Német nyelvtan

Több
10 éve 10 hónapja #31952 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

DECO, :)
Szóval, az van, hogy a jövevény szavakat majd pár évtized múlva valami nyelvészek megreformálják, rendbe teszik, addig meg mindenki úgy ragoz, úgy gondolkodik felőle, ahogy neki tetszik?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31955 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Köszi a tanácsot. Fent van videón is, a neten, hogy hogy kell játszani. A férjem jól tud németül, ő nézegette eddig, nekem még nem volt időm.
Amúgy a Google fordítót nem nagyon szeretem. Csak akkor használom, ha nagyon muszáj, mert egyébként hasznosabb az vélem, ha én küzdök meg a szöveggel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31968 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Szia Deco,
sajnos nálam pont az hiányzik, ami nektek megvolt, vagyis hogy valaki akivel németül beszélgetek. Mi nem igazán tudtunk rákészülni a kijövetelre, nálunk ez egy hirtelen lehetőség volt amivel éltünk. Persze német tv- nézek és olvasgatom az újságokat is, de az én gondom a beszéd. Persze ez fog változni, hiszen van még fél év a vizsgáig.:) Tudom, hogy fontosabb a beszéd, és hogy nem várják el, hogy helyesen írjak, de én elvárom magamtól, és sajna aa beszéd, a szereplés magyarul se megy valami jól.:)
Úgy látom jó kis páros lennénk: Te beszélsz, én meg írok:)
Én sem vagyok elégedett a magyarországi nyelvtanítással, bár sokat változott, mióta én tanultam. Ha van egy jó tanár és egy jó diák, megy az, péda erre a nagyfiam. Ő két évig tanult németet a magyar gimiben, itt kint ismételte a 10-et, fél évet járt integrációs osztályba, aztán fél évet a rendes 10-be és simán megcsinálta az MSA vizsgákat, és jövőre megy gimnáziumba itt kint.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31974 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Ancsa, a tegnap ajánlott oldalon tegnap találtam sok-sok német anyanyelvű embert, akik szeretnének magyarul tanulni, beszélni!
Bátorság! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31975 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Köszi kirschblute, ki fogom majd próbálni. Csak a héten nagy tanulásban vagyok, mert megírjuk az A2 vizsga írásbeli részeit a suliban, és bár nincs igazán tétje, azért én szeretném ha jól sikerülne.:) Azután van 2 hónap nyári szünetünk, így bőven lesz időm beszélgetőtársat keresni. Egyébként ha az én férjem tudna jól németül, nem engedném hogy otthol magyarul beszéljen.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31976 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

kirschblute írta: ....a jövevény szavakat majd pár évtized múlva valami nyelvészek megreformálják, rendbe teszik, addig meg mindenki úgy ragoz, úgy gondolkodik felőle, ahogy neki tetszik?


Na, látod! Én igy vagyok az összes szóval! Én már most reformalok.... Emlékszem amikor bevezették az "új nyelvtant" milyen zúgolódás volt. Ezért ma kettö van érvényben, a régi és az új! Nem voltak képesek (schwiezi módon) pl. az "ß"-et egy dupla "s"-el helyettesiteni (ss). Szerintem jobb lenne mindenkinek ha az "ä"-t is eltörölnék és "ae" lenne. Én prímán helyre raknám nekik a nyelvtant, de nem kérdeznek!
:chuckle: :chuckle: :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!