Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
11 éve 11 hónapja #19508 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Nicole... Ha valóban 92-es vagy, mint a nickedből sejtetődik, akkor az alábbiakat javaslom. (én 89-es vagyok eszerint csinálom, nem sokára költözöm)
1.) Havi 10.000,- Ft - ot tegyél félre (nem hangzik soknak, de egy év alatt 120.000,-
2.) Kösd le folyamatosan mindet 1-évre
3.) Keresgélj a munkahelyek között ne ugorj bele az első kecsegtetőnek látszó ajánlatba.
Ahhoz hogy kimenj legalább 300.000,- kell és akkor még lehet h befürdesz vele... Én 1.000.000,- tőkével fogok kimenni az stabilan elég 2 embernek (szűkösen) 6 hónapra...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19520 Írta: palagyula
palagyula válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Tisztelt SzGerg!
Az 1 milla 1 főre jobban hangzik. Ha albérletet keresel és találsz mondjuk 300 Euróért (város függő, de ez árban a legalja), akkor még számolj hozzá minimum 2 hónap kauciót. Ez mindjárt 900 Euró és akkor még nem fizetsz rezsit, kaját, utazást. Ha magyaron keresztül tervezel kimenni (kiküldetésbe), akkor bőven elég a 300 Euró, mert a szállást adják általában, vagy a fizetésedből levonja. Még én is csak tervezek kimenni, feleségem már kint van, de minimum 3000 euró kell induló tőkének (van még egy gyerkőcünk is).
Üdv.
Palagyula
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19527 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

SzGerg írta: Nicole... Ha valóban 92-es vagy, mint a nickedből sejtetődik, akkor az alábbiakat javaslom. (én 89-es vagyok eszerint csinálom, nem sokára költözöm)
1.) Havi 10.000,- Ft - ot tegyél félre (nem hangzik soknak, de egy év alatt 120.000,-
2.) Kösd le folyamatosan mindet 1-évre
3.) Keresgélj a munkahelyek között ne ugorj bele az első kecsegtetőnek látszó ajánlatba.
Ahhoz hogy kimenj legalább 300.000,- kell és akkor még lehet h befürdesz vele... Én 1.000.000,- tőkével fogok kimenni az stabilan elég 2 embernek (szűkösen) 6 hónapra...

Kedves Gergő(Sz Gerg),

leszögezem, nem azt akarom mondani, nem kell kezdőtőke. De a te tanácsodat megfogadva
évi 120 000 FT = 2,5 év
Ennyi idő múlva minimum beszabadulnak a románok, és még az sem kizárt, hogy egyéb okok miatt nehezebb lesz munkát találni. Arról nem is beszélve, hogy milyen kevesen tudnak minimum 3 évig keményen célirányosan takarékoskodni.
Szerintem, ha valaki tud elfogadhatóan németül, képes jól, szorgalmasan dolgozni, az ha tud, szerezzen pénzt, és addig jöjjön, amig viszonylag könnyű munkát találni.
Ha itt fog spórolni, az itteni jövedelemből sokkal könnyebb lesz összerakni az esetlegesen kölcsön kapott kezdőtőkét.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19531 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

niicole_92 írta: csak attól félek, hogy többet már nem lesz alkalmam kijutni :-(

Mindig ki lehet jutni, csak bizonyos kritériumoknak meg kell felelni: jó ha van egy-két hiányszakma, feltétlenül kell nyelvtudás, szükséges egy indulótőke is mert az első időszakban (min 1-2 hónap) csak kölcség van, bevétel nincs, pláne ha még nincs munkahely, és keresni kell. Ekkor akár fél évre is kell, hogy legyen pénzed!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
11 éve 11 hónapja #19534 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Abból indultam ki, hogy az illető 92-es azaz kb 20 éves, tehát valószínűleg tanul. Én havi 80e pénzt rakok félre. Már nem sok kell... Értelemszerűen egyéne válogatja, ki mennyit tud félretenni, de neked is igazad van...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19610 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

hát remélem sikerül már...a lelkemet is kigürizem azért, hogy sikerüljön. de persze elég sok mindenről le kellett mondanom :/ pl. semmi buli, semmi ajándék se szülinapkor, se karácsonykor, amit tudtam eladtam..jelenleg 615 euronál tartok, de jönne unokanővérem is, neki majdnem 700 euroja van, nekem jó a német tudásom és szeretek is vele foglalkozni, de hogy mi szeretnék lenni...na azt nem tudom sajnos

nem, nem tanulok, mert idegileg kikészültem az osztályom miatt ezért ki kellett iratkoznom, mert nem bírtam már

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!