Útlevél gyerekeknek

  • tothne
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26568 Írta: tothne
Útlevél gyerekeknek téma létrehozva tothne által

Sziasztok!Arra lennék kíváncsi hogy egy kiskorú gyermek (2 éves)kiutaztatásánál van e szükség az útlevélre?pl ha már folyamatban van az utlevél csináltatása,de arra ugye várni kell míg megjön,addig ki lehet vele utazni,és esetleg már kintre postáztatni?köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26571 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Útlevél gyerekeknek

Szia,

Egyértelműen szüksége van rá,hisz neki nincs személyi igazolványa, amivel igazolhatná magát.. :woohoo:
Mert ugye 2 évesen, nincs fényképes okmánya?! :blink:
Minden 14 év alatti gyereknek külföldi utazásnál ez szolgál a személyi azonosítására.
Kötelező egyértelműen,anélkül nem utazhat,és hát gondolom ha igazoltatnak és az ő papirjait is oda kell adni mit adsz oda?Gondolom nem akarsz egy hercehúrcát ami alatt kiderítik tényleg az-e akinek mondod?Vagyis én még a büntetésen sem csodálkoznák,hisz ez nem legális.. :unsure:
Mindenképp várd meg,mire megérkezik,és csak úgy indulj el vele ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: blankuci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26587 Írta: blankuci
blankuci válaszolt a következő témában: Útlevél gyerekeknek

Az igényléskor kiállított, fényképes-nyomtatott papír sajnos nem úgy működik, mint a (felnőtteknél) személyi igazolványt helyettesítő okmány. Ezt nem fogadják el igazoltatáskor. Megkérdeztem én is 2 hete az okm.irodában.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26589 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Útlevél gyerekeknek

Szia Reni86!

2 évesen is lehet személyigazolványa, mert már 2 éve akár a születésekór kérhet neki a szülő.
Nállunk mind a négy gyereknek "csak" személyie van, még a 2 évesnek is.

Amúgy elsem tudom képzelni, hogy hogyan lehet ez egyáltalán kérdés, hogy külföldre ellehet-e indulni személyazonosító okmány nélkül?! Mikor elvileg országon belül sem közlekedhetün anélkül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Reni86, blankuci, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26596 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Útlevél gyerekeknek

Sziasztok,

Hát akkor elnézést,ezt nem tudtam. :unsure: (gyerekeknek is lehet személyije)
De az akkor mindnyájunknak egyértelmű,hogy okmány nélkül nem indulhat el senki gyerekkel..
Igy van,még ha a sarki kisboltba mész el,akkor is nálad kéne (kell) legyen a személyazonosságodat igazoló okmány.Mert tényleg annak hiányát is büntetik.
Hát még a gyerekeknél,küldföldi utazáskor.. :woohoo:
Nata:
"Amúgy elsem tudom képzelni, hogy hogyan lehet ez egyáltalán kérdés, hogy külföldre ellehet-e indulni személyazonosító okmány nélkül?! Mikor elvileg országon belül sem közlekedhetün anélkül."
Hát erre én is csak annyit tudok mondani,hogy még véletlenül se bántsak meg senkit,:vannak furcsa kérdések :blink:
Bár ha belegondolunk,akkor inkább kérdezze meg,minthogy elinduljon papirok nélkül nem?! :sick:
Vagy már nem is tudom :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26658 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Útlevél gyerekeknek

Én kérek elnézést,nem voltam egyértelmű,természetesen személyi igazolvánnyal gondoltam!Merthogy lehet 2 évesnek is!!itt konkrétan az útlevél volt a kérdés és nem az hogy minden személyi okmány nélkül!!! :silly:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!