Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #19052 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

zigeuner írta: ... csak egy halom szójaés még több "E" betű :woohoo:

Ilyen elven akkor nem vehetsz kenyeret, margarint, zsírt, tejet, tésztákat, sütket és semmit ne vegyél a képnél, ne egyél tojást (újabban még a biótojások is mérgezettek) és húst se, mert a vágni valót peszticides táppal etették, és teli vannak antibiotikumokkal..... A csirkét és a szárnyast kerüld, mert influenzásak.... Ma már semmit nem ehetsz és nem ihatsz, ha a mérgek alapján szelektálsz! A trükk meg az, hogy nem E-t ír rá, hanem "Geschmakvertaerker"-t, ez ugyan az, csak jobban hangzik!
Szerintem az otthoni főzéskor sem kerül kevesebb méreg a kajába,
mert a komponensekben már eleve benne van, viszont drágább, így a
kaja. Egy viszont valóban jobb: az íze! Nos, ez csak annak fontos aki
szeret enni! Nekem a szükséges rossz, kényszerű ídőtöltés! Én soha
nem votlam válogatós. Mindegy, hogy mi a kaja!! Igaz, van amit nem
eszem meg!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 5 napja #19068 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Ezert eszünk mi eleg sok bio elelmiszert....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19070 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

A Bio sem biztos,hogy valóban bio. Fogalmunk sincs,hogy mitől " szebb " az a gyümölcs és valóban nem vegyszerezték-e.
Én nem hiszek a bioban, csak az ára drágább és jobban néz ki.
Pl: a teljes kiörlésű biolisztben olyan kukacot találtam, hogy sikítottam.

A valódi Bio cucc az édesanyáméktól faluról jön: a csirke-kacsa-zöldségek-tojás-gyümölcsök.
A lekvárt mi főzzük, a paprikát mi őröljük, a disznót mi vágjuk le. No, ez a bio, amiről biztosan tudom honnan jön. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 napja #19073 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Eva10 írta: Ezert eszünk mi eleg sok bio elelmiszert....


Mi is, noha ennél sincs garancia, mint ahogy nemrégen pontosan a biofarmokról jövő tojások voltak mérgezettek. (Niedersachsen). Statsztikailag azonban jobb esélyem van arra, hogy valóban bió, ha rá van írva! A nem bió az tuti, hogy nem az....


Sajnos drágább mint a "normál" termék, de pontosan azért mert kevesen veszik.
Fura, hogy a BRD jó 70%-al tudná növelni a felvevő piacát a biótermékenek, de
nincs elég termelő! Na, ezt lehetne pl. Mo. meglovagolni! Mindent átvenne a német
ha valóban bió termék amit küldenek! Sajnos, az infóm szerint nem sokan akarják
otthon csinálni mert több munkával jár és kevesebb a profit rajta!

(Jól meg lehetne élni belőle, de nem lehet meggazdagodni!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 napja #19076 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Decotext!
En is pont ezert eszem amikor lehet, bio elelmiszert. Bar idönkent vadat is - talan abban sincs sok vegyszer....
Söt ha lehet, egyeb dolgokat is biot hasznalok, pl a hajamat hennaval festem. Nem volt könnyü fodraszt talalni, aki megcsinalja - mert közben-közben magam csinalom, de neha kell a fodrasz is. Persze bio hennat hasznalok.
Igazad van a biotermelesben. Amit en tudok, a magyar termelök egy resze külföldre szallit, mert otthon nincs eleg piac. De miert lenne, amikor megfizethetetlenül draga. En nem ertem, miert nem lovagoljak meg a termelökl ezt a lehetöseget, mar otthon is lenne kereslet, ha meg lehetne fizetni. Pl nescafet is mindig innen viszek a csaladnak, mert alig több, mint a felebe kerül ugyanaz a termek,mint otthon....es ez sajnos eleg sok termekkel hasonloan van.
Itt bizony megfizethetö, es pl a hajfestekemböl is idönkent többet veszek, ugy erdemes interneten rendelni, lenyegesen olcsobb.
Valaki azt mondta nekem, igazi bio nincs. Ebben lehet valami, mert teljesen kizarni a vegyszereket nem lehet, de lehet kevesebb artalmas dolgot fogyasztani, es az mar valami.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 napja #19082 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Eva10 írta: 1./ En is pont ezert eszem amikor lehet, bio elelmiszert. Bar idönkent vadat is - talan abban sincs sok vegyszer....

2./ Söt ha lehet, egyeb dolgokat is biot hasznalok, pl a hajamat hennaval festem. Nem volt könnyü fodraszt talalni, aki megcsinalja - mert közben-közben magam csinalom, de neha kell a fodrasz is. Persze bio hennat hasznalok.

3./ Valaki azt mondta nekem, igazi bio nincs. Ebben lehet valami, mert teljesen kizarni a vegyszereket nem lehet, de lehet kevesebb artalmas dolgot fogyasztani, es az mar valami.

Kedves Éva! Egyre több dologan értünk egyet!
1./ Mi mindig bióterméket veszünk, ha van. Otthon is a szabin. Szerintem nagy a különbésg, és ezt a tejnél érzem a legjobban! Sok tejet iszom, viszont más tejterméket nem szeretek : joghurt, tejföl, turó, sajtok, stb. nem eszem soha! A tej viszont ha bió, sokkal másabb (jobb) izű mint a "normál" tartós tej! Legtöbbször bió firisset veszünk! Imádom a vadhúsokat, nem is olyan régen struccból** csináltam pörit! Nagyon finom volt! Próbáld ki! Más vadat is nagyon szeretünk! Talán ezeknél a húsoknál még van esélyünk....

2./ Ilyen gondom nincs. A természet és a gének már intézkedtek, s felül ritka szép lett.... a maradékot meg hagyom őszen...! Nincs egy Liszt F. frizurám!
;)
3./ Nos ez attól függ, hogy honnan jön és milyen szigorú az ellenörzés. Én schwezi tejet veszek (bio) még a farmer neve és címe is rajta van. (Nem kizárt, hogy teheneknek rendszáma is van Tell Vilmoséknál!) Az ellenörző cég telefonja is. Minden elérhető (teszteltem a neten). Ott a kukorica, (mint táp) lehet permetezni, de lehet fürkészdarazsakkal is védeni. Ez utóbbi azonban háromszorosára drágitja...


** A strucc hús tenyészetből van, s nem vadászott! Így nem
biztos, hogy nincs benne antibiotikum vagy vegyszer! (Sajnos)


Ha megérjük a nyugdijat, akkor mi kivándorlunk valamilyen melegebb
országba: Thaiföld, Spanyol, Görögország, vagy hasonló,
(Pl: Spanyolország > Menorca) és lesz konyhakertem az tuti!
Ilyen klima mellett, egész évben lehet termelni, s az biztos, hogy
nem lesz mérgezett......

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!