Németországi munkát keresek

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
10 éve 2 hónapja #35214 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Prosperus, Pécsen két iskola is van ahol a DSD-t letetetik a diákokkal (persze csak az emelt németes osztályokban) Ez a PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium és Szakközépiskola (ide jártam én is nagyonrégen... Na jó csak 6 éve). Már akkor sokan akartak kijönni. Érdemes lenne őket ezzel megkeressétek. Vagy a Leőwey Klára Gimnázium. Ezen felül van egy kéttannyelvű általános iskola és gimnázium a Tiborc utcában aminek nem jut eszembe a neve...
Amúgy én addig most már nem megyek ki amíg páromnak nem lesz meg a szakmája... Lehet még több idő, de megvárjuk :) Addig meg legalább még a tőke is gyarapszik... Nem élősködni, dolgozni és megélni megyünk....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35215 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Prosperus, Most OLVASTAM jobban bele a kommentedbe.
Páromnak van már egy felsőfokú nyelvvizsgája is, és idősápoló szeretne lenni kinn. Most iratkozott még csak be idehaza, szóval ha van más opció minket érdekelne :) . Sőt akár engem is érdekelne még valami, mert LKW Fahrer vagyok és nem feltétlen csinálnám "eztet" az idők végezetéig.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35216 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Zsuzsa
Latom, vagy nem olvastad a valaszt, vagy nem ertelmezed. Ebben a forumban talalsz rengeteg ötletet, tanacsot HOGYAN indulj el, hogyan keress munkat.
De NEKED kell lepned, mastol ne vard el ezt.
Adtam a valaszomban egy linket. Kattints ra. Aktualis allasok segedmunkakörben, Hamburg es környeken.
Ha ez nem jo, van neted, ird be sajat magad a Gugliba a keresest, es millio ajanlatot dob ki.
Ha ez se jo, lepj kis lakasod melegeböl, irany a hamburgi AMS! Ott is segitenek.
Al enyeg, ne a husipari munkadat emlegesd, az volt, elmult, vagy menj ujra oda. Ott milyen nyelven kommunikaltal? A kollegaid tolmacsoltak napi szinten?
Ugy jajgatsz itt masokra mutogatva mintha nem ertelmezned a valaszokat amiket eddig kaptal.
48 eves vagy. Na es? Amig otthon üldögelsz es vadidegen emberekre varsz akik hazhoz viszik neked a kivant telefonszamokat, cimet, netalan egy vallalat HR-es ügyintezöjet, tolmaccsal kezenfogva...nos, addig szepen megöregszel es akar nyugdijba is mehetsz.
Tehat emeld fel a hatsodat, menj nyelviskolaba, keress allast akar AMS-n, vagy a neten keresztül. Lakasod van, Hamburgban, tehat elönyben vagy sok olyan allaskeresövel szemben aki otthonrol intezi ezeket.
Az meg hogy milyen bajod van a nemet felfogassal, meg a magyar felfogassal, az szigoruan maganügy. Attol nem lesz munkad itt.
Komolyan nem ertelek.
Reszemröl befejeztem ezt a temat.
Sok sikert kivanok a talpraallasban.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, SzGerg

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35217 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Az oldalon több cég is hirdet (többé-kevésbé) rendszeresen és "vadássza" a tanulni vágyókat! ;)
Van külön topik is ami a programról szól: Költözz Németországba €900 támogatással!
A "vadássza" pedig azért van idézőjelben mert hasonlóan a felnőtt (többnyire 50 feletti) munkakeresőkhöz, sőt überelve őket, sokan akarnak kimenni de inkább csak elméleti szinten mozognak és "várják a jobb ajánlatot" :laugh: ahol sokkal rövidebb idő után, sokkal kevesebbet belefektetve a dologba, olyan bért ( :wait: nettó 2500 hallottam a legtöbbször) amiért megéri! Szerintük. :woohoo:
Hirdetésekben céloztuk a német iskolákban végzetteket, szóval tudom miről beszélek és nem 1-2 kirívó esetből vontam a fenti következtetéseket hanem ez a jelentkezők (minimum) 70-80%-ának a hozzáállása!
Ezért is volt furcsa olvasni a napokban valamelyik igényes magyar sajtótermék cikkét a fiatalok esélytelenségéről az egész interneten, beleértve a facebook-ot is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35218 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Szgerg!
ezt írtad: "Páromnak van már egy felsőfokú nyelvvizsgája is, és idősápoló szeretne lenni kinn"
Csak kerdezem, szimplán érdeklődésből, hogy ha itt szeretne a párod idősgondozó lenni, akkor miért nem itt végzi el, munka mellett akár az idősgondozó képzést?
Nem tudom, Magyarországon most mi a legújabb tervezet, de tavaly nyaron még mindenféle nehezítéseket, nem kicsi pénzösszegeket hallottam. Biztos van ertelme a nehezítésnek, pl. a (ha jól emlékszem 360 óra gyakorlatnak) ... csak nem biztos, hogy az ott szerezett gyakorlat beleszámít, akkor meg kidobott idő...
Csak kerdezem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35219 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

A legújabb tervezet pont ennek az ellenkezője és nem, hogy az idősáplásban hanem az általános, kórházi ápolásban is úgy szeretnék a külföldre távozottak miatt keletkezett űrt kitölteni, hogy 8 általános végzettséggel, fél év alatt képeznének néhány ezer "ápolót". Volt is kiakadás szakmai oldalról!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!