Információ kérés

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1617 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Információ kérés

Alapvetöen szakképzéshez kötött tevékenység, örülj neki, hogy legalább Meisterzwang nincs :) (ami egyébként sokszor itt is csak a nevüket adó mesterekkel müködik - ami drága tud lenni). Ha munkavállalóként akarod müvelni és találsz ilyen hirdetést, szerintem kérdezz rá egyszerüen, hogy mint angelernter van-e esélyed az elhelyezkedésre. Persze legjobb lenne, ha sikerülne otthon valami gyorstalpalót (ha van ilyen egyáltalán) elvégezni, bár tudom mostanában már nem adják ingyen (esetleg a Munkanélküli Hivatal nem finanszírozná?).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • jurij
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1618 Írta: jurij
jurij válaszolt a következő témában: Információ kérés

Nos ezen én is gondolkodtam, lenne egy tanfolyam ami oklevelet ad, de nem okj, ami okj az meg kb 2 hónap. De ha meg szerzem ezt a papírt, azzal még nem lesz igazolva a gyakorlat sőt úgy fogok kinézni mint egy kezdő kartonozó(papíron). Az angelernter variáció lehet jobb lenne, vagy egy profin megírt önéletrajz is. Vagy ott mennyire szeretik a túlcicomázott önéletrajzot?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1619 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Információ kérés

A referenciák csatolását legtöbb esetben el is várják. Ha a saját cégedtöl, akkor a saját cégedtöl (tehát xy cég igazolja, hogy úgy gipszkartonoztál - mindenki megelégedésére -, mint egy kisangyal, közben pontos, tiszta, jókedvü voltál és ha nem lenne válság akkor még a következö 20 évben is dolgozhattál volna - ez hülyeségnek hangzik, de szeretik). Azért ha nem kerül sokba az OKJ-s tanfolyam én meglépném a helyedben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • jurij
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1620 Írta: jurij
jurij válaszolt a következő témában: Információ kérés

Sokat segítettél! Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lilla
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1627 Írta: Lilla
Lilla válaszolt a következő témában: Információ kérés

Egy újabb (nem feltétlenül okos) kérdés!
Állás ajánlatokat nézegetve elég sok helyen feltűnik a "Nur mit gültigen Arbeitspapieren für den Arbeitsmarkt in Österreich, gemäß den Freizügigkeitsbestimmungen der EU" mondat. Kérdés: hogy lehet valakinek érvényes papírja, ha azt kint adják meg? ha pedig kint munkahelyet vált valaki, akkor újra kérvényezni kell az engedélyt! Vagyis, miért írnak feltételnek ilyet? Vagy mire utalnak ez alatt? (külföldieknek is szól az állás, mert fel van tüntetve a "Gute Deutschkenntnisse" is!)

Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • helga1000
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #1629 Írta: helga1000
helga1000 válaszolt a következő témában: Információ kérés

Szia Lilla!

Munkavállalási engedélyre sok módon szert lehet tenni (csak a legkézenfekvöbb: házasság). A mondat csak annyit jelent, hogy nem feketén akarnak foglalkoztatni, netán hogy olyan hiányszakmáról van szó, ahol esélyed van megkapni (Ausztriát nem ismerem ilyen szempontból). Én megértem a gondodat, de a szabályozás olyan amilyen, ez a fórum legfeljebb a visszaszámlálásban segít, a törvényi keretek megváltoztatásában nem.

A jó német nyelvtudás kihangsúlyozása egyébként pld. egy alpesi ex-tehénpásztor esetében is abszolút helyes követelmény, sokszor az egy völgyben élökön kívül másokkal alig tudnak kommunikálni B) .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!