Ügyintézés Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #24992 Írta: T_Carla
Ügyintézés Németországban téma létrehozva T_Carla által

Sziasztok !

Nagyon örülők, hogy megtaláltam ezt a fórumot.
Én tavasszal készülők kiköltözni (férjem már ott dolgozik 3 hónapja) és szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Hol és mit kezdjek ügyintézni, ha már ott vagyok ? Persze a legelső dolgom az lesz, hogy munkát keresek. Tanácsos lefordítani még itthon a hivatalos papírokat ? (iskolai végzettség, házassági stb.) Segítségetek előre is köszönöm!
Szép napot kívánok mindenkinek!

Carla :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #25002 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Ügyintézés Németországban

Szia Carla!
Az első dolgod NE a munkahely legyen, mert bizonyos papírok hiányában úgysem foglalkoznak veled. ;)
Első, a lakcím bejelentkezés : ehhez kell az ID kártya és annak a neve akié a lakás, akitől bérlitek....második a férjed biztosítójához bemenni és rájelentkezni a biztosítására, ehhez kell az ID kártya, a lakcímbejelentő és a házassági anyakönyvi kivonat...ha azon rajta van angolul is a szöveg akkor nem kell fordíttatnod, elfogadják. Ezután én bankszámlát nyitottam, ahhoz kell ID kártya és lakcím bejelentő. Nekünk a munkába álláshoz kellett erkölcsi bizonyítvány. Mielőtt kiutaztunk megigényeltük és lefordíttattuk, ezt 4000 Ft-ért megcsinálták. Nem kértünk hiteles fordítást semmiről, mert nekünk a fordítóirodában a srác azt mondta, azt csak Mo-on tudjuk hasznosítani, külföldre felesleges....de ebben neked kell döntened ;)
Iskolai végzettség: nos, ez abban az esetben okés, ha neked olyan a szakmád, amit itt elfogadnak és természetesen jól beszéled a nyelvet. Akkor jó ha le van fordítva, de ha nem beszélsz jól és a szakmád is abba a kategóriába esik amit itt nem fogadnak el, akkor teljességgel lényegtelen erre pénzt kiadnod.
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_tagallamok&id=1
figyelmedbe ajánlom ezt az oldalt, mert itt le van írva a törvényes menete a dolgoknak.
Remélem segítettem! Sok sikert! :silly:
Üdv:Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, T_Carla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25007 Írta: T_Carla
T_Carla válaszolt a következő témában: Ügyintézés Németországban

Kedves Hédi !

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, legalább tudom hol kezdjem.


További szép napot !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25008 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Ügyintézés Németországban

Szia Heditta!

Tudnál abban segíteni, hogy mi az az ID kártya és hol szerezhető be?

Köszönöm: Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25016 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Ügyintézés Németországban

Szia Bea! :silly:
Ne haragudj, hogy félrevezető voltam!! :lol: Az ID kártya az az új személyazonosító igazolvány és az okmányirodában adják. ;) Bocs, de azért nem írtam, hogy személyi igazolvány, mert van akinek még a régi személyije van az a füzet szerű, és az itt nem jó!! Az ID rövidebbnek tűnt, bár jogos, ki kellett volna írnom :blush: ! Még egyszer elnézést mindenkitől!! :(
Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25031 Írta: T_Carla
T_Carla válaszolt a következő témában: Ügyintézés Németországban

Szia!

Az ID kártya, a személy igazolvány (identity card).

Carla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!