Merdint Kft. információ kérés

Több
11 éve 5 hónapja #26512 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Gergoo írta: Itt nem kicsiben mehet a sunyizás. 12 órás műszak 33 juróért + magyar minimálbérért? :woohoo:
Arra gondolni sem merek, hogy akkor mi a fizu ha ez nem éhbér!

Az emlitett 1000eur kezdo ber, napi 33EUR+minimalber (magyar) kontextusban ugy jon ki, hogy napi 12ora es 6munkanap per het. Ezt dobja a matek. Es mindezt nem Nemetorszagi bejelentett fizuval, kulonben ugye nem lenne a magyar minimalber bekavarva. Azert en megkerdeznem meg hogy nez ki az eü biztositas. Egy husuzem eleg balesetveszelyes munkaterulet.
Ettol fuggetlenul lehetnek korrektek abbanm hogy amit igernek azt legalabb betartjak. Ez azert valami, ismerve az errefele felbukkano atverosdi dolgokat..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26678 Írta: laskoibence
laskoibence válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Egy ismerősnek, most félév után emelték fel a 33 euroját 48-ra. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: avaya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26683 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Rian írta: Arra már gondolni sem merek,hogy nem hivatalos??


Ne, is! Mivel nagyon gondosan, volt munkaszerződésed (amit sk aláirtál) és minden járulékot fizettél (ezt az eddig fizetési papirokból kiolvashatod, mert ezt minden hónapban adni kell), s mert ezt automatikusan vonták, így már csak hetek kérdése, hogy mikor kapod a pénzt, mert ugyebár a jogi biztsoitásod révén, azonnal ügyvédhez fordultál! Ha meg még mindig a cég alkalmazottja vagy, akkor kopogj be a főnöködhöz és kérdezz rá! Biztosan valamilyen elírás vagy hiba csúszott az elszámolásba!

Én a múltkor megkérdeztem itt valaki miatt, a cégemnél, hogy ha valaki felmond, vagy valakinek felmondanak, akkor mennyi ideig tart az elszámolás és a kifizetés! A könyvelésen azt mondták, hogy abban a hónapban amikor elmegy, de legkésőbb a rákövetkező hónap 30.-ig KI KELL fizetniük és a volt alkalmazottat "nullázni" kell !

Mi az, hogy "nem hivatalos" munka? Legálisra gondolsz?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26685 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Szia Decotext!
Sajnos én még itthon vagyok,csak olvastam,és van ismerős is akinek nem utalják a munkabérét.Ere kérdeztem rá,hogy vajon miért nem utalnak,hogy ez hivatalosan megoldható?Nem kötelező utalni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26688 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Rian írta: SziSajnos én még itthon vagyok,csak olvastam,és van ismerős is akinek nem utalják a munkabérét.Ere kérdeztem rá,hogy vajon miért nem utalnak,hogy ez hivatalosan megoldható?Nem kötelező utalni?

Ha legálisan és szerzödéssel, az az járulékosan dolgozott, akkor kötelezö! Kérdés persze, hogy van a cégnél valamilyen tartozása amit a cég természetesen levonhat.(Pl valamilyen lakbérhatralék, vagy elöleg túlfizetés, esetleg károkozásból valami, stb.) Ha semmilyen szerzödése nem volt tehát, feketén dolgozott, akkor semmilyen kötelezetsége nincs a cégnek, s jó ha a munkavégzö is csendben marad, mert ha nagy hullámokat ver, akkor még öt fogják megbüntetni adócsalásért, ugyanis nem csak a cég követett el ezzel törvénysértést, hanem a munkavállaló is. (S mint tudjuk a melós, mindig jobban megszivja.....)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26689 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Merdint Kft. információ kérés

Decotext,azt mondja a barátnöm,/a férje van kint/ hogy rendes bérpapírt kap minden hónapban amin szerepel a cég és a dolgozó minden adata és a papír alapján le van vonva minden járulék amit egy munkabérből fizetni kell!Azért sem értik,és a fönöke megigérte,hogy most már utalni fog,mert szóltak neki,hogy jó lenne ha utalná a fizetést.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!