Német nyelvtan

Több
10 éve 10 hónapja #31646 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

DECOTEXT írta: Szia Kedves, régen voltál erre! A kisfiad gondja megoldodott? Emlékszem volt valami, hogy ki és mit fizet illetve a betegbiztositással kapcsolatban. Simán ment minden, vagy neked kellett kiperkálni? Erröl is irjál, hogy mások okuljanak a dologból/

Emlékszem én is. Később még példának is felhoztam az esetét amikor valaki hirdette az igét, hogy nem kell biztosítás, bőven elég az uniós kártya. Szóval a végkifejlet érdekelne engem is mert gyanítom mehetne elrettentésül a megfelelő topikba!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31691 Írta: Hegedus
Hegedus válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Próbáld meg az Educomm Eduverzum-ot kicsit profibb a tiednél. Én ugyan ebben a helyzetben vagyok csak a keresett szakmám miatt a munkáltatómat egy kicsit sem érdekelte , hogy tudok e németül . MINDENNEL próbálkozom , de a legtöbbet az online tanulás segít ( persze tanárral ) . Öt szavas német nyelvtudásomat két hónapja hétvégenként 6-7 órában +jómagam online próbálom növelni de a szervezetem úgy reagál rá mint rákosnak a gyógyszerre kiveti magából "amit ma megtanulsz holnapra elfelejt" persze lehet a korom a probléma (42-tő elmúltam) lehet hogy a borzasztó nyelvérzékemmel van a baj. De 1 a lényeg ne add fel , itt az oldalon is találsz segítséget (én is találtam der di das stb...) és csak keress s később lesz eredménye , én sem adom fel pedig kilátástalan a helyzetem , itt senki nem tud magyarúl s nem is tanúl , de az ösztönöz , hogy rajtam kívűl mindenki beszéli a nyelvet Kínai Török Néger mindenki egyszer nekünk is menni fog

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31692 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Hegedus írta: Próbáld meg az Educomm Eduverzum-ot kicsit profibb a tiednél. Én ugyan ebben a helyzetben vagyok csak a keresett szakmám miatt a munkáltatómat egy kicsit sem érdekelte , hogy tudok e németül . MINDENNEL próbálkozom , de a legtöbbet az online tanulás segít ( persze tanárral ) . Öt szavas német nyelvtudásomat két hónapja hétvégenként 6-7 órában +jómagam online próbálom növelni de a szervezetem úgy reagál rá mint rákosnak a gyógyszerre kiveti magából "amit ma megtanulsz holnapra elfelejt" persze lehet a korom a probléma (42-tő elmúltam) lehet hogy a borzasztó nyelvérzékemmel van a baj. De 1 a lényeg ne add fel , itt az oldalon is találsz segítséget (én is találtam der di das stb...) és csak keress s később lesz eredménye , én sem adom fel pedig kilátástalan a helyzetem , itt senki nem tud magyarúl s nem is tanúl , de az ösztönöz , hogy rajtam kívűl mindenki beszéli a nyelvet Kínai Török Néger mindenki egyszer nekünk is menni fog


Menj emberek közé! Anyanyalvű társaságban csodákra képes
egy-két kupica Jegermeister, vagy 2-3 korsó sör!! Hidd el, ez
maradandó nyomokat hagy benned nyelvileg is ....
:chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31696 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Annakidején a nyelvtanfolyam helyett én is inkább fogtam a szótárat, egy tollat, jegyzetfüzetet és irány a kocsma. Mig a többiek még csak ott tartottak, hogy "bitte ein Kilo Brot", én már régen a csajoknak csaptam a szelet. (Németül ) =D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31709 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Gergoo írta:

DECOTEXT írta: Szia Kedves, régen voltál erre! A kisfiad gondja megoldodott? Emlékszem volt valami, hogy ki és mit fizet illetve a betegbiztositással kapcsolatban. Simán ment minden, vagy neked kellett kiperkálni? Erröl is irjál, hogy mások okuljanak a dologból/

Emlékszem én is. Később még példának is felhoztam az esetét amikor valaki hirdette az igét, hogy nem kell biztosítás, bőven elég az uniós kártya. Szóval a végkifejlet érdekelne engem is mert gyanítom mehetne elrettentésül a megfelelő topikba!

Szívesen adom a választ, de szerintem nem ide a nyelvi topikba való. :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31711 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

vbela64 írta: Szívesen adom a választ, de szerintem nem ide a nyelvi topikba való. :silly:

Ugyan elképzelésem nincs miként kerülsz ebben az ügyben a képbe de adhatod a választ nyugodtan. A topik miatt ne aggódj majd odamozgatom ahová gondolom, hogy jó lesz! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!