Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
10 éve 5 hónapja #34410 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sunibrutal: Gergő nem rég tett fel egy hirdetést!!! 1 szobás lakás 260 Euro-ért! Csapjatok le rá!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zion

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34454 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

sunibrutal írta: ... na de ez van, keresünk tovább, csak minél tovább keresünk annál reménytelenebbnek tűnik az egész ... !


Akkor valószínű hogy vagy rosszul kerestek vagy a kritériumokat túl magsra tettétek. Ajánlatom a következő. A választott település köré húzatok egy kört a térképen úgy 80-100 km-es rádiusszal! (Átmérő tehát durván 200 km.) Itt van két kereső. A körben található településekben kertess. Ne hagyd ki a falukat sem. Garantálom, hogy fogsz egy csomó fizethető bérleményt találni. (Nejem 4 évig ingázott 75 km-re, (150 oda-vissza) s nem volt gond. Ciki persze, s nem túl kényelmes, de kibirható!

KERESŐ 1
KERESŐ 2

Magyarázat: a legtöbben akik bérlakást keresnek foggal körömmel ragaszkodnak ahoz a településhez, ahol dolgoznak holott Németországban az úthálózat jó és még az autópályák eloszlása is türhető a főbb irányokban! Akkor még nagyobb a baj, ha a kiérkező/lakáskereső pont egy drága városban akar gyökeret ereszteni. (München, Hamburg, stb.) Szerintem kell egy távolabbi kérót keresni s bejárni. Munka közben aztán lehet nyugisan egy jobb és közelebbi ajánlatra várni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner, kirschblute, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34462 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Én meg javaslok egy harmadik keresőt, nekem ez jött be igazán:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

A választott település köré húzatok egy kört a térképen úgy 80-100 km-es rádiusszal! (Átmérő tehát durván 200 km.) Itt van két kereső. A körben található településekben kertess. Ne hagyd ki a falukat sem.


Na ez így egy kissé túl van spirázva. A keresökön természetesen be tudod állítani ezt az ominózus "rádiuszt": Suche im Umkreis von .... km, oszt onnantól automatikus a dolog....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39330 Írta: beádéz
beádéz válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok! (Új vagyok a fórumon,nem nagyon látom még át de rögtön kérdeznék,hátha kapok válaszokat!) :)

Szóval az a helyzet,hogy a párom 1hete ment ki Németországba dolgozni(Weissenhorn),munkásszálláson lakik. Ha spórolt annyit,hogy meg legyen egy albérlet kaukciójára és első havi lakbérre való,szeretnénk mi is kimenni a gyerekkel. Ő 2éves lesz júliusban.
Továbbá az albérlet szerzés gyerekkel magyarként esélyes egyáltalán???
Nagyon meg vagyok ijedve,de szükséges volt a döntést meghoznunk.
Remélem értitek a gondolatmenetemet,és tudtok nekem valami tanáccsal,ötlettel segíteni!

Nagyon nagyon szépen köszönöm! Szép napot nektek! Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
8 éve 11 hónapja - 8 éve 11 hónapja #39332 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

beádéz írta: Sziasztok! (Új vagyok a fórumon,nem nagyon látom még át de rögtön kérdeznék,hátha kapok válaszokat!) Szóval az a helyzet,hogy a párom 1hete ment ki Németországba dolgozni(Weissenhorn),munkásszálláson lakik. Ha spórolt annyit,hogy meg legyen egy albérlet kaukciójára és első havi lakbérre való,szeretnénk mi is kimenni a gyerekkel. Ő 2éves lesz júliusban. Továbbá az albérlet szerzés gyerekkel magyarként esélyes egyáltalán?Nagyon meg vagyok ijedve,de szükséges volt a döntést meghoznunk.Remélem értitek a gondolatmenetemet,és tudtok nekem valami tanáccsal,ötlettel segíteni! Nagyon nagyon szépen köszönöm! Szép napot nektek! Bea


Ha a párod a férjed és nem az élettársad* akkor semmi gond nem lesz. Bérlakás szerzése gyerekkel sem probléma. Itt sok cég is foglalkozik bérbeadással. Mi is ilyenben lakunk! Nem szükséges magán tulajdonú lakás bérlése! Sőt, ha szerencsétek van, akkor esetleg kaució nélkül is találhattok valamit!

**Ha csak élettársad a párod, akkor gond lesz. Külön kell bérszerződés, betegbiztosítás mindkettőtöknek, stb.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: beádéz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 11 hónapja #39333 Írta: melsza1
melsza1 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok!
Miért veszik külön,hogy házastárs vagy csak élettárs? Ezek szerint ha 2 ember akik csak együtt élnek nehezebben fognak találni kint albérletet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!