Németország - Benzinárak

Több
14 éve 2 hete - 14 éve 2 hete #515 Írta: IrányNémetország
Németország - Benzinárak téma létrehozva IrányNémetország által

Németországi átlag benzinárak 2010 április
Ólommentes €1,45, Dízel €1,21

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10374 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország - Benzinárak

Németország írta: Németországi átlag benzinárak 2010 április
Ólommentes €1,45, Dízel €1,21

1 év 7 hónapos vicc!
:woohoo:

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10377 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Németország - Benzinárak

Biodiesel árakról és kutakról tud valaki esetleg valamit? Korábban találtam a neten ilyen lehetőségeket ár nélkül, de most nem találom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Trixi0606
  • Trixi0606 profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Az élet illúzió. Csupa-csupa illúzió. :-)
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10381 Írta: Trixi0606
Trixi0606 válaszolt a következő témában: Németország - Benzinárak

Németországban lehet Lyoness kártyával tankolni? Pl. OMV...
a kifizetett összegből visszatérítést ad, enyhén lehet csökkenteni a kiadást... nem tudom, kint mennyi a visszatérítés? (%)

Trixi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10384 Írta: MoringerGabor
MoringerGabor válaszolt a következő témában: Németország - Benzinárak

Eredeti OMV utalvánnyal működik Németországban is, de ha Lyoness tag vagy a weboldaladon meg tudod nézni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10386 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország - Benzinárak

Szilvi írta: Biodiesel árakról és kutakról tud valaki esetleg valamit? Korábban találtam a neten ilyen lehetőségeket ár nélkül, de most nem találom.

Kedves Szilvi!
A nejemmel alkamazottként a VW-nek dolgozunk egy kis cégnél. Amolyan beszállítók vagyunk. (Nejem gépészmérnök és a területe pontosan az üzemanyagrendszerek, és vezetékek, valamint szürő és injekciós rendszerek körüli tervezés!) A VW egy tipusának sem adott zöldet a biódizelhez, azaz minden tulaj saját rizikója ha ezt tankol. Én toyotával járok (Avensis kombi D4D, D-Cat), s a toyota sem adott szabad utat a biódizelnek! A többi gépkocsinál nem tudom mi a helyzet, de nem sokban különbözhet, mert a dizelszűrők legtöbbször a BOSH cégtől vagy hasonló nagyobb gyártótól kerülnek a kocsikba, függetlenül a tipustól! (Azt most nem emlitem részletesen, hogy abenne levő savas hatású komponensek kölön maró hatással gyengitik a rendszert! Nem tdom mivel jársz, de ne ott takarékoskodj ami hosszútávon bajt okozhat! Ha hosszúéletű kocsit akarsz akkor gondold végig mi a gazdaságosabb! Inkább tankolj fűtőoljat. Az is olcsóbb, igaz tilos, de még mindig jobb, mintha kicsinálod a kocsidat!**


BIÓDIZEL ÁRAK <<< Info (ost, west nord, süd) itt!

** Kolegám autószerelő mester. Régi passátjába mindig (aldi) étolajat tankol pár centért. (Át szokta venni a kisebb rusoktól is a már elhasznált étoljata amit szűrni szokott a garázsában!) Megnéztük, hogy hogy lehet ez! Nos, ő kölön fűtőrendszert tett a kocsiba, (dupla vezeték) ami állandóan melegen tartotta az étolajat, (vagy a biódizelt néha), hogy a parafin tartalma (a dizelben is van!) ne csapódjon ki! Este otthon, a konektorból kapta a szuflát. Nappal a szabadban, kis benzinégő (Standheizung) szolgálta az üzemanyag felfűtést, amihez a csomagtérben külön egy 5 literes benzintank volt. Na, de ez a kolega egy barkácsoló s a kocsi 12 éves. Új autókba az ilyen bűn! Nem biódizelre tervezték ezeket!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!