Beiskolázás

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #23930 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Trixi,
Szivesen. Normalis kerdesekre mindig szivesen valaszolok - a tiedek ilyenek voltak. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24862 Írta: szelina72
szelina72 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!

Teljesen igazad van, nem tudhatom, hogy milyen nyelv lesz a kötelező.

Szelina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24863 Írta: szelina72
szelina72 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia htimea!

Köszönöm a hozzászólásodat. Sokat olvasva itt, és annak köszönhetően döntöttem, vagyis döntöttünk.
Kislányom most 7-es, és sikerült neki találnom egy jó némettanárt itthon. Nagyon jó könyvet vettünk neki, és elég alaposan veszik a tananyagot. 2 évet adunk magunknak a nyelvtanuláshoz. Addig itthon minden anyagi dolgunkat kinullázzuk, a nyelvet is tanuljuk és csak utána indulunk útnak. Addigra tudunk még spórolni a kinti életre is, mert ugyebár meg is kéne kint élni, na meg az itthoni adósságot kifizetni/ ez a kocsit jelenti/ A kettő együtt nem megy.
Üdv: Szelina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24864 Írta: szelina72
szelina72 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia!

Köszönöm a hozzászólást.
Megfogadtam a tanácsodat. 2 év intenzív németet választottuk. nekem is még sokat kell tanulnom ahoz, hogy szakmailag eltudjak helyezkedni.

Szelina

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • busibus
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25739 Írta: busibus
busibus válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia! Juniusban hoztam ki a gyereket,itt jár iskolába, ő is. Lakcím bejelentőt, bizonyítványt kértek, a miénk kétnyelvű volt ezért nem kellett lefordíttatni. A születésianyakönyvi kivonatot 2 példányban kell fordíttatni, mert a kindergeldet is majd itt intézed és ahoz is fog kelleni. Remélem segítettem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25784 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Mi is kint kezdtük már a tanévet, a bizonyítványt egyik gyereknél sem kellett lefordíttatni, a kicsinél (5. osztályos) elég volt, hogy mi odaírtuk a tantárgyak nevét németül, illetve az osztályzatokat, mert itt ugye fordítva vannak a jegyek, a nagyobbik gyereknél (10.oszt.) ezt sem kérték. A születési anyakönyvi kivonatot csináltattam otthol az új, többnyelvűt, azt mindenhol elfogadták eddig. Érdekességképeen: a házassági anyakömyvi kivonatot, ami szintén az új, nem fogadták el a lakcímbejelentésnél. Egyébként minden okmányt lemásoltak az iskolában és a hivatalokban is, nem kellett több példány. Remélem segítettem valamit.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szugya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!