Német nyelvtan

Több
10 éve 10 hónapja #31934 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Kedves Decotext!
Köszi, hogy aggódsz, de szerintem sokan jól elboldugulnak a névelős tanulással. Én beérem azzal a módszerrel, amit itt alkalmaznak évtizedek óta. Bár a fiam a magyarországi gimnáziumban is így tanulta a szavakat. És nem értem miért lenne nehezebb névelővel tanulni egy szót, mint nélküle, nekem nem gond plusz 3 betű. De ha nem tudod a névelőket, beszélni sem tudsz helyesen, persze sok német sem tud. Meg egyébként sem azt írtam, hogy rosszak a szabályok, csak azt, hogy nem mind jó. A példa, amit Te felhoztál, modjuk pont az egyik szabályhoz köthető, mert a Mädchen, és a -chen végződésű szavak, vagyis a kicsinyítő képzős főnevek névelője mindíg das. Látod, én is tanulok a szabályokkal is. Amúgy meg a lényeg, hogy tudjuk a szavak névelőjét, mert csak így tudjuk használni, az a jó, ha mindeki megtalálja azt a módszert, ami neki beválik. Tényleg Te hogyan tanultál? Még emlékszel? Tanácsokért vagyunk itt, nem kötekedésért. A kikérdezést inkább hagyjuk, mert a hozzászólásod alapján nem hiszem, hogy minden főnévnek jól tudod a névelőjét. Nálunk is van a nyelviskolában olyan, aki egész jól beszél németül, de amikor a névelőkről volr szó, azt sem tudta hogy létezik ilyen. Én nem csak beszélni szeretnék, hanem jól beszélni. Majd, egyszer.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31936 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

ancsa10 írta: Tényleg Te hogyan tanultál? Még emlékszel? Tanácsokért vagyunk itt, nem kötekedésért.

Mi mind a négyen alaposan készültünk a kijövetelre.(Nejem, 2 gyerek és én) A nyolvanas éveket írtuk, s a kijövetelünkig (1989) egy német anyanyelvű ismerőshöz jártunk rendszeresen beszélgetni. A gyerekei meg az én gyerekeimmel. Természetesen a 2-2 órás dumát mi fizettük, de az egész nagyon családiasan zajlott le és sokat röhögtünk. Ehez jött, hogy minden lehetőséget megragadtunk, hogy német nyelvű turistákkal kapcsolatot tartsunk. (+Rendszeresen néztünk osztrák adókat és különösen a könnyű nyelvű "An Dam Des" gyerekműsort!) Én mindig megvettem a "Das magazin"-t egy NDK's havi újság, amiben adalékként csinos aktok voltak.
;)
Szóval mi amatőr módszerrel gyakorlatilag az "utcán" tanultunk meg németül. Mire kijöttünk mind a négyen jól beszéltünk és olvastunk németül! (A gyerkek hamar belejöttek az írásba is) Igaz, nekem még ma is csapnivaló a német helyesírásom, de ezt soha senki nem is várta el tőlem, még a mostani irodai munkahelyemnél sem! Tény: hogy németül még a németeket is kidumálom a gatyájából, mert nagyon nagy a szókincsem.(Sokat olvasok németül) A beszédnél meg én is elnyelem a végződéseket ők meg belehallják a jót, így sokan nem értik miért írok" sokkal rosszabbul mint ahogy beszélek" .... Szerintem itt kint egy idegen országban, a verbális tudás a legfontosabb. BESZÉD és ÉRTÉS ! Ezután a 3. az olvasás és valahol utolsó a helyesírás, amit maguk a németek sem tudnak jól!


Ui: nincs rosszabb annál ha egy magyarországi magyar anyanyalvű némettenár,
sachseni tájszólásban, magyar dialektussal oktaja a német a magyarokank! Pláne, hogy
sok sok volt orosztanárt "képeztek át" a rendszerváltáskor, "némettenárnak". Hogy ez
hogyan sikerült az látszik meg ma, a kiérkezők némettudásán.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31946 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Éppen tegnap kaptunk egy német társas játékot és már tervezzük, hogy elmegyünk vele egy német tanár hoz és játszunk vele órán. De lehet, hogy nekiállunk magunk itthon, ha találunk még min. egy játékost. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31948 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

Tényleg, DECO, kik döntik el manapság, hogy melyik szó milyen nemű legyen?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31949 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

kirschblute írta: Éppen tegnap kaptunk egy német társas játékot és már tervezzük, hogy elmegyünk vele egy német tanár hoz és játszunk vele órán. De lehet, hogy nekiállunk magunk itthon, ha találunk még min. egy játékost.

Tegyél egy laptopot a játék mellé, s legyen a google forditó aktiv! Menni fog!

Ui: szerintem akik most jönnek ki, ott követik el a legnagyobb hibát, hogy foggal körömmel megpróbálnak tolmácsot, magyarul tudó adószakértőt, magyar TV adókat, magyar újságokat stb beszerezni, holott pontosan forditva kéne, s minél többet német környezetben lenni. Minél jobban késleltetjük a tanulást (s ezek a dolgok bizony késleltető hatásúak) annál tovább fog tartani a kínlódás! Amikor mi kijöttünk, direkt két külön iskolát kerestünk a gyerekeknek, hogy még csak szünetben se lehessenek együtt. Elég az itthon bőven! Nagyon hamar beleszoktak az idegen környezetbe ha hiányzó magyar haverok ellenére! Hogy úgy mond kénytelenek voltak..... ma már (33 és 35) mindketten mondják, hogy ez volt a lehető legjobb amit tenni tudtunk! Egyik sem fog soha már hazamenni Mo.-ra, legfeljebb turistaként és majd az örökséget átvenni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31950 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német nyelvtan

kirschblute írta: Tényleg, DECO, kik döntik el manapság, hogy melyik szó milyen nemű legyen?


Hát ez az! Ha én feltalálom a rezgő balcitroboyát az milyen nemű lesz?
S a hullámzó "jobbcitroboya" ? (Ugyanis ez is van már!)
:chuckle: :hyper:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!