Lakás, megélhetés kezdetekkor

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19683 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

niicole_92 írta: ...az érettségi Németországban többet ér mint a szakképesítés. .

Ezt felejtsd el! Az érettségi az semmi. Az egyetlen dolog, ahol jó ha van, ha tovább akarsz tanulni (egyetem, föiskola). Egy vagy több szakma mindig többet ér!! Mivel a nyelvet tudod (ez a legfontosabb) igy az esélyek jók, ha van szakmád de csak érettségi az kevés lesz. Ne feledd, itt is sokan vannak akiknek csak ez van és az anyanyelvük német!

Nekem van 3 teljes értékü szakmám és mindig kapok
valahol munkát. Egy érettségivel mihez értesz?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19837 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Én mindenkitől ezt hallottam, Stuttgart körül laknak az ismerőseim és ezt írta az egyik:
"Dennis:
bewerb dich überall ..abi ist gut ..hab auch ein arbeite ja bei sparkasse"

Mekis munka nem az álmom, de kezdésnek nagyon jó. A volt info tanárom 2 diplomával van kint és burger kingben dolgozik..szakma, jó lenne de fogalmam sincs mi szeretnék lenni :-/ vagyis elképzelés van, de mindenki ellene van. Műkörmös szeretnék lenni és még azon gondolkodtam, hogy germanisztikát tanulok a stuttgarti egyetemen de ahhoz itthon kéne egy nyelvvizsga és nem tudnám kifzetni. :-/ még esetleg azt megpróbálom, hogy Ausbildungra jelentkezem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19847 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

niicole_92 írta: Én mindenkitől ezt hallottam, Stuttgart körül laknak az ismerőseim és ezt írta az egyik:
"Dennis:
bewerb dich überall ..abi ist gut ..hab auch ein arbeite ja bei sparkasse"

Mekis munka nem az álmom, de kezdésnek nagyon jó. A volt info tanárom 2 diplomával van kint és burger kingben dolgozik..szakma, jó lenne de fogalmam sincs mi szeretnék lenni :-/ vagyis elképzelés van, de mindenki ellene van. Műkörmös szeretnék lenni és még azon gondolkodtam, hogy germanisztikát tanulok a stuttgarti egyetemen de ahhoz itthon kéne egy nyelvvizsga és nem tudnám kifzetni. :-/ még esetleg azt megpróbálom, hogy Ausbildungra jelentkezem.


Hát azért nem ártana egy kicsit racionálisabban nekifogni! Ha nincs pénzed a nyelvvizsgára (miért is kell ez?) akkor honnan lenne műkörmös vállalkozásra és egyetemre? Érdeklődj előre a felmerülő költségekről, s csak uána tervezz!
Nem tudom, hogy ahova jelentkeztél, s ott mi van, de a lányom egyeteme 580 euró volt 1 szemeszter (tandij), + a lakás, és kaja 700 euró/hó. Ezt mi szülők fiezttük közel 5 évig! Igaz ez könnyen ment, mert mindketten dolgoztunk a nejemmel!
:sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23703 Írta: Kriszta000
Kriszta000 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Sziasztok!
Nagyon jó ez az oldal a fórumokon sok hasznos infót ki lehet gyűjteni.Ezúton is köszi mindenkinek.Ha időm engedte olvasgattam titeket,azonban most leírnám a mi helyzetünket.Egy két jó tanács reményében:).Magyarországon élünk saját lakásunkba férjemmel és 4 éves kisfiunkkal.Jó magam óvónő vagyok a férjem autófényező szakmával az építőiparban jeleskedik immár 7 éve.Ebből élünk békességben,boldogságban:).Az elmúlt 1-2 évben azonban egyre nehezebb.(gondolom nem mondtam újat)Egy ismerőse az uramnak kint dolgozik másfél éve Nürnbergbe,nagyjából fél éve felvetődött,hogy mi is megpróbálnánk ott.Tud az ismerős munkát,lakást ..Kiderült,hogy melót tud de a lakás az nem olyan egyszerű.Mi viszont már nagyon rákészülve,gyereknek beadagolva nincs mit veszteni alapon kimennénk.Három,négy hónapja ráfeküdtünk a németre de a tudásunk még kevéske.Immobilescout oldalon nézegetek. Itthonról kevés nyelvtudással az esélyeinket nem kell mondjam mennyi.A munka vár lakhatás meg sehol :(
.Valakinek hasznos tanácsa ha lenne megköszönném.Kábé 5000 eurónk van megtakarítva kiváncsi lennék milyen opciókat javasoltok. Minden vélemény vélemény,előre is köszönöm nektek.
Üdv mindenkinek:Kriszti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
11 éve 8 hónapja #23719 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kriszta, sokszor elhangzott itt a fórumon, hogy legalább erős alapfokú német nélkül sehová, szerződés nélkül szintén ne. Mi ezzel teljesen egyetértünk.
Talán könnyebb lenne, ha csak a férjed indulna neki, és ha sikerült megteremtenie a biztonságos alapokat, akkor mennél utána a kicsivel.
Mi így tervezzük (még itthon vagyunk, a férjem már küldött önéletrajzokat több céghez) és ez így sokkal biztonságosabbnak tűnik, mint nekivágni a bizonytalannak.
A férjednek ígért munka mennyire biztos? Referenciát kértek tőle? Önéletrajzát beadta? Mit ígértek neki? Intézik a biztosítás és egyéb lejelentéseket? Leinformálható a cég akihez menne?
Nem tudom hogy jól értem-e, de a férjem biztosan nem indulna neki haveri ígéret alapján... :S Lehet, hogy mire kiérnétek már állást sem tudna, nemhogy lakást. Szóval szerintem csak óvatosan. Az 5000 EURót 3 ember gyorsan fel tudja élni sajnos. :-(

Trixi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23720 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

Kriszta000 írta: Valakinek hasznos tanácsa ha lenne megköszönném.Kábé 5000 eurónk van megtakarítva kiváncsi lennék milyen opciókat javasoltok. Minden vélemény vélemény,előre is köszönöm nektek..

A 5 rongy talán elég a startra. Jobb ha a férjed előre megy s úgy félévvel előttetek kipanamázza a dolgokat. Addig Ti s tudtok egy kicsit németül! Igaz a férjed német nélkül kis eséllyel indul!
Opciók:
1 Ne Stutgart városban hanem környéken keressetek lakást.
2 Mindenképpen butorozatlanul. (olcsóbb).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!