Lakás, megélhetés kezdetekkor

Több
11 éve 11 hónapja #19325 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DECOTEXT írta:

keeek írta: bocsi, de csak oda tudunk jelentkezni, ahol meghirdetnek allast. vagyis mi oda jelentkeztunk, ahol hirdettek. Es munkakorbol adodoan ezek bizony legvaloszinubb, h nagyobb es nepszerubb varosokban lesznek. Nem feltetlen Nemetorszag a cel, sokkal fontosabb maga az allas. Es nem vagyunk se kiindulo, se magyarsag, leven Irorszagbol kozelitunk es a baratom nemet. :DDDD

Ez messze nem kizáró ok arra nézve, hogy még létezik sok más város is ahol van munka! Persze keresett szakma az feltétlenül nagy előny!!!! A hirdetés sok esetben csak önreklám, s ha jelentkezel kideül, hogy "már nincs felvétel".A célja az ilyeneknek, hogy a konkurenciának azt mutassák, hogy: "nekem jól megy, nekem sok ember kell...!" Valóságban közben létszámstop van! (Ahol én dolgozom, ott is sokszor van ilyen!) Ha a barátod német, sokat segíthet ez az újrakezdésnél, de nem garancia semmire sem! Pl. neked is feltétlenül kell munkahely, mert különben nem leszel biztosítva!!!


persze, ha hirdetnek mashol is, majd oda is elkuldjuk, de sajna elegge beragadt mindenki, kapaszkodik az allasaba, sokkal kisebb a mozgas mint regebben. el tudom kepzelni, h valaki csak kamubol hirdet, bar ez a mi esetunkben kevesbe jellemzo. sot, tul sok hirdetes negativ jelzokent jelentkezne.
Ez a biztositas tema nagyon kacifantos, olvastam amiket irtatok, de nemetek meg valtig allitjak, h bizony mindenki biztositva van, ha dolgozik ha nem, pedig ez szerintem se lehet igaz. Tud esetleg valaki konkret oldalt belinkelni, ahol irva vagyon errol? nekem tul csokott a nemet tudasom ennek felkutatasahoz. de amugy is az a cel, h mindketten dolgozzunk, de koltozni akkor tudunk, ha legalabb egyikunk talal munkat, es az valoszinuleg nem en leszek.. ujrakezdes alatt mit ertesz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19372 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

keeek írta: .... ujrakezdes alatt mit ertesz?

Ha valaki országot változtat, az a szememben egy újrakezdés! Új rendszer, új szokások, új környezet, új munkahely, más a hivatali ügyintézés, stb. Bele kell rázódni, még akkor is ha a barátod német, mert ha hosszú évekeig nem itt a BRD-ben éltetek, ő is elszokott az itteni dolgoktól!
Pl: mi mind a négyen (Nejem, 2 gyerek, s én) jól tudtunk németül amikor kijöttünk. Azonnal volt munkahely, lakás, iskola. Mégis jó 4-5 évbe telt, mire belerázódtunk a német életvitelbe, s az itteni rendszerbe! Ma már nehezen értjük meg az otthoniak aggodalmát, mert mi is magunk vittük a bőrünket a vásárba, csak mi jól adtuk el! S nulláról "kezdük újra....".

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19405 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

DECOTEXT írta:

keeek írta: .... ujrakezdes alatt mit ertesz?

Ha valaki országot változtat, az a szememben egy újrakezdés! Új rendszer, új szokások, új környezet, új munkahely, más a hivatali ügyintézés, stb. Bele kell rázódni, még akkor is ha a barátod német, mert ha hosszú évekeig nem itt a BRD-ben éltetek, ő is elszokott az itteni dolgoktól!
Pl: mi mind a négyen (Nejem, 2 gyerek, s én) jól tudtunk németül amikor kijöttünk. Azonnal volt munkahely, lakás, iskola. Mégis jó 4-5 évbe telt, mire belerázódtunk a német életvitelbe, s az itteni rendszerbe! Ma már nehezen értjük meg az otthoniak aggodalmát, mert mi is magunk vittük a bőrünket a vásárba, csak mi jól adtuk el! S nulláról "kezdük újra....".


aham :) hát akkor mi folyton "ujrakezdunk", 4.orszag kovetkezik 7 ev alatt. es igen, nem minden megy elsore, de erre jok az ilyen forumok. :) aki mar belejott, az tovabb tudja adni a tudomanyat, mert arra nincs mindig ido, h mindenre magunk jojjunk ra. Nomeg a helyszinen mindig akadnak segitokesz helyiek / regebben ott elok, szerencsere :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19451 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

úgy néz ki találtam lakást, viszont a bérlő pénteken szerette volna, hogy megnézzük...azt mondtam neki, hogy az nem jó, mert nyaralunk (persze nem igaz)...arra gondoltam, hogy nem mondom meg neki, hogy magyarországról vagyunk hanem ugyanúgy Németországból csak messzebbről..rájönni nem fog szerintem. Csak mert muszáj kijutnom végre és más ötletem már nincs :'( ha megírom hogy magyarországról vagyunk akkor már le is ráznak kamuszövegekkel :( azt se mondtam neki, hogy 2-en mennénk, mert tuti mondja hogy csak 1 főre adja ki...de ha én kibérlem egyedül és ő is úgy tudja, hogy csak én bérlem, de unokanővérem odajön, abból lehet károm?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19457 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

niicole_92 írta: úgy néz ki találtam lakást, viszont a bérlő pénteken szerette volna, hogy megnézzük...azt mondtam neki, hogy az nem jó, mert nyaralunk (persze nem igaz)...arra gondoltam, hogy nem mondom meg neki, hogy magyarországról vagyunk hanem ugyanúgy Németországból csak messzebbről..rájönni nem fog szerintem. Csak mert muszáj kijutnom végre és más ötletem már nincs :'( ha megírom hogy magyarországról vagyunk akkor már le is ráznak kamuszövegekkel :( azt se mondtam neki, hogy 2-en mennénk, mert tuti mondja hogy csak 1 főre adja ki...de ha én kibérlem egyedül és ő is úgy tudja, hogy csak én bérlem, de unokanővérem odajön, abból lehet károm?

Háááááát! Ha én vagyok a bérbadó, akkor nem! Milyen lakbér fizetési garanciát látsz annál, aki már a bérbevétel előtt sumákol? Én biztos elhajtanálak!

Bocs', de ha "muszáj kijutnom végre" az indítékod, akkor bele es fogj! Kényszerlépés esetén mindig a rövidebbet húzzák az emberek mert lehetetlen gondosan megszervezni a dolgokat!

Ajánlatom: inkább nehezebben, s sokkal később, de becsületesen és igazat mondva keressetek lakást! A piac tele van! Bárhol kaphatsz ma bérlakást Németországban. Vidéken olcsóbb!

Indoklás: a BRD-ben is sok az úgy nevezett "Mietnomad", akik kivesznek pár hétre lakást, majd nagy rezsihátralékot és költségeket hátrahagyva lelépnek, lakbérfizetés nélkül! E miatt van szinte mindenhol úgy nevezett "Kaucio" is. Ez általában 3 havi lakbér előre letétbe helyzeve! Ez ugyan visszajár, a bérlet végén, de ki kell az elején perkálni a bérbeadónak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19487 Írta: niicole_92
niicole_92 válaszolt a következő témában: Lakás, megélhetés kezdetekkor

csak attól félek, hogy többet már nem lesz alkalmam kijutni :-(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!