Kutya kivitele Németországba

Több
10 éve 14 órája #35785 Írta: katica
Kutya kivitele Németországba téma létrehozva katica által

Minden segítséget megköszönnék.... ki tudja hogyan lehet kivinni saját házi kedvencünket ?
mit kell csinálni ? stb...
itt és ott ? mi a kötelező eljárás ? és gyakorlat ? stb...



( kutya )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35793 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kutya kivitele Németországba

katica írta: Minden segítséget megköszönnék.... ki tudja hogyan lehet kivinni saját házi kedvencünket ?mit kell csinálni ? stb...itt és ott ? mi a kötelező eljárás ? és gyakorlat ? stb...( kutya )


Kedves Katica. Kutya és macska esetében, síma oltási gazolvány elég ma már, ami amúgy otthon is kell. Itt azzal elmécc egy állatorvoshoz és ott kiállítanak egy német hasonlót. A kötelező injekciókat amúgy is latinul szokták bejegyezni. (legalább is nálunk igy volt).

Van azonban egy nagyon fontos törvény amire ügyelj és időben informáld magad! Úgy nevezett harci kutyákat, pitbull, beset, stb. nem szabad behozni és mindenhol tilosak is. A tartás is és a tenyésztés is! Lehet ez alól kivétel, (igazolt tenyésztés külföldre) de akkor itt Németországban vizsgázni kell s különböző engedélyek kellenek. S még egy, ez az előírás tartományonként lehet különböző! A bayoroknál a legszigorúbb. Lehet olyan tartomány ahol olyan kutyát tarthatsz, amit Münchenben nem! A törvény csak néhány esetében érvényes egész Németországra!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Itt pontosan megnézheted
Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
melyik tartományban! (Alul egy táblázat) Macskák esekében nincs ilyen kritérium, hacsak nem valamilyen nagyobb kandurt akarsz tartani: puma, gepárd, tigris. Ekkor már szigorúan engedélyeket kell beszerezned!!
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bakszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 11 hónapja #35864 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Kutya kivitele Németországba

Mi novemberben hoztuk ki a kutyánkat,otthon minden oltást megkapott előtte,és megcsináltattuk az útlevelet neki.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #35899 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Kutya kivitele Németországba

Köszönet a listáért :) DECOTEXT, megnyugodtam, hogy a Border Collie kutyánk nagy mérete ellenére nem tartozik a veszélyes ebek közé.
1 hónapja voltunk körülnézni abban a városban, ahol a férjem dolgozik, vittük magunkkal a kutyánk is. Útlevelet csináltattunk neki előtte, az állatorvos annyit mondott, hogy ezentúl célszerű az oltásokat is az útlevélbe igazolni, így nem kell majd külön a magyar könyve.
Olvastam valahol, hogy engedelmességi vizsga is szükséges a tartáshoz? Igaz ez? A mi kutyánk 10 hónapos, fajtájából eredően rendkívül intelligens, ami a Németországba látogatásunk alkalmával a helyi kutyákról közel sem volt elmondható :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 11 hónapja #35907 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kutya kivitele Németországba

bakszi írta: Köszönet a listáért :) DECOTEXT, megnyugodtam, hogy a Border Collie kutyánk nagy mérete ellenére nem tartozik a veszélyes ebek közé.
1 hónapja voltunk körülnézni abban a városban, ahol a férjem dolgozik, vittük magunkkal a kutyánk is. Útlevelet csináltattunk neki előtte, az állatorvos annyit mondott, hogy ezentúl célszerű az oltásokat is az útlevélbe igazolni, így nem kell majd külön a magyar könyve.
Olvastam valahol, hogy engedelmességi vizsga is szükséges a tartáshoz? Igaz ez? A mi kutyánk 10 hónapos, fajtájából eredően rendkívül intelligens, ami a Németországba látogatásunk alkalmával a helyi kutyákról közel sem volt elmondható :(


A Collie vagy skót juhász sehol nem tartozik a veszélyes kutyák közé! Mint általában a juhász kutyák valóban az inteligensebb ebek közé tartozik. Ebből egy egész falkával hozhattok! Én nem tartom helyesnek az útleveles megoldást. Jobb ha saját állatorvosi papirja van, amit itt majd átveztenek egy német oltási igazolványba. Ha sok a pénzetek akkor lehet ilyet is csináltatni:


Ez a kettő volt a cicánknak. Ezek viszont bárhol az EU-ben jók:

Igaz még a magyar EU belépés előtt meg volt a macsek, s 15 évig élt a családban mint 3. gyerek! :chuckle:
Ezekkel a papirokkal egész Európában tudtunk vele menni! Később is jó volt amikor már Eu lettünk! A ságra igazolványban vannak az oltások. A jó, hogy ezek latinul vannak s bárhol tudja az állatorvos olvasni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 3 hete #39986 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Kutya kivitele Németországba

Üdv!
Kistermetű (Máltai) kutyát szeretnék kivinni Baden-Würtembergbe (Aalen környékére) és ugyan elolvastam mi kell hozzá de találtam olyan információkat is hogy vannak tartományok ahol vizsgáznia kell a kutyának.
Tudna esetleg valaki ebben segíteni hogy ez egy kicsi kutyára is vonatkozik-e vagy csak a nagyobbakra?
Illetve még az érdekelne, hogy ha menhelyi a kutya azt hogyan kell igazolni? Azt is olvastam, hogy ebben az esetben adó mentességet élvezhetünk.
Köszönöm!

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!