Beiskolázás

  • flox
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 1 hónapja #29758 Írta: flox
flox válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Én is az osztályismétlést javaslom. Nekem a nagylányom itt kezdte volna az 5. osztályt, de az ő érdekében inkább még egyszer járta itt a 4. osztályt. A tananyag nem okozott neki gondot, a nyelv miatt hoztuk a döntést, és nem bántuk meg.
Semmi "ciki" nincs ebben a helyzetben és Németország szerte sokan tesznek még így, akár német, akár külföldi gyermekről van szó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29764 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Szia Heditta!
Az én fiam is 10 évet járt otthol iskolába, úgy jöttünk ki tavaly. Ő integrációs osztályban kezdte, félévkor ment át a rendes 10. osztályba, és most készül az M S A vizsgára. Ezután van a sima gimnázium, ahová nem mehet, mert ahhoz 7. osztálytól kell 2 idegen nyelvet tanulni ez még két év lenne és érettségizhet. De van olyan gimnázium, ami még 3 év az érettségiig és csak 11. osztálytól tanulja a 2. nyelvet. Az én fiam ilyenbe megy, és szerencsére ajánlott a matektanára olyat, ahol számítástechika és matek a választható plusz tantárgy. Én azt javaslom, hogy keress olyan iskolát, ami a gyereket érdekli, és ott érdeklődj. Nekünk el kell ismertetni a magyar bizonyítványokat, ami azt jelenti, hogy hozzátok ottholról és itt hivatalos fordítás kell, azt el kell vinni egy "Zeugnisanerkennungsstelle" -be, természetesen mindenről fénymásolat kell ami ottmarad, és majd postán küldik az elismervényt. Így itt is elismerik, hogy 10 évet járt iskolába és mehet a 11. osztályba, persze ha megfelelő jegyei, illetve pontjai lesznek év végén és az M S A vizsgán. De ez tartományonként és iskolánkként változhat, ezért javaslom, hogy konkrétan az iskolában érdeklődj. Az én fiam így tulajdonképpen 2 évet veszít, de nem bánja, hisz így már németül is tud, jövőre meg tanulhat egy harmadik nyelvet. Remélem tudtam segíteni, ha valamiben tudok még csak írj.
Anikó
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31266 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok! Egy kis szösszenetet szeretnék írni azoknak, akik félnek a beiskolázástól. Nekem a kiköltözésnél csak az járt a fejemben, hogy mi is lesz a gyerekekkel, mi lesz az iskolával. Hiába olvastam el itt mindent a fórumon, hiába a megnyugtató válaszok..kétségek között voltam, hogy jó lesz-e nekik. Nos, jelentem az első akadályokat szuperül vették. Lakcímbejelentés után, irány aznap az iskola, röpke tájékoztatás és azt mondták holnap hozhatjuk a gyerekeket. Semmi bürokratikus papír kérés,másolás, bizonyítványok firtatása stb. A 2.o-os lányom és a 4.o-os fiam eggyel lejjebbi osztályba került. Nyelvtanulás miatt így javasolták. Amikor a nyelv megy, tudásnak megfelelő osztályba járhat. Ők az egyetlen idegen nyelvűek az iskolában, senki nem beszél magyarul, de így is nagyon kedvesen és segítőkészen álltak hozzájuk. Rögtön kialakítottak nekik egy tanrendet, hogy minden nap, hová kerüljön a dupla (néha 3) óra német nyelvből. Emellett rendesen járnak az osztályban, ülnek és -amennyire tudnak- részt vesznek az összes többi órán. Bele a mély vízbe. Az első napon 1-2 órán bent voltam a lányomnál. Férjem pedig párhuzamosan a fiamnál. Izgalommal mentem eléjük az iskolába a nap végén. És láss csodát: tetszett nekik, kicsit fura volt, hogy nem értik őket, ők sem a többieket, de szép volt minden, tetszett a környezet, az iskola, a berendezés, a tanárnők, tanultak sok új szót, tornáztak, hittanon a templomba sétáltak. Sok-sok élmény volt mindkettőnek, de nyoma sem volt aggodalomnak, és nekem ez a legfontosabb, hogy az első nap jól sikerült. És a második is, a harmadik is :)
Jó szolgálatot tesz nekik a két kis szótár, ami mindig a padon van és ha valamit akarnak, akkor megmutatják benne. Ez szuper ötlet volt, ajánlom másnak is. Kis barátjuk is van, voltak egymásnál is, segítségünkkel beszélgettek, de egy idő után erre sem volt szükség.
Annyira hálás vagyok ennek a fórumnak, a tagoknak, Gergőnek. Itt készültem fel a legjobban, mindent azonnal intézni tudtunk, minden kérdésre megtaláltam itt a választ.
A kiköltözésről és az előzményekről, anyagiakról pedig egy külön site-ot lehetne nyitni :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Alex1992, kenese, szabina8, kekkati, bezsu09, noryka25, wolfmoncsi, Andi77

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32589 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Kislányom 10 éves, itthon idén kezdi a 4. osztályt, a kisfiam pedig az 1. osztályt. Kislányom kitűnő tanuló a suliban nincs csak angol, a németet most kezdjük privát tanár segítségével, hetente 2-szer. .
Ha addig 1 év alatt megtanulna jól a kislányom akkor lenne lehetőség arra, hogy a "rendes" általános iskolában ismételje a 4. osztályt? Ha esetleg nem a 4. osztályt ismételtetnék meg vele (pl. helyhiány miatt) hanem az 5.-be tennék, akkor milyen módon tud majd gimnáziumba menni (mert gondolom így a nyelvtudás nélkül nem oda vennék fel)? Van valamilyen vizsga aminek az eredménye alapján lehet gimibe jutni, vagy a 4. év végi átlag alapján? Mely tantárgyak átlaga számít? Gondolok itt pl. német irodalom, történelem is van köztük? Örülnék, ha valaki tudna tanácsot adni, aki tájékozott kifejezetten itt a középiskola-választás ügyében. Azért vacilálok ezen ennyit, mert nem akarom, hogy "lecsússzon" a gimiről, mivel tényleg nagyon jóeszű gyerkőcről van szó... Szóval szerintetek a gimire fókuszálva, mi lesz a helyzet ha nem a 4.-et ismételtetik vele, hanem 5.-be fogja tanulni a németet (és akkor az nem gimi)? Köszönöm előre is a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32590 Írta: mirapanni
mirapanni válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Elnézést az lemaradt, hogy idén itthon lesz 4-es a lányom, jövő nyáron megyünk Apa után Baden-Würthenberg tartományba...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33063 Írta: wolfmoncsi
wolfmoncsi válaszolt a következő témában: Beiskolázás

Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom a fórumot, meg szeretném köszönni mindenkinek, aki a sok tanáccsal és élettapasztalattal amit megszerzett segít nekünk akik most jöttünk ki új életet kezdeni. Nagyon sok hasznos információt kaptunk már tőletek. Röviden rólunk annyi, hogy a férjem április óta dolgozik itt egy német cégnél, én június végén jöttem ki utána. Ő jól beszéli a nyelvet én most tanulom. A mi papírjaink, egészségügyi biztosításunk, a lakáskérdésünk ( részben a ti segítségetekkel is :) ) megoldottuk viszont most újabb kérdések előtt állunk.
A férjem első házasságából született kis-nagylánya :) aki 15 éves januártól szeretne itt velünk élni és itt járni iskolába majd szakmát tanulni. most egészségügyi középiskolába jár. Tanulja már a németet az angol jól megy neki. A kérdéseink ezzel kapcsolatosak. Körülbelül a fórumot olvasva kezdem átlátni az itteni iskolarendszert, hála Dekotexnek és a többieknek akik már egy-két gyerkőcöt kiiskoláztattak itt :) viszont elég sok homályos dolog van előttünk. Mivel csak januárban tud jönni probléma-e ez az íratásnál, mármint, hogy nem év elején kezd? Előfordulhat-e hogy nem kap helyet és ki kell hagynia az évet? Bár ha jól értelmeztem itt 10-ig iskolakötelesek a gyerekek és ha bejelentjük a lakcímünkre felszólítást kapunk különben is hogy járjon Iskolába ?!?! Egészségügyi szakot szeretne itt is fejezni..mi alapján döntik el, hogy hanyadik osztályba járjon? Tesztelik? Érdemes lenne -e már most elmenni valamelyi hivatalba ennek utána járni, független, hogy csak januártól jönne ki? Milyen hivatalnál tudunk ez ügyben érdeklődni? Esetleg ha van valakinek türelme leírni az iskolával és a szakosítással kapcsolatban pontos infókat, mert ahogy én kivettem, 10-ikben választ szakirányt ?!
Minden információt nagyon szépen köszönünk! Nyugat Németországban lakunk, azért írom mert nem tudom hogy ez változik -e Németország területén.
Üdvözletem
Móni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!