Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
10 éve 8 hónapja #33229 Írta: Szala504
Szala504 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Athena1985 írta: Szia Szala!
A Wohnheim alatt a Studentenwohnheim-ot érted? Vagy Sozialwohnung-ra, Kreis-Wohnbaugesellschaft-ra gondoltál? Létezik a Wohnheim-nak arbeitnehmer-ek számára is alternatívája, esetleg ez? Mennyi időre keresel, hol és milyen céllal? Bocs, hogy visszakérdezek, de várostól, fekvéstől, modelltől függ, milyen feltételekkel adják ki.


Szia Athena!
Természetesen munkavállalóként gondoltam. Amit éppen néztem az egy Müncheni. Ők például kínálnak vállalatoknak, hallgatóknak, és munkavállalóknak is. Rövidebb és hosszabb időre is. Én is láttam olyat, hogy pl: kifejezetten tanulóknak. Sajnos nem vagyok már huszonéves, így lehet hogy inkább valami kisebb panzióban, esetleg kiadó szobában kellene gondolkodnom. Attól félek hogy ezeknek eléggé tömegszállás jellege lehet. A lényeg, hogy megengedjék a bejelentkezést. Pár hónapot mindenképp így kellene kihúznom. Idei saját tapasztalat, hogy kint sokkal könnyebb munkát találni mint itthonról. Az exbarátnőmnek (úgy tűnik ex :) ) hónapokig kerestem a melót mire ki tudtam vinni Stuttgartba, ott viszont 2 hét alatt találtunk neki másik jobb munkát. Akkor sajnos én még nem mehettem. Arra is gondoltam, hogy egy állásinterjúra kimenni nem kis költség, és ha nem jön össze aznap jöhetek haza.. Ilyen alapon miért ne vegyek ki egy szobát, és minden nap személyesen kereshetem a munkát. Mindehhez még autó is van. Egy -két hónapot meg tudnék finanszírozni.
Köszönöm a válaszodat, és hogy konkrétabb kérdést várnál. De az a helyzet hogy nincs konkrét hely :laugh: csak arra gondoltam talán valaki már volt ilyen szálláson.
További szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33231 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

www.jobboerse.arbeitsagentur.de
Itt kereshetsz munkát, állásajánlat mint a tenger. Otthonról is elérhető. Ha beregizel, ca 2 héten belül kapsz egy kódot, akkor feltöltheted az adataidat, az elképzelt állás paramétereit és küldik hetente az ajánlatokat. Magyarba is !!!
De keresgélhetsz magad is. De lehetőleg direktbe, ne a közvetítőkön keresztül. Kiírsz egy párat, emilbe vagy telefonon egyeztetsz egy időpontot, mondjuk egy hére napi kettőt "összeszervezel". Egy hét panzió pedig nem egy vagyon. Működik, mert én is így találtam melót.
Sok sikert
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Alex1992, bariba, dreizwanzig, kirschblute, Szala504

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33308 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Üdvözlök mindenkit!!
Már nagyon rég óta olvasom a fórumot és sok-sok hasznos információt kaptam innen, amit nagyon köszönök mindenkinek.
Egy kiköltözés nem sétagalopp. De itt olvasva a hasznos infókat, szerencsére nem lehetetlen, illetve már olyan problémákra is van megosztva infó, ami nekem eszembe sem jutott.
A férjem már egy ideje Németországban van. Először egy győri céggel ment Hamburgba, ami eleinte jó volt és szuper (leszámítva a 8-10 hetes hazajárást) de a végére elfelejtett fizetni. Itt felmondott, majd elhatároztuk, hogy csak német céghez megy. Nos Münchenben talált is állást, de balszerencsénkre itt is kifogtuk a tutit. Ő villanyszerelő illetve minden olyanhoz ért és csinálja is amiben áram van :) Mikor ide kiérkezett, az ott dolgozó magyarok nagyon megörültek neki, mert ő beszéli a nyelvet és végre van aki szól a főnöknek, hogy az elmaradt béreket és túlórát fizesse ki. Végül 3 hét fekete munka után hazajött. Nemrég pedig állást kapott Ludwigshafenben a BASF nevű cégnél, mint karbantartó.
Bízunk benne, hogy ez már jobb, és végre mi is rövid időn belül követni tudjuk majd.
A tervek szerint pár hónapon belül szeretnénk menni, de nem is tudom, hogyan kezdjünk albérlet keresésbe.
Három lányunk van tehát csak a biztosra indulok ki velük.
Többször kereséltünk, nézelődtünk, ott kb. 400-500 Euro egy albérlet, plusz kaució. Igyekszünk provisio menteset találni. Ezzel nincs is gond, de mit tegyen az ember, hogy a főbérlőnek ő legyen a szimpatikus...hogy meg is kapja azt az albérletet. sok helyen ha már meghallják, hogy magyar érezhető, hogy hiába szabad az albérlet inkább várnak és nem adják ki. Hiába beszél a férjem jól németül.
Úgy gondolom, hogy a párom jól keres kinn, netto bére kb.1400 Euro+ 800 Euro Auslöse havonta.
Tehát nem ezzel van a probléma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33316 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

samchee írta: A férjem már egy ideje Németországban van. Először egy győri céggel ment Hamburgba, ami eleinte jó volt és szuper (leszámítva a 8-10 hetes hazajárást) de a végére elfelejtett fizetni.

Természetesen ilyen nincs, mert ha van szerződése (remélem volt) akkor jár a fizetés és azt követelni is lehet azonnal! Az első alkalomnál, amikor nem fizet a cég, be kell szntetni a munkát és ügyvédhez fordulni. Ezt bárki megteheti pláne ha van jogképviseleti biztositása. (S remélem, hogy van ilyen!)

***

Itt felmondott, majd elhatároztuk, hogy csak német céghez megy. Nos Münchenben talált is állást, de balszerencsénkre itt is kifogtuk a tutit. Ő villanyszerelő illetve minden olyanhoz ért és csinálja is amiben áram van

Ezt ugyan nem nagyon értem, de én is szerelek villanyt itthon, de nem szakmám. Ezt cégnél azonban már nem lehet. Mindent én csinálok a villanyóra lakásfelöli oldalán. Az elektromos gépektől kezdve a konnektorokig, de ezzel nem mehetek házalni cégekhez mert csak autodidakta vagyok! ha szakmáj akkor persze rendben van!

***

Mikor ide kiérkezett, az ott dolgozó magyarok nagyon megörültek neki, mert ő beszéli a nyelvet és végre van aki szól a főnöknek, hogy az elmaradt béreket és túlórát fizesse ki. Végül 3 hét fekete munka után hazajött.

Bocs' de hogyan lehet munkába állni szerződés nélkül? 1 napot nem szabad így dolgozni, nem 3 hetet! kapott pénzt érte? Ha igen, akkor nagy mázlija volt, arról nem is szólva hogy 3 hétig semmilyen biztosítása nem volt.

***

Nemrég pedig állást kapott Ludwigshafenben a BASF nevű cégnél, mint karbantartó.
Bízunk benne, hogy ez már jobb, és végre mi is rövid időn belül követni tudjuk majd.

A BASF az nagy cég. Kb. 110 ezer alkalmazottal s közel 400 területi elosztásban. (Standorte) Szinte minden országgal a világon van üzleti kapcsolatuk, s nem valószínű, hogy gondok lesznek, habár a bére nem tűnik magasnak ha várost nézzük területileg. (Ludwigshafen/Mannheim)

***

A tervek szerint pár hónapon belül szeretnénk menni, de nem is tudom, hogyan kezdjünk albérlet keresésbe. Három lányunk van tehát csak a biztosra indulok ki velük. Többször kereséltünk, nézelődtünk, ott kb. 400-500 Euro egy albérlet, plusz kaució. Igyekszünk provisio menteset találni. Ezzel nincs is gond, de mit tegyen az ember, hogy a főbérlőnek ő legyen a szimpatikus...hogy meg is kapja azt az albérletet. sok helyen ha már meghallják, hogy magyar érezhető, hogy hiába szabad az albérlet inkább várnak és nem adják ki. Hiába beszél a férjem jól németül.

Na, ennél már lesznek gondok! 3 gyerek és két felnőtt az 5 személy. A kisebb lakásokat nem fogják kiadni nektek! Esetetekben legalább 3 de inkább 4-5 szobás kéró kell(het), amit viszont nem fogtok 500 euróért megkapni! (Ha az egyfőre jutó alacsony lehet lakbértámogatást kérni) Itt van azonban egy úgynevezett " Wohnpark Haardt-Blick " ahol vannak lehetőségek. (Ez pl. 555 euron rezsi nélkül, provizió nélkül, s majdnem 100 négyzetméter.) Talán (?) ilyet megkaphattok de az 500 eurós lakbért felejtsd el. Ez a kéró olcsó, s rezsielőleggel havonta kb. 790 euró.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33328 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Nem túl jól fejeztem ki magam. A férjem villanyszerelő. Arra értettem, hogy mindent szerel amiben áram van, hogy ugyanúgy megcsinálja a kábelezés részét, mint a kapcsolószekrényt, vagy egy gép komplett karbantartását.

A régi cégét feljelentettük a Munkaügyi Főfelügyelőségen., magyar viszonylatot nézve majd talán lesz belőle valami.

Az albérlet....hát az nehéz ügy lesz. Nem tudom még pontosan hogyan, de majd megoldjuk és igyekszünk a legjobbat kihozni mindenből, remélem sikerül..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33410 Írta: Gibu
Gibu válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Halihó! Meg tudnátok nekem írni, hogy hol és hogyan keressek olcsó szállást pár hónapra, ahová be is lehet jelentkezni? Olyan szállásra lenne szükségem Stuttgart vagy Heilbronn környékén, ahol három fős kis családom megszállhatna, amíg nem találunk lakást. Lényeges a bejelentkezés, hogy a fiam járhasson iskolába. Kössszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!