Információ kérés

  • Lilla
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1560 Írta: Lilla
Információ kérés téma létrehozva Lilla által

Kedves Mindenki!

Érdeklődni szeretnék németországi/ausztriai munkavállalással kapcsolatban. Természetesen már utána jártam pár dolognak, de még nem miden tiszta: először kell egy lakcím, mellyel be tudok jelentkezni a helyi munkaügyi központba, ahol aztán kérvényt kell beadni a munkavállalásra. (Ez most azt jelenti, hogy ekkor döntenek arról, hogy egyáltalán dolgozhatok-e kint vagy sem?). De olvastam olyat is, hogy kell egy lakcím+ egy munkáltató, aki alkalmaz és ez a két papír kell együtt, ahhoz hogy bejelentkezzek a munkaügyibe és ezután bírálják el, hogy megkaphatom-e a munkát külföldiként.
Remélem érthető amit leírtam :) !
Illetve szállodai munka esetén hozzávetőlegesen mennyit fizetnek (vagy mennyi kérhető) egy külföldi munkavállalónak (tudom, ez sok mindentől függ, de pl. egy konyhai kisegítőnek, ha szállást és étkezést kap).

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:Lilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1563 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Információ kérés

De jó lenne ha már 2011 május lenne. :laugh:
Bal oldalon az információknál nézzél szét légyszíves de a fórumban is minimum 3x le van már írva, hogyan is van ez. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lilla
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1579 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Információ kérés

Kedves Gergoo!

Köszi a választ!
Mint írtam olvastam már ezt azt, csak gondoltam kérek egy kis megerősítést :)!
Legközelebb igyekszem olyan kérdést feltenni, amit még senki sem :)!

Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1582 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Információ kérés

Szia Lilla!
1.lépés lakcím!
2.lépés munkaügyi hivatal jelentkezel kapsz 2db nyomtatványt amit a leendő munkáltatód tölt ki !!Vagy meg kapod vagy nem az engedélyt!Van olyan persze ,hogy a munkáltató kéri az engedélyt de az ritka mint a fehér holló !Barátnőm most csinálta végig ,múlt héten!Nem találsz munkaadót nem igen kapsz engedélyt!
Üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lilla
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1586 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Információ kérés

Kedves Erika!

Köszi szépen a választ!

Értem a lényeget: lakcím+munkaadó :)!
Tegyük fel van lakcím és találok munkaadót (aki tegyük fel nem intéz el semmit) és beadom a kérvényt a munkavállalásra. Akár dönthetnek úgy is, hogy nem adják meg?! Akkor keresek másik munkaadót és újra megismételem a folyamatot? És mi van, ha a lakcímet az adott munkaadó biztosítja és elutasítanak (kvázi ha nem tudom felvenni a munkát, valószínűleg a szállást sem fogja biztosítani, pl.: szállodaipar)?! Jól látom a helyzetet?
És a barátnődnek sikeresen végződött a dolog?

Szép napot!
Üdv: Lilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1600 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Információ kérés

Sziasztok!
Németországban bármi megeshet, nem tudhatod megkapod-e vagy sem a munkavállalásit, függetlenül attól, ki kérvényezi.
Az én férjem hiányszakmában (hegesztő) talált magának munkaadót. A munkaadó kérvényezte a munkavállalási engedélyét, szállást is biztosítana a férjemnek. Ennek ellenére már 8 hete várjuk, augusztus 24-én lett beadva...
Én beszéltem egyszer a leendő munkáltatójával, aki azt mondta, első körben elutasították a sok munkanélküli miatt, és olyan feltételekhez kötötték a férjemnek a munkavállalási engedélyét, hogy a munkaadó csekkoljon le 50 munkanélkülit, hátha van közte számára megfelelő ember.
Megjegyzem nem egy embert keres, hanem többet.
Na most a munkaadó megtette, amit kértek, de még mindig nem kapta meg az engedélyt a férjemnek..várunk, várunk..

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!