Információ kérés

  • Csopaki
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1631 Írta: Csopaki
Csopaki válaszolt a következő témában: Információ kérés

Keldves Lilla!

Èn úgy értelmezem az idézett mondatot, hogy:
1. nem fognak feketén foglalkoztatni és
2. nem hajlandóak ök a munkavállalási engedély beszerzésével bajlódni és várakozni, mire azt kiadják.

Tehát: csak olyan ember jöhet, akinek már van érvényes engedélye! Azt írod, hogy munkahelyváltásnál újra kell kérvényezni - ez csak részben igaz. Németországban 1 év hívatalos és engedélyezett munkavégzés után kiadják a végleges munkaengedélyt (Arbeitsberechtigung-EU), ennek már nincs lejárata, az ember bármikor szabadon munkahelyet változtathat, nem kell már semmit sem kérvényezni. Tehát szerintem olyen embereket keresnek az általad beírt hirdetésben, akiknek megvan már ez e "végleges" munkaengedélye. Ez legalábbis Németo.-ban így megy, gondolom Ausztriában is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1634 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Információ kérés

helga1000 írta::

A jó német nyelvtudás kihangsúlyozása egyébként pld. egy alpesi ex-tehénpásztor esetében is abszolút helyes követelmény, sokszor az egy völgyben élökön kívül másokkal alig tudnak kommunikálni B) .[/quote]

Helga én annyira bírom a humorod, ezen halálra röhögtem magam:D Pedig hát megtapasztalom én is nap, mint nap, hogy maguk a Németek sem értik meg egymást:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1638 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Információ kérés

ìgy megy Ausztriában is... azzal a különbséggel, hogy ott az Arbeitserlaubnis-EU-t Beschäftigungsbewilligung-nak hívják.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1645 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Információ kérés

Szia Roxa!

Hát a tájszólásokról könyvet írhatnék... Van kb. 5 % az ügyfelek között, akiket végképp nem értek meg és mikor már tizedszer kérdezek vissza, akkor úúúgy rá tudnék ordítani, hogy tanujjá má meg németül, teeee B) , ami azért csak vicces lenne egy Ausländerin-töl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lilla
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1667 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Információ kérés

Kedves Helga, Csopaki és Mindenki!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Sok mindent helyre tesznek :)!
Sokszor még a magyar rendszerben sem lehet kiigazodni, nem hogy egy külföldiben! És ugye a szabály az szabály :)!
Ezek szerint itthonról pl. internetes álláshirdetésekre válaszolva nem sok esély van egy német/osztrák munkára. (mivel nincs lakhely, munkaadók nem bajlódnak az engedéllyel).
És gondolom ha kivárja az ember a tavaszt, amikor már elvileg "könnyebb" lesz, a nagy "dömpingben" még kevesebb eséllyel indul.

Szép napot!
Lilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #1672 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Információ kérés

Helga, én dolgoztam egy germanisztikus doktornőnél, aki nagy krimi rajongó volt. Aztán egyszer nézte a tv-t, nagyon várta már, valami új krimi volt. A végén kérdeztem tőle..na, hogy tetszett? Mire Ő: Jó volt, kár, hogy egy szót sem értettem belőle :silly:

Pedig a Német nyelvtudományok doktora volt, igazán tőle tanultam meg anno a dialektusokat és magát az irodalmi Németet is:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!