Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
11 éve 7 hónapja #23916 Írta: Nyuki
Nyuki válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia,

az én tapasztalatom az, hogy nincs szabály, de kb. 80-90 nm-es lakást 2 főnek akarnak kiadni. Mi a családommal 65 nm-es lakást bérlünk, 2 felnőtt és 2 gyerek. Kaució é provízió nélkül :)
A tulajdonos dönt, hiszen az övé a lakás. Semmiképpen ne ingatlanközvetítönél keress, mert az nagyon drága, és nem biztos hogy eljutsz a személyes találkozásig. Fontos az első benyomás. Ha szimpatikus vagy a tulajnak neki is érdeke kiadni a lakását.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Vatbrigi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Appa
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #28177 Írta: Appa
Appa válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Hát idáig is eljutottunk kedves Ambrus!
(Decotex felejtsd el a levelem, mert befejezetlen maradt...)

A mai tények szerint idecsődítettél kb. 10 családot. (Ezek közül az első három -Téged megismerve- azonnal elköltözött valahova máshova.) És még tervezed hogy hozol másokat is!
Dicsekszel azzal hogy milyen olcsón ki lehet jönni, ha valaki spórol?
Persze Neked sikerül, ha mellete azon a 40 négyzetméteren 2 másik férfi is osztozik Veled rendszeresen heti 50€-ért személyenként.
Tudom ez személyeskedés, de mi tegyek?
Magam is "albérlőd" voltam 3 hétig. Ez alatt olyan szinten rongáltad -kiszolgáltatottságommal visszaélve- emberi méltóságomat, hogy minden férfierőmre szükség volt visszatartani magam az erőszaktól, még akkor is, ha én maradam volna alul.

De itt nem erről van szó elsődlegesen. Arról inkább, hogy tudtad amikor idehívtad az emberek, csak 6 hónapig lakhanak itt. Az elköltözés költségeit pedig az általad ajánlott/intézett kb. 8€ bruttóból (nettto 950€ havonta) nem lehet megoldani. (Persze csak, ha élni is akar az ember mellette,..)

Jelenleg kilakoltatás alatt van kb. 4 család. De Te hoznál ide még embereket. Hát megkérlek ne tedd!

Ma voltam a polgármesernél, és megigérte, hogy senki sem lesz kilakoltatva, míg önálló bérlakásra nincs lehetősége...
Írnám szívesen, hogy nagyon fáj, de nem teszem. EZ RÁD NEM VONATKOZIK!

Kedvs Ambrus. Élj meg a munkádból -szerény képeségeid ellenére-, de ne honfitársaid kárára!

Uff!

Az csak hab a tortán, hogy velem nem akart -a kihívásomkor- levelezni, nehogy írásbeli nyoma maradjon....
Kizárólag Skypoltunk, de meggyőző volt... :(

AMIÉR LEÍRTAM. AKADÁLYOZZÁOK MEG, HOGY EZ AZ EMBER MÉG TOVÁBBI CSALÁDOKAT TOBOROZZAN IDE!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #28180 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Appa írta: Kedves Appa, nekem azért mégis hozzá kell szólnom mert nem értek dlgokat!
Magam is "albérlőd" voltam 3 hétig. Ez alatt olyan szinten rongáltad -kiszolgáltatottságommal visszaélve- emberi méltóságomat,.....
Ezt mire érted pontosan? Milyen "méltóságodat" sértett meg? Hogy hogy "kiszolgáltattság"? Ez azért részletezzd kérlek, hogy mindnki tanulhasson belöle!

***********************************

De itt nem erről van szó elsődlegesen. Arról inkább, hogy tudtad amikor idehívtad az emberek, csak 6 hónapig lakhanak itt. Az elköltözés költségeit pedig az általad ajánlott/intézett kb. 8€ bruttóból (nettto 950€ havonta) nem lehet megoldani. (Persze csak, ha élni is akar az ember mellette,..)
Mi van szerzödésedben? Ahoz kell ragaszkodni! Gondolom van jogvédelmed igy semmi akadálya, hogy bepereld! Feltétlenül követelni kell jogilag a szerzödésben foglaltakat! (Egyszerüen nem értelek!)


*******************************

Kedvs Ambrus. Élj meg a munkádból -szerény képeségeid ellenére-, de ne honfitársaid kárára!
Na, én nem ismerem ezt a csokit, de egy tény! Senki nem élhet a "honfitársai kárára", ha ezt a károsúlt nem teszi lehetövé! Milyen kárt okozott??? Irj konkrétumot! S senki ne értsen félre, én nem védeni akarom, csak talán elöbb a saját butaságunkat kellene elemezni! " Könnyü Katit táncba vinni, ha maga is akarja!"

**************************************

AMIÉR LEÍRTAM. AKADÁLYOZZÁOK MEG, HOGY EZ AZ EMBER MÉG TOVÁBBI CSALÁDOKAT TOBOROZZAN IDE!

Nagyon nem hiszem, hogy valakik is kényszer alatt (vagy elhurcolva) jön ki ide! Ezek a családok hinni akarják azt amit mondanak nekik és semmiröl nem informáljak magukat utána meg sirnak! Mivel tovabbra sem tudom, hogy pontosan mi is történt, igy nem tudom elitélni az illetöt! Keresett olcsó munkaeröt hat hónapra! Azt hogy mi mennyi és meddig, stb a munkavállalónak kell tisztázni de ELÖRE és IRÁSBAN! Igy utólag könnyü itélkezni, (hogy nem igy gondolták) pláne hiányos történettel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28182 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Rég volt már egy jó kis cirkusz :laugh:
Appa hozzászólását moderáltam a megjelentetése mellett pedig azért döntöttem mert az illető későbbi hitelességének eldöntéséhez jó ha ez a történet és a hozzá kapcsolódó hozzászólások itt állnak.
Így értelmet nyert sok minden, pl. a megélhetés topikban már centekre hegyeződött vita, illetve a melyik országban olcsóbb a barackdzsem vitája is kezd értelmet nyerni. :chuckle:
Toborzását, itt az oldalon szerintem befejezte, :P a hasonló ügyek elkerülése végett (ismét látható nem mi hanem maguk a felhasználók alakítva a szabályokat) változások várhatóak a levelező és VIP tagságot illetően.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33210 Írta: Szala504
Szala504 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Üdv. mindenkinek!
Új vagyok itt :) . Sokat olvastam a fórumot az elmúlt időszakban, és nagyon sok hasznos információt lehet találni minden témakörben. Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra főleg azért, mert nekem úgy tűnik ez nem egy kaotikus (mezei index) típusú fórum, hanem azért van aki rendesen kézben tartja, helyre teszi a dolgokat (nem csak moderál). Így "fals" információ itt talán kevesebb van mint máshol.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek egy Wohnheim-re be lehet-e jelentkezni? Na persze nem két nap után, hanem ha mondjuk kiperkálnék úgy 1-1,5 hónapot nekik. Van erről tapasztalata valakinek?
Vagy egyáltalán a Wohnheim szállásokról? Természetesen "első szállás" ügyében :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33213 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Szala!
A Wohnheim alatt a Studentenwohnheim-ot érted? Vagy Sozialwohnung-ra, Kreis-Wohnbaugesellschaft-ra gondoltál? Létezik a Wohnheim-nak arbeitnehmer-ek számára is alternatívája, esetleg ez? Mennyi időre keresel, hol és milyen céllal? Bocs, hogy visszakérdezek, de várostól, fekvéstől, modelltől függ, milyen feltételekkel adják ki.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szala504

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!