Magyar orvos Münchenben

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #2969 Írta: Hajni
Magyar orvos Münchenben téma létrehozva Hajni által

Sziasztok!
Magyar orvost,(belgyógyászt) keresek Münchenben.Magas vérnyomásos vagyok és állandó gyógyszereket szedek,még nem dolgozom nincs biztosításom,és ráadásul nem beszélem a nyelvet sem,de úgy tudom h az EÜ kártyára az ottani orvos receptet írhat.
előre is köszi a segítséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #2983 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Magyar orvos Münchenben

Szia Hajni!
Sürgős, illetve orvosilag szükségesnek ítélt egészségügyi ellátás esetében a kártyát felmutatók ugyanolyan ellátásban részesülnek, mint az adott ország biztosítottjai, ezeket önrész nélkül állja a biztosító. A helyi jogszabályoktól függetlenül sürgős és szükséges ellátásnak minősül az Európai Bizottság szerint a terhesség/szülés, a dialízis kezelése és az oxigénterápia. Minden olyan szolgáltatás viszont, amit előjegyzés mellett lehet igénybe venni, nem finanszírozható a magyar társadalombiztosítás terhére. Az olyan spontán megbetegedés esetén, mint a gyomorrontás, vakbél-gyulladás, baleseti sérülés vagy fertőzés igénybe vehető az orvosi ellátás az Európai Kártya ellenében. Vannak azonban olyan országok, amelyekben az Európai Kártya mellett is ott kell hagynunk némi pénzt az egészségügyi szolgáltatónál:
- az országonként eltérő nagyságú vizitdíj miatt (mivel alanyi jogon és minden igénybe vevő által fizetendő általány díjról van szó)remélem érthető !üdv:Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #2984 Írta: eras72
eras72 válaszolt a következő témában: Magyar orvos Münchenben

Szia !Elfelejtettem írni 10-eurót kell fizetned vizit díjnak mondjak ha jól emlékszem , és a papírt 3-hónapig meg őrizni !!!Erika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #2991 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar orvos Münchenben

Szia:
Itt egy:
http://goo.gl/Vs5gn
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 2 hónapja #2992 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar orvos Münchenben

Szia Erika!

A 10 euros nyugtat azert kell megörizni, mert a 10 eurot csak 1x kell kifizetni negyedevenkent, es mindenütt masutt kerik, illetve a beutalot (Überweisung), amit az elsö orvos ir oda, ahova meg menni szeretnel abban a negyedevben.
Ha szükseged van fogorvosra, vagy ügyeleti ellatasra ott is kell a 10-10 euro, ez is csak egy negyedevben egyszer.
Ha nincs nalad a nyugta a befizetett 10 eurorol, es masik orvoshoz mesz, ujra ki kell fizetni. Mert ugye azt nem hiszi el senki, hogy egyszer mar kifizetted valahol mashol. De ha kesöbb megtalalod es a datuma korabbi, mint a masik, akkor visszaadjak, de a masodik nyugtat is vissza kell adnod.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja - 13 éve 2 hónapja #2997 Írta: Hajni
Hajni válaszolt a következő témában: Magyar orvos Münchenben

Szia Éva!
Köszönöm a segítséget, a 10 euróson túl vagyok mert be kellett mennem a Schwabing kórházba és ott a doktornő (német) mindent elmondott és volt tolmácsom. Nekem olyan magyar orvos kellett volna aki csak a recepteket írja fel és ne kelljen 3 havonta hazajönni érte.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!