Németországi munkát keresek

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35133 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

mint Decotextnek is írtam,nem eü-ben akarok dolgozni,nem tudom h nem volt-e egyértelmü h tisztába vok vele,hogy oda nem mehetek a kevés németemmel.Csak azt írtam ha visszanézed h otthon eü-ben dolgoztam,de itt akár konyhára is mennék v gyárba.Én nem azért jöttem erre az oldalra h kioktassanak,hanem h hátha van olyan aki itt van már vmilyen gyárba és tud segíten

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35134 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Gergoo! Én nem kuncsorgok munkáért csak bocs h megmertem kérdezni ezen a fórumon h nincs-e itt olyan ember aki már itt dolgozik gyárban v konyhán stb....
Ugy gondolom h nagyon sokan elkezdték itt az új életüket és többsége anno nem beszélte a nyelvet,csak itt kint tanulta meg igazán,nem szeretem a nagyképű embereket és főleg az olyat aki elfelejtette h honnan jött

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35139 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Zsuzsa
Ertem hogy segedmunkat keresel leginkabb, a keves nemet tudasod miatt. Hidd el, a nemet nyelv akkor is kell nemetorszagban, ha magyar kollegakat kapnal, szerencses esetben.
A nyelvet akkor is ismerned kell, az utasitasokat, stb nemetül fogod kapni.
esetleg tolmacsot fizetsz aki az oldaladon all majd minden esetben?
Vagy a vadidegen magyar kollegakat szeretned terhelni , a folyamatos szamodra valo tolmacsolassal a sajat munkajuk mellett?
Az elöttem szolok, hidd el nem vitatkozni akartak veled, mint ahogyan en sem akarok.
Elmondjuk neked hogy mire szamithatsz leginkabb. Ez nem ovoda, szepites nelkül lett leirva. A szepites nem segit a tenyeken.
Sertödes es veszekedes helyett, fogadj meg nehany tanacsot es tanulj intenziven, minel többet forogj nemet ajku emberek között, vegyel nemet ujsagokat, nezz nemet adokat a teveben, szotarazz, tanulj..stb, Mivel az elettarsad regebben van kinn mint, te, ö is tudna neked ebben segiteni.
A legfontosabb, ne lepödj meg azon, hogy nemetorszagban elsösorban nemetül beszelnek. A munkahelyeket pedig elvarjak legalabb az alap nyelvismeretet, akkor is ha csak tanyert mosogatsz.
Sok sikert a tovabbiakban.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa66

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #35143 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Zsuzsa, itt talalsz több lehetöseget is, kattints a linkre. Hamburgi sagedmunka allasok vegyesen, konyhai segedmunka, gyari segedmunka, rakodas, stb..szoval munka az van, ezzel nincs gond. Munka van böven Hamburg es környeken is.
Ha nem talalsz ezek között neked megfelelöt, akkor ugyanugy beütöd a Gugliba a keresest, mint en is tettem, es kidob jo parat. Valogathatsz.

Szoval csak rajtad mulik, sok sikert kivanok neked..
Itt az egyik link:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuzsa66

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsuzsa66
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 3 hónapja #35144 Írta: zsuzsa66
zsuzsa66 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Pflegerin! Nem lepődöm meg h itt németül beszélnek,nem tudom h olvastad-e amit már leírtam régebben h én már voltam itt kint dolgozni és tudom h milyen itt kint és megértem amit a német mond csak nem mindenre tudom a választ. Annyira nem vagyok kezdő,Én nem sértődöm meg tudom h sok mindenkinek igaza van,de amit a Gergoo írt hogy a kuncsorgás meló után,azt tartom durvának. Nem kuncsorgunk csak próbálkozunk egy páran akik szeretnénk dolgozni,ennyi.Sosem voltam egy ingyen élő és most sem szeretnék az lenni,bár a barátom nem akarja h dolgozzak,de én akarok nagyon is! Valahol el kell kezdeni ismét :)
Csak nem szeretem az olyanokat akik esetleg szerencsével jöttek ki anno és most tipik németül gondolkoznak, és elfelejtik h honnan jöttek. Sajnos van pár ilyen ismerősöm akinek még én segítettem ide kijutni,velem jöttek ki és most szóba se állnak a magyarral mondván ők már német felfogásúak,na ez az amit írtam és ez nem sértődés csak nagyon rosszul esik!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #35156 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

zsuzsa66 írta: Én nem azért jöttem erre az oldalra h kioktassanak

Pedig rád és még sokakra ráférne egy ismételt "kioktatás" mert majd fél évig olyan nyugi volt amíg nem írtál ebbe a topikba! A facebook-on is éppen kiborult ma egy ismerősöm aki évek óta próbál meg segíteni a Németországban gondolkodóknak, reagáltam is a hozzászólására, hogy szerintem valami ratyiklub vagy egyéb igényes médiában mehetett le valami, jelenhetett meg valami mert nálam is újjá éledt ez a topik amit akkor se olvasnék végig ha fizetnének érte mert semmi értelme nincsen. Beirtok magatokról 1-2 sort, azt töbnyire elfelejtitek, hogy egyáltalán mi a szakmátok, milyen szinten beszélitek a nyelvet, stb inkább vártok itt egy mindent ingyen elintéző palimadárra szerintem.
Szóval, Mi késztetett a hozzászólásra? Mit olvastál, mit láttál? Hol?
Külön szomorúság, hogy Te már kint vagy, dolgoztál már és persze, hogy nálad sem úgy működik a dolog ahogy képzelik sokan, hogy majd kint így meg úgy megtanuljátok a nyelvet!
Az ismerősök pedig akiket említettél német felfogással pedig még szép, hogy a változni nem akaró, a saját céljai elérésének érdekében tenni nem akaró, nyelvet megtanulni nem hajlandó személyekkel szóba sem állnak! Neked ez nem tűnik logikusnak??? :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!