Beiskolázás

Több
11 éve 5 hónapja #25792 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Ancsa
Pont jókor írtad a sulival kapcsolatos hozzászólásod, mi jövő hét csüt. éjszaka indulunk Chemnitzbe, az én lányom 9,5 éves. A bizonyítványa nincs lefordítva, remélem így is elfogadják.
Ti merre laktok Németországban?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zsofi82
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26186 Írta: zsofi82
zsofi82 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Trixi!

Mi is hasonló cipőben járunk mint te 14 éves a fiam és most fejezi be a 8. osztályt. Mi nyáron költözünk,de szerencsére a fiam megértette,hogy nagyobb esélyei vannak kint mint Magyarországon.
Talán egyszerű volt a helyzetünk,mert szorgalmas fiú és szeretne menni dolgozni (diákmunka) hogy több mindent engedhessen meg magának..de tudja itthon esélye nincsen.Mutattam kint a lehetőségeket,és megértette.Nyáron voltunk kint kicsit körülnézni,hogy mégis melyik város-falu szimpatikus.Egy farmon laktunk,és a farm tulajdonosa "befogta" dolgozni. 5 napot dolgozott és szépen megkapta érte a fizetséget is....és kapott egy ígéretet,hogy mivel keményen dolgozott jövő nyáron is várják....az 5 napi keresetéből meg tudta venni az álom kerékpárt és a számláján is kamatozik egy kicsi....

Remélem tudtam egy kicsit segíteni...hátha ez egy motiváló tényező lehet a ti esetetekben is :-)

Még nálunk is sok a megválaszolatlan kérdés de szépen minden körvonalazódik...

Szép napot!
Ildi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26193 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Szugya!
Örülök, hogy segíthettem. Mi Berlinben lakunk. Ha van még kérdésed, szivesen segítek, ha tudok.
Üdv. Ancsa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26195 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Nos, tapasztalatom azoknak,akik felsős korú gyermekkel jönnek:
Ha jó beszél a gyerek németül Gimnáziumban, vagy Gesamtschuléban a helye.
Ha nem, s kénytelen integrációs suliba kezdeni, feltétlenül kérdezzétek meg milyen anyanyelvű a tanár és a többi gyerek,aki az előkészítő osztályba jár. Ha egy adott városrészbe költöztök, próbáljátok kinyomozni az ott lakó "idegenek" összetételét. Nem kis problémát jelentenek sajnos a segélyből egyáltalán nem tengődő, amúgy retteneten sötét, de nagyon támogatott török barátaink. Van kivétel, nekem is van jó ismerősöm közülük, szégyenli is őket rendesen, de azon a tényen nem változtat, hogy igencsak pocsék színvonalú miattuk néhány területen, iskolában az oktatás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci, zsofi82, Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29737 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Valahogy nagyon jól kéne kérdeznem, de az a baj, hogy annyira nem értem, még kérdezni sem tudok.
A kommenteket elolvastam de én egyelőre még ott vagyok leakadva, hová járjon a gyerek??
Ő egy 17 éves fiú, nyelvi előkészítős gimnáziumban tanul Mo-on. már 3 éve, azaz a 11. évfolyama az hivatalosan a 10. vagy 2. osztály, ki, hogy nevezi. Angolból idén érettségizik azt a nyelvet már használja és beszéli (mire jó a számítógépes játék ;) ) németet 3 éve nyomják a fejébe, tele nyelvtannal, a versenyeken jó helyezéseket ér el értésből, de beszélni azt nem tud, vagy nem mer. Biztos vagyok benne, hogy ha német nyelvközegben lenne, rövid időn belül meg tudna szólalni, de Mo-on egyszerűen ez nem megy, mert a suliban nem a beszédre hanem az értésre és nyelvtanra fektetnek hangsúlyt. S ha valahol meg kell szólalnia idegen nyelven akkor ott van neki az angol, így igazából saját magát generálja bele abba, hogy nem beszéli a németet.De ez most lényegtelen is! :) Szóval, hová írassam a gyereket :confused: Ez itt a nagy dilemmám! Hogy kezdjek neki a sulikeresésnek?
Szeretném ha a 2013-2014-es tanévet már itt lezdené!
Egyáltalán van esélye a gimire :confused: vagy azt eleve lőjük ki, mert oda 2 idegen nyelv kell és neki csak 1 van.
Vagy nézzünk valami szakképző iskolát ami érettségit ad? Számítógépes grafika az érdekli, szeret rajzolni, de amit Deco egyszer írt ( ha jól értettem) sokat nem kell neki kézzel rajzolnia :cheer: ebben Deco szeretném a tanácsodat, amit beírtál programokat azokat megmutatom neki és mondom, h tanulmányozza. Ezen felül kell-e valami más? Milyen irányban keresgéljünk? Ha szakma lesz, mindenképpen a számítástechnika benne kell, hogy legyen, mert ez az irány ami érdekli, nem az asztalos vagy hegesztő, hiába hiány ha hiány, ha ezt nem akarja. Az a baj, hogy pont abban a korban van, amikor sok mindent szeretne és alig tud választani. Érdekli a rajz, számítástechnika és a nyelvek, főleg a japán és kínai.
Tehát.... hol kezdjem :confused:
Köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni a tanácsával!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29738 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Heditta írta: Köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni a tanácsával!

A megoldás egyszerű! Az utolsó évet amit Mo. járt itt ismételje meg! Így az anyag nagyjából ismert neki s koncentrálhat a német nyelvre! Külön jó, hogy eddig az angolt is tanulta, mert itt rendszerint ez a tanitott idegen nyelv. Tudom sokan odzkodnak az "osztály ismétléstől", de hova siessen? Ráér! Semmi gond ebből, s csakis előnye szármozhat abból, ha van ideje a német nyelkörnyezetet megszokni! Sok ilyen esetben még más előnye is van belőle, mert jobban ismeri az anyagot az ismeretei révén könnyebben integrálódik mert keresni fogják a társaságát!
Azt is figyelembe kell venni, hogy a magyar és a német oktatás merőben más.
Mi annak idején pont ezért jöttünk ki a gyerekekkel! Itt sokkal jobbak az esélyek!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!