Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
11 éve 11 hónapja #19616 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

peteratde írta: Ennyi idő múlva minimum beszabadulnak a románok, és még az sem kizárt, hogy egyéb okok miatt nehezebb lesz munkát találni.


Szerintem a Román meg Bolgár határnyitás óta tudja a Német, hogy mi nem kellett volna nekik....megtanulták zárni a lakást meg az autóból kivenni a kulcsot :P
Az egyéb okokban igazad lehet.....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19617 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

niicole arra is gondolj, ha az osztalyod miatt kikeszülsz idegileg, akkor mi lesz, ha barmi nehezseg er majd itt? Mert nem egyszerü az elet, különösen nem kezdetben

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19631 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kedves Éva,
a kettő nem ugyanaz. Miután megtudták, hogy kapnék munkát Németországban, onnantól kezdve közösítettek ki, mindenből kimaradtam, soha nem tudtam semmiről, akkorse ha megkérdeztem. Németország nem egy osztály és minden kezdet nehéz, de valahol el kell kezdeni. (Csak én türelmetlen típus vagyok sajnos.) Amúgysem volt arra szükségem, hogy a gyakorlatot vezető tanáraim olyan anyagokat adjanak a kezembe amitől vérrákot is kaphatok ha a bőrömmel érintkezik, miközben ilyennel nem is szabadott volna dolgoznunk. (vegyész technikus szakon voltam). Tehát ez a "mi lesz, ha bármi nehézség ér majd itt" ez ugyanúgy Magyarországon is megtörténhet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19642 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia niicole!
Ertem. Az irigyseget en is gyakran tapasztalom, hazamegyek. Mert nem a nehezsegeket es a sok munkat latjak, hanem azt, hogy boldogul az ember.
De: vedöfelszerelestkell hordani ha veszelyes anyaggal dolgozol,es ezert nemcsak a munkaltato, ill.iskola a felelös. Nem tudom, jogilag hogyan van,de szerintem ha felvilagositottak, higy veszelyes anyagok is kerülhetnek a kezedbe, onnantol fogva te is felelös vagy. De akarhigy is van, neked is erdeked a vedekezes.
Aztan:nem tudom, szakkepzettseg nelkül lesz-e allasod, vagy megfelelö lesz-e.
A nyelvet tudod?
Ha ajanlatod van, az az elvegzett szakkepesitesedre szol, vagy szakkepzettseg nelküli?
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19677 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Szia Éva!
Én már nagyon mennék, bármi áron. A barátom Stuttgartban lakik a szüleivel, ezértis szeretnék minnél-előbb kiköltözni, hogy együtt legyünk. De ő is csak Azubi, 400 eurot keres, nem tudunk közösen lakást bérelni és hiába mondja, hogy odamehetek, nem ismernek a szülei, így én nem merem bevállalni. Én azt tudom, hogy kell, de ha a laborban se gumikesztyű, se védőszemüveg, semmi ilyen nem volt akkor hogy védjem magam? Laborban amúgysem szabad tanári felügyelet nélkül maradni, mégis mindig leléptek a tanárok kávézni. Köpennyel tudtam védekezni, mással nem. Osztálytársaim a mérgező porokat fújták egymás arcába....az ilyen minek jön vegyésznek?! Mindegy, vége mostmár.
Lesz, mekiben tudnék dolgozni és van nagyon sok német barátom pl. Balingenben. Mondtál, hogy vannak Zeitarbeitsfirme-k és az érettségi Németországban többet ér mint a szakképesítés. Nyelvet is tudom, barátommal németül beszélek mindig mert nem tud magyarul csak spanyolul, folyamatosan chatelek németekkel. A volt német tanárom is élt kint, ő mondta, hogy biztos kapok állást, mert kevés olyan ember van No.-ban akinek van érettségije és a nyelv is jól megy, mert nagyon jól megy a nyelvérzékem. Mindenben segít.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19680 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Hat te tudod, niicole, de en ugy tudom, egy erettsegi egyeb szakkepzettseg nelkül sehol sem er sokat. ha a nyelvet tudod, az segithet. Nyilvan mekis, es hasonlo munkakat kaphatsz, ha ez a celod.
sok sikert

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!