Segítségkérés!

Több
13 éve 7 hónapja #1343 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

stibcer írta::

Most Angliában vagyok próbálkozom öregotthonban elhelyezkedni, de sajnos semmi esély a német bizonyítványomat még segédápolónak sem fogadják el tapasztalat hiányra hivatkozva, mivel hogy még nem dolgoztam a szakmában.Ezért gondoltam hogy rákérdezek Németországra mivel ott a hirdetéseket olvasva nem kérnek több éves gyakorlatot.
Még egyszer köszönöm a gyors választ.

Anglia (is) mint jónéhány ország aki csatlakozásunkat követően nyitották is a munkaerőpiacukat jelenleg szenvedik a beözönlött olcsó és jó munkaerő másik oldalát amikor a munkanélküliség Németországhoz képest az egekben és minden egyes meghirdetett állásra óriási a túljelentkezés, így megtehetik, hogy olyan feltételeket támasztanak már a pozíció meghirdetésekor amik a többezres túljelentkezést leredukálják néhány százszorosra. Angliára, ezekkel a kondíciókkal szerintem ne is pazarold az idődet, nem is értem hogy fordult érdeklődésed Anglia felé. Ráadásul ha még megtalálod a helyed jövő május elött Németországban akkor elkerülöd a nagyobb versenyt is. Szóval ne késlekedj szerintem és hanyagold Angliát. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1344 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Szerinted van esélyem így mindenféle gyakorlat nélkül is? Vagy lehet hogy az Angliai rossz tapasztalatok miatt vagyok ilyen szkeptikus. Ha írásban jelentkezem akkor behívnak interjúra vagy hogy szokott ez menni ott, mert innen Angliából kicsit nehéz lesz csak egy napos interjúra kimennem. Ha mégis sikerül helyet találnom mennyi időbe telik a munkavállalási elintézése tudom ezt innen intézni vagy csak Németországból? Biztos hogy megis kapom?
Előre is köszönöm a válaszod
Stibcer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1345 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Sziasztok!
Nekem sikerült négyet ikszelni a lottószelvényen!
1-éve ügy jöttem ki dolgozni mint idős ápoló nem beszéltem a nyelvet !Nagyon sok szorgalom és ki tartás kellet ,hogy át vészeljem család nélkül és a férjem nélkül!Nem dolgoztam a szakmában csak 7-hónapot ezelőtt 10-éve !Nagyon szeretem csinálni nem is gondoltam volna mire vagyok képes !Én mindig optimista voltam jó kedvű és ez segített ,pedig volt idő az elején ,mikor majdnem feladtam de NEM !!!Kezdj bele ha nem megy vissza mehetsz !Én soha nem adtam fel és meg van az eredménye!Nagyon szeretem csinálni és ami a legfontosabb a család ,nagyon szuper kedves aranyos családnál vagyok ami nem mondható el sok helyen !Mindig fogd meg az adandó lehetőséget és vágj bele bátran !
Mindenkinek ezt ajánlom ,ne futamodjunk meg ha az elsőre nem sikerült -:)-:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1346 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

stibcer írta::

Szerinted van esélyem így mindenféle gyakorlat nélkül is? Vagy lehet hogy az Angliai rossz tapasztalatok miatt vagyok ilyen szkeptikus. Ha írásban jelentkezem akkor behívnak interjúra vagy hogy szokott ez menni ott, mert innen Angliából kicsit nehéz lesz csak egy napos interjúra kimennem.

Mindig van esély, hogy mennyi, na ezt kell mérlegelned. Ahogy én látom de már említettem Anglia felejtős, enyhén fogalmazok ha azt mondom teli van, egy interjúért meg manapság egy olcsó repjegy szerintem apróság de én valószínűleg megszórnám a német hirdetéseket a helyedben és tuti one way jegyet vennék ha jönnek visszajelzések. :) Onnantól pedig minden halad a maga bürokratikus útján de lényeg, hogy már lenne munkád.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja - 13 éve 7 hónapja #1347 Írta: stibcer
stibcer válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

Köszönöm a biztatást. Én nem a munkától félek hanem a papírok intézésétől meg hogy nem ismerek kint senkit. Én úgy kezdtem hogy egy bőrönddel mentem ki Nürnbergbe nagyon aranyos családhoz Au-pairként. Egy évig voltam náluk azután kezdtem el a sulit nagyon szerettem csinálni sajnos rajtam kívül álló okok miatt nem tudtam kint maradni. Utána gyerkem született és ugye egy ki gyereket nem tudtam otthagyni és az évek teltek múltak. Most nem tudom hogy vágjak bele így egyedül. Menjek ki egy hétre és járjam végig a munkaközvetítőket vagy a kórházakat vagy hogy kezdjek bele? Te hogy kezdted hogy jutottál ki?
Ha gondolod priviben is írhatsz.
Mégegyszer köszönöm a biztatást és sok sikert neked továbbiakban is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #1348 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Segítségkérés!

eras72 írta::

Sziasztok!
Nekem sikerült négyet ikszelni a lottószelvényen

Néha a négyes is jól fizet. :laugh: Ez lenne a tanulság. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!