Csomagküldés Németországba

Több
11 éve 11 hónapja #17238 Írta: Salix
Csomagküldés Németországba téma létrehozva Salix által

Helló!

Egy biciklit szeretnék eljuttatni Berlinből Budapestre a következő 2-3 hétben. Nincs valakinek üres fuvarja visszafelé? Vagy esetleg valami egyéb pénztárcakímélő megoldás?

Minden tanács, javaslat érdekel. Köszönöm előre is!

Üdv: András

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17239 Írta: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17250 Írta: Salix
Salix válaszolt a következő témában: Csomagküldés Németországba

Talán mondanom sem kell, hogy az eredetileg megadott témám NEM "Csomagköldés Németországba". Mivel Berlinből akarok valamit eljuttatni Budapestre.

Egyébként az ötletet (Google) köszönöm. Ezen már túl vagyok. Van esetleg tapasztalatod, hogy vonattal lehet-e szállítani? Van esetleg ismerős félig üres kiskocsival, aki hazafelé tart? Vagy esetleg a keresési listában szereplő cégek közül van valamelyikkel személyes tapasztalatod?

Kösz: A.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17251 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Csomagküldés Németországba

Salix írta: Talán mondanom sem kell, hogy az eredetileg megadott témám NEM "Csomagköldés Németországba". Mivel Berlinből akarok valamit eljuttatni Budapestre.

Biztos vagyok benne, hogy azok a cégek akik Berlinbe szállítanak, onnan vissza is szállítanak. ;)
A vonatos szállítást nem értem, félig üres kiskocsis ismerősöm és tapasztalatom sincs az ott szereplő cégekkel talán csak annyi, hogy némelyik még hirdet is az oldalon. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17252 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Csomagküldés Németországba

Salix írta: Egyébként az ötletet (Google) köszönöm. Ezen már túl vagyok.

Ez alatt amúgy mit kell érteni? Felhívtad őket és nem volt megfelelő időpont, nagyon drága vagy csak nem szimpatikus a nevük és nem is kontaktoltál egyikkel sem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #17274 Írta: Salix
Salix válaszolt a következő témában: Csomagküldés Németországba

Ez azt jelenti, hogy megnéztem kb. féltucat cég honlapját. Mivel a legtöbb Dél-Németország (München, Berlin) útvonalon jár rendszeresen, az áraik vagy nem voltak feltüntetve, vagy nem voltak megnyerőek, és a holnapok pedig többnyire összegányoltak voltak, ezért arra gondoltam, hogy a véletlenszerű telefonhívásokat megelőzően egy megbízhatóbb helyen próbálok tájékozódni. Ezért írtam ide.

De eddig ugyan nem jártam sikerrel, mert érdemi tapasztalat/javaslat/tanács helyett, eddig csak egy kedélyes levelezésre futotta. Mondjuk ez sem rossz. :-)

Üdv: A.

U.i.: A "vonatos szállítás" egyébként azt jelenti, hogy a vonat nem csak embereket, hanem időnként azok csomagjait is szállítani tudja. Extrém esetben akár ez a "csomag" egy bicikli is lehet. De hogy milyen feltételekkel, mennyire megbízható módon, milyen csomagolásban, mekkora méretben, mennyire bürokratikus vesződség árán azt szerettem volna megtudni. Nos, így kell érteni a kérdésem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!