjátok szidni, de az életeteket nem vagytok képesek megváltoztatni!
Azért mert itt senki nem festi a dolgokat rózsaszinűre vagy most morcos? Mi vársz? Szerezzen neked valaki itt egy szolgálati lakást, jól fizető munkahelyet és egy ingyen dolgozó tolmácsot, aki egész nap fogja a kiskezedet? Itt ez a fórum szuper, mert Gergő igyexik a "szemetet" távoltartani és aki komolyan gondolja, hogy kijön Németországba, s akar is ezzel foglalkozni azok itt szinte minden infót megtalálnak, DE TENNI MINDENKINEK MAGÁNAK KELL ezügyben! :whew:

Még jó, hogy nem fogadtál el pénzt az EÜ-ben, hiszen nagyobb disznóság, mint a hálapénz, nincs a világon! Majd lehet, hogy Te is tapasztalod, de itt ennek még csak nyoma sincs pedig itt sem fizetik agyon az EÜ dolgozókat!! Senki nem itéli el azt ha segítesz elesetteken, de itt ilyenek nincsenek! Akik meg felkészületlenül (se szakma, se nyelvtudás, se indulótőke) jönnek ki SZERNCSÉT próbálni, azoknak itt Te nem fogsz segítséget találni, mert ezek csak kalandorok!! Ha annyira elitéled az itteni rekaciókat, miért nem maradsz otthon Mo.-on?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35182 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Üdv. Régen voltam már itt, és még az elején el kell mondanom, hogy az oldal segítségével sikerült kijönnöm anno, (Amit ezúton is köszönök), egy gyenge A1-es nyelvtudással, ami aki nem tudná, annyit takart hogy el tudtam mondani ki vagyok, és hogy honnan jöttem. Ezzel vége. De már kint vagyok közel 3 éve, és még mindíg nem tudok olyan jól és helyesen beszélni, de azért a köznyelvi alapokon bárkivel bármilyen témáról elbeszélgetek!! De ez kb. 2 évembe tellett, mert munka mellett, után otthon tanulni, nagyon nehéz, és fárasztó is. Nem lehet a nyelvet csak úgy hipp hopp egy két hónap alatt megtanulni, még ha sok tudatlan azt is mondja, hogy anyanyelvi környezetben könnyebb tanulni. Igen ez egyébként tényleg így van, ha már van egy alap tudásod. Akkor fejlesztheted. Ha nincs akkor csak nézel mint a birka, mert nem értesz semmit!!!! Tehát segítettek, de nem úgy hogy gyere itt van, tiéd, hanem találtam az oldalon egy álláshirdetést, és jelentkeztem, önéletrajz, meg ami kell. Mikor felhívtak telefonon, akkor szinte semmit nem értettem, de lereagálva a dolgot, hogy a támadásban rejlik az erő, elkezdtem mondani ki vagyok, mi vagyok, miért akarok kimenni, család stb, és kész. Az illető jót nevetett a telefonba, mert abszolút nem arra válaszoltam ugyebár amit kérdezett. De csak ennyit mondott: Ok. Szerdán tud kezdeni? Ez volt hétfő délután!!!!!!!!!!!!
És én nem sápítoztam mint egyesek hogy menni kell, és hogy az idő kevés, meg a család stb.
Csak annyit mondtam, hogy kell szállás, mert pénzem nincs csak a kiutazásra!!! Akkor azt mondta, hogy ha ott vagyok és munkába álltam kapok 200 euro előleget, az elég lesz fizetésig, akkor meg majd levonják. Mondtam ok. És indultam.
Tudom hogy sokakat nem igazán érdekel senki élettörténete, de ezt csak azért írtam le, mert látni kell hogy ahhoz, hogy az ember elérje a céljait, nem elég kiírni, hogy : ó hát én fasza gyerek vagyok, meg mindenhez értek bármit elvállalok, mert itt kint senkit nem érdekel ki vagy, csak az hogy az adott feladathoz kapcsolódó dolgokat el tudod-e végezni, és megérted-e azt amit a főnök mond. Ha ez megvan, akkor nem lesz gond!!!!! De azt hogy valaki kiírja, hogy keresek munkát, a nyelvet nem beszélem igaz, de bármit elvállalok. Ok. Akkor gyere ku**ának, arra van kereslet itt is sajna, vagy menny az atomerőműbe vegyi anyagot takarítani. Vagy van még egy, kutyatáp csomagolás. Az is jól. 6 eruos órabér, 12-14 óra munka naponta, és még rohadt büdös is van, amit ha ott dolgozol egy ideig, még a bőröd is úgy átvesz, hogy nem vakarod le magaddal csak drótkefével. Tehát ha valaki azt mondja hogy tanuld a nyelvet először, és úgy indulj el, annak igaza van, mert ha nem érted meg az alap utasításokat sem, csak nézem mint a birka ha a főnök mond valamit, akkor hamar repülsz, ha egyáltalán találsz ilyen helyet, ahol felvesznek nyelvtudás nélkül. Manapság már az a divat, hogy van egy negyed órás elbeszélgetés a dolgozóval felvétel előtt, s ha megfelel, akkor ok. Ha nem akkor is ok!!!! Ok mehet haza. Ennyi a véleményem a dolgokról, és sajnálom hogy az emberek nem értik meg hogy ez nem játék, vagy kaland!!! Ez egy kemény társadalom, ahol ha megfelelsz elérhetsz sok mindent, és segítenek is, de ha nem, akkor szóba se áll veled senki. Bizonyíts, dolgozz, légy rendes ember, és akkor nyertél!!!!!!!!!!!

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsuzsa66, prosperus, DECOTEXT, Pflegerin, kirschblute, odenag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!