Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33418 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Gibu írta: Halihó! Meg tudnátok nekem írni, hogy hol és hogyan keressek olcsó szállást pár hónapra, ahová be is lehet jelentkezni? Olyan szállásra lenne szükségem Stuttgart vagy Heilbronn környékén, ahol három fős kis családom megszállhatna, amíg nem találunk lakást. Lényeges a bejelentkezés, hogy a fiam járhasson iskolába. Kössszönöm!


Viccel egy emberke vagy! Ülj le a keresö elé és böngéssz magad! Bármelyik motelben vagy turista szállón kaphatsz olcsó szobákat. (20-30 €/nap) Ha helyben vagy hamar (napok alatt) találsz lakást, addig meg legfeljebb nem jelentkeztek be! Ha pár napig nem ját a gyerek suliba, az nem számit!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33842 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

gejza írta: Persze hazai pálya volt: 3 hónapig nálam lakott, kapott kölcsön egy biciklit (!) és éheznie sem kellett volna, de nem is került rá a sor. Rámozdult mindenre, amit félig is melónak lehetett nevezni és három hét után már dolgozott a péknél, három hónapra rá talált lakást is (a pékség egyik törzsvevöje adott ki neki egy egyszobás kéglit. Na, persze van hátulütöje is a dolognak: a család (2 lánnyal) egyelöre otthon...


Így bárki el tudna indulni!
Olvasd el azért azt is, hogy legtöbb kijövőnek, se pénze, se rokona, se nyelvtudása és azonnal az egész pereputtyal akarnak jönni! Ez teljesen más opció! 3 hónapig egy fillér lakbért és rezsit nem fizetett a testvéred ezzel jó 1500-2000 eurót takaritottál meg neki (kaució nélkül!)! Így könnyű a start!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33844 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Így van ! Ezért is írtam, hogy úgy jött ki, ahogy én sem javaslom senkinek...
Én ezzel tudtam neki segíteni, örülök, hogy megtehettem. De én simán haza is zavartam volna a testvéremet is, ha kijön és elvárja, hogy mindent elintézzek neki/helyette. Persze ebben is segítettem (volna) neki naná, de aztán ami bejött munka és lakás, azt mindent ö talált, ö intézett az elsö pillanattól az utolsóig, nekem már csak az eredményt mesélte el. Az 1500-2000 € megtakarítás meg nem stimmol (nem is ez a lényeg), mert 300.-ért találta az egyszobás kéglit, fütéssel együtt (Warmmiete). A kaució (kivételesen) csak egy hónap, és majd az összes bútort a fönöke, meg a házibácsi rokonságából kástálta össze egymaga. Fuvarostól mindenestöl nem fizetett 150 €-t a teljes cuccért. Csak azért írtam le az esetét, hogy jelezzem: a megfelelö hozzáállás az alapvetö hozzávalókból egyet s mást esetleg helyettesíthet, de akinek az sincs (ld.: "kéne valami meló, ja meg albérlet is, szakmám nincs, németül nem tudok, aki tud valamit szóljon"), az tényleg maradjon otthon a seggén. És arról sem változott a véleményem, hogy aki munkaszerzödés, lakásbérleti szerzödés nélkül jön ki (kb. 90-95%), annál bizony a család elöször maradjon otthon, bármennyire is jaj meg jujj meg stb.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33851 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

gejza írta: Csak azért írtam le az esetét, hogy jelezzem: a megfelelö hozzáállás az alapvetö hozzávalókból egyet s mást esetleg helyettesíthet, de akinek az sincs (ld.: "kéne valami meló, ja meg albérlet is, szakmám nincs, németül nem tudok, aki tud valamit szóljon"), az tényleg maradjon otthon a seggén. És arról sem változott a véleményem, hogy aki munkaszerzödés, lakásbérleti szerzödés nélkül jön ki (kb. 90-95%), annál bizony a család elöször maradjon otthon, bármennyire is jaj meg jujj meg stb.


Jól írtad le gejza, nagyon egyet értek!!! Az első egy év még számunkra is nehéz volt, pedig 2005-ben jöttünk ki és akkoriban akkora érdeklődés még nem is volt magyarok részéről a németországi munkavállalás iránt (tapasztalataink szerint). Előtte egy évet terveztünk, gyüjtöttünk...és bizony, mikor a férjem 2010-ben Ausztriában kapott munkát (hozzáteszem, akkorra már egy igen biztos németországi háttérrel rendelkeztünk), nem indultam utána, pedig veszélyeztetett terhesként kellett otthon csücsülnöm, nem volt egyszerű az élet! Kivártuk a próbaideje végét, számot vetettünk és utána cuccoltam át hozzá. Persze akkor is csak ideiglenesen! Jó,a mi esetünk más azért, mert annó, 8 éve még csak jártunk és könnyebb volt család nélkül szerencsét próbálni, mostanra azért ezerszer átgondoljuk minden lépésünket és tervezünk minimum egy évre előre...(bizonyos dolgoknál még többre is:))Mondjuk ahogy a mondás tartja: ember tervez, Isten végez! Szoktak váratlan dolgok így is közbeszólni! No de a lényeg, amit sokan, sokszor írtak: senki ne menjen fejjel a falnak, bele a dolgok közepébe és plane ne cél nélkül!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34406 Írta: sunibrutal
sunibrutal válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

sziasztok! a párom kint van Münchenben,dolgozik, most munkásszállón lakik - elég rossz körülmények között (szobatársai isznak, nem hagyják pihenni, nincs elég hely, nincs net, stb stb), kéne neki egy jobb hely(én írok a nevében, mert nem nagyon van internetelérése), Sajnos még csak nem rég ment ki, tehát nincs pénze drága kauciót fizetni, úgyhogy eléggé patthelyzet sajnos. :dry:
Tudnátok segíteni, hogy hol keressek
köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja #34409 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

sunibrutal írta: sziasztok! a párom kint van Münchenben,dolgozik, most munkásszállón lakik - elég rossz körülmények között (szobatársai isznak, nem hagyják pihenni, nincs elég hely, nincs net, stb. stb), kéne neki egy jobb hely (én írok a nevében, mert nem nagyon van internetelérése), Sajnos még csak nem rég ment ki, tehát nincs pénze drága kauciót fizetni, úgyhogy eléggé patthelyzet sajnos.

Ez igy bizony nem patt, hanem matt helyzet. Ha egyáltalán, akkor egy WG** (Wohngemeinschaft) vagy vidéki lakás jöhet szóba, de München és környéke nagyon telitett! Szerintem keressetek új munkahelyet, másik tartományban ahol könnyebb olyan lakást szerezni, ami fizethetö is. (Pl. Niederschsen) Egyébként sok helyen van "Internet kávézó" illetve sok szórakozó helyen van WLAHN, ahol ö is kereshet. Ezenkivül a legtöbb szerzödéses mobiltelefonon is van net. Az Aldi-kártyás telefonnal is lehet használni az inetrnetet. (Ezeket azért emlitem mert árban elfogadhatók ha takarékoskodni akar.) Van sok olcsó "Tablett" PC is, azzal is lehet netezni. (Nézze meg, hogy van a környéken nyitott WLAHN. (Sokan nem védik le.)
Használd itt a lapon a munka és lakáskeresöt. Gergö itt sok mindent belinkelt!

** Gondolom azért csak van egy-két normálisabb magyar kolegája/ismeröse, akivel összeállhat és közösen ki tudnának venni valamilyen videki lakást. Nem könnyü ilyet találni ma már, de azért érdemes 100 km-es körzetben körülnézni. Sok magyar dolgozik már a környéken. Adjon fel egy hirdetést (magyarul) egy helyi német lapban, hogy WG-t keres, betársulna valahova! Ez nem olcsó, de hatékony lehet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!