Segítségkérés vállalkozás, baleset

Több
14 éve 1 hete #514 Írta: csilluka61
Segítségkérés vállalkozás, baleset téma létrehozva csilluka61 által

Nagyon nagy segítségre lenne szükségünk a párommal! Tavalyi évvel kezdeném: A párom 2009. év elején átvette azt a GbR-t amiben dolgozott. Azt ebben az évben lezáratta. 2009. nyarán alapított egy új GbR-t, voltak szerződései és úgy nézett ki, hogy elindul végre! Decemberben már erre az évre is voltak szerződései, tehát nem volt panasza a vállalkozása kezdett beindulni. Ez a vállalkozása Frankfurtban van! Mikor januárban visszament az egyik német partner magánházánál egy magas fát kellett kivágni, és közben balesetet szenvedett! Nyakcsigolya törés, repedés stb. Több órás műtét után hála istennek nem bénult le és most már elég jól van! Azonban akkor kezdődtek a problémák a céggel! A baleset miatt dolgozni nem tudott, az emberek kiléptek, a szerződéseit felmondták, stb. Idáig a lakását és a biztosítását a még befolyt munkadíjból fizették neki ott kint, azonban a biztosítása is csak áprilisig van rendezve! A rögzítő fémeket majd ki kell még operálni, tehát vissza kell mennie. A cégben csak egyedül van, de lehet, hogy már időközben megszűnt (de ezt nem tudjuk pontosan). Szóval vannak gondok, amik megoldásra várnak. Az a baj, hogy azt sem tudjuk hol kezdjük! A biztosítás mindenképpen fontos, mert akkor az összes műtéti költséget ki kell fizetni, de miből! A cég állapota is aggasztó (gondolok arra, hogy a GbR. egy emberrel nem működhet, stb.) Nem tudom, hogy érthető volt-e amit írtam, de nagyon tanácstalanok vagyunk, egyáltalán azt sem tudjuk hol kezdjünk hozzá, hogy mentsük a menthetőt! Ha valakinek van ötlete a problémák megoldására azt szívesen venném! Előre is köszönöm! Üdv: Csilla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10450 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Segítségkérés vállalkozás, baleset

csilluka61 írta: 1/ A cégben csak egyedül van, de lehet, hogy már időközben megszűnt (de ezt nem tudjuk pontosan). Szóval vannak gondok, amik megoldásra várnak.

2/ A biztosítás mindenképpen fontos, mert akkor az összes műtéti költséget ki kell fizetni, de miből!

3/ A cég állapota is aggasztó (gondolok arra, hogy a GbR. egy emberrel nem működhet, stb.)

1./ Ha a tagok kiléptek akkor a cég autómatikusan megszünt!
(Hacsak nem vásárolta meg egy tag a többiek részét és minimum ketten maradtatok!)

2./ Amig itt kint dolgozott addig biztositva lkellett, hogy legyen. Ha nem akkor az pech! (De, hogy ez hogyan lehet azt nem tudom!) Ha csak munkahelyi biztositása volt, akkor lehet, hogy a privát balesetre ez nem érvényes! Ha csak otthon (Mo.-on) volt biztositása akkor oda forduljatok, nekik kell tériteni az ellátást.

3/ Igyen ! Ha csak egy ember maradt akkor a cég megszünik automatikusan! GBR-hez minimum 2 tag szükséges!


Ha se biztosítva nem volt, se az otthoni betegbiztositás nem volt érvényes, akkor el kell adnotok mindent amit csak pénzzé tudtok tenni, s magatoknak kell mindent kifizetni! Egyébként én ezt soha nem tudtam megérteni, hogy miért ilyen dologban takarékoskodnak az emberek! Baleset, beteg, jogi és felelősségbiztositás mindig és mindekinek kell. Utólag már hiába adunk tanácsokat! Sőt, nem árt, egy **"Berufsunfähigkeitsversicherung" sem arra az esetre ha valaki a szakmájában már nem képes dolgozni!

**Olyasmi, mint a rokkansági biztositás. Ugyan nem feltétlenül rokkant az illető, de pl. ha egy fordász hirtelen allerigiás lesz a munkahelyén használatos vegyszerekre, vagy mint a fiam az olajra gépjárműszerelőként..... Igy pályát kell változtatni, s erre szuper az ilyen biztositás!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10455 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Segítségkérés vállalkozás, baleset

Szia Decotext!

Szerinted van ertelme egy több,mint egy eves segitsegkerö levelre most irni valaszt?
Egyebkent szerintem munkahelyi baleset volt, es azt mashogy biraljak el.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10474 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Segítségkérés vállalkozás, baleset

Eva10 írta: Szerinted van ertelme egy több,mint egy eves segitsegkerö levelre most irni valaszt?Egyebkent szerintem munkahelyi baleset volt, es azt mashogy biraljak el.szia:
Eva

Nem tudom! Én magamból indultam ki! Ha mé nincs megoldás nem biztos hogy késő! Tudod, "ártani nem használ"! Nem az derült ki a szövegből, hogy munkahelyi baleset volt és az sem írta, hogy volt biztosításuk! Különben miért attól félt Csilluka, hogy fizetniük kell?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10477 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Segítségkérés vállalkozás, baleset

Eva10 írta: Szia Decotext!

Szerinted van ertelme egy több,mint egy eves segitsegkerö levelre most irni valaszt?
Egyebkent szerintem munkahelyi baleset volt, es azt mashogy biraljak el.

szia:
Eva


Szia Éva :)
Én azt gondolom, minden felmerülő kérdésre van értelme írni, bár tény, ebben az esetben nem annak segít(ett) a válasz, aki kérdezte, hanem akár többeknek is, aki viszont nem tették fel a kérdést, csak elolvasták a hozzászólásokat.

Én mindenevő vagyok, azaz elolvasok mindent, ami a fórumon van, mert soha nem tudhatom, mi lesz a hasznomra. Ártani meg nem árt, ha többet tudok, mint amire egyébként szükségem lenne.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10492 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Segítségkérés vállalkozás, baleset

Szia Decotext!

Valoban nem derült ki egyertelmüen, hogy munkahelyi baleset-e, amit ir,hogy a neme partner maganhazanal. De nem sajat maganak vegezte, tehat szerintem vagy munkahelyi baleset, vagy a partner kell, hogy fizesse. Ezt lehet,meg utolag sem kesö intezni.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!